top of page
Starry Sky

TAROT FALINIZ:

6- AŞIKLAR (TERS)

Queen of wands.png

Bu kartın size getirebileceği mesajlar:

 • Bir ayrılık yaşanabilir

 • Üçüncü kişiye dikkat

 • Her duyduğuna inanma

 • Bağımlılıklarından kurtul

 • Kararsızlıktan kurtulmalısın

 • Tüm çatışmaları sona erdir

 • Engeller hala ortadan kalkmamış

 • Uzlaşma istiyorsan özverili davran

 • Duygularının esiri olma mantıklı ol

 • Kararsızlıktan kurtul sonra yola koyul

 • Sorun çıkaranları hayatından uzaklaştır

 • Amaca ulaşmak için birinin ikna edilmesi şart

Tarot falı - Aşıklar (ters)

Tarot falı okumasında aşıklar kartı saf sevgi, uyum ve güzel iletişimin kartıdır. Fakat ters belirdiğinde bu durum da tersine dönmüş olabilir. Yaşamın güzelliklerini yeterince paylaşamıyor ya da sevdiklerinizle senkronize edemiyor olabilirsiniz. Belki de aynı dili konuşamıyorsunuz ya da dünyaya bakış açılarınız farklı fakat siz bunu yanlış algılıyorsunuz.

Tarot falında aşıklar kartı düz belirdiğinde dünyayla, dünyevi zevklerle ve toprak elementiyle uyumlu bir yaşama işaret eder. Fakat ters belirdiğinde de bu durum tersine döner. Yaptığınız işten ya da içinde bulunduğunuz hayatta şu anda mutluluk ve zevk almıyor olabilirsiniz. Belki de kariyer değişimine ya da başka bir bakış açısına ihtiyacınız var. Bir ilişki size artık zevk vermiyor ve romantizmini kaybetmiş de olabilir. Kartın anlamını yalnızca siz anlayabilirsiniz. Size artık mutluluk vermeyen her neyse belki de onunla vedalaşma vaktidir.

Aşıklar kartı her zaman dış güçlere ya da fiziksel aleme dair bilgi vermez. Kart ters belirdiğinde altını çizdiği uyumsuzluk ya da anlaşmazlık bazen iç dünyanızda yaşanıyor olabilir. İçinizden bir ses size bir şey söylerken başka bir ses onun tam tersini söylüyor olabilir. Ya da bir kararsızlık çıkmazında saplanmış da olabilirsiniz. İç uyumu ve dengeyi yakalamak için öncelikle bu uyumsuzluğa bir son verin. Ne istediğinize ve hangi yönde ilerlemek istediğinize dair kesin ve net bir karar verin. Kendi içinizde bir savaş mı var? Bu savaşa hemen son vermelisiniz.

Her ne kadar bu kart uyum, iletişim ve sevgi kartı olsa da daima ilişkiye dair bilgi getirme olasılığı vardır. Özellikle ters belirdiğinde birbirini anlayamayan çiftlere ya da uyumsuz çiftlere işaret ediyor olabilir. Bazen bir ilişkide duyguların karşılıklı olmaması ya da partnerlerden yalnızca birinin bağlı olması gibi durumlara dokunur. Bu da ilişkide hayal kırıklığı, güvensizlik ve incinmeye yol açacaktır.

Tarot falında ters aşıklar ayrıca öz sevgi ve saygıyla da ilgili uyarı getirir. Kim olduğunuzu ve bu dünyada sunduğunuz değeri ne ölçüde onurlandırıyor olduğunuzu ölçmelisiniz. Acaba kendinizi çok iyi tanıyor musunuz? Yaşam amacınızı buldunuz mu? Yapmayı çok sevdiğiniz mesleği mi yapıyorsunuz yoksa yalnızca çalışmak zorunda olduğunuz için mi çalışıyorsunuz? Aşıklar kartı tarot falında düz belirdiğinde içinde bulunulan dünyada mutluluk ve nimetlerle ödüllendirilmiş olmaya işaret eder fakat karşınıza ters çıkıyorsa belki de yanlış yerde yanlış işi yapıyor ya da yanlış kişilerle takılıyorsunuz.

Tarot falında aşıklar kartı ilişki sorularında ters beliriyorsa bir ilişkideki duyguların karşılıklı olmadığını da yansıtabilir. Bir kişi diğerinden daha duygusal olarak ilgili olabilir ve bu boşluk daha sonra hayal kırıklığına ve güvensizliğe yol açabilir. Aşk hayatına dair bir şeyler düşünürken karşınıza aşıklar ters çıktıysa belki de sizin için bazı gerçeklerle yüzleşme vakti gelmiştir.

Tarot falında ters aşıklar kartı sizi iç dünyanızdaki güçlü yanlarınızla daha iyi bağlantı kurmaya davet eder. Yeteneklerinizin farkında mısınız? Ya da yeteneklerinizi kullanıyor musunuz? Yoksa yeteneksiz olduğunuz alanlara odaklanıp kendinizi mi harcıyorsunuz? Öncelikle kim olduğunuzu ve sahip olduğunuz potansiyeli tanıyın. Şu anda hayallerini kurduğunuz hayatı mı yaşıyorsunuz yoksa mutsuz bir yaşam mı sürmektesiniz? Aşıklar kartı ters gelmişse bu sorulara vereceğiniz cevaplar genellikle olumsuz olabilir. Fakat yine de yapabileceğiniz bir şeyler var.

Tarot falı okumalarında aşıklar kartı düz belirdiğinde genellikle dış savaşların değil iç savaşların son bulması ve içsel uyumu yakalamanın altını çizer. Bir başka deyişle içinizdeki ikilem ve kararsızlıklar artık sizi rahatsız etmez. Fakat ters belirdiğinde bunlara hala bir çözüm bulamadığınız anlamına gelebilir. Belki de iç dünyanızda iki farklı yöne çekilmektesiniz ve bu yüzden yaşam yolculuğunda ilerleme kaydedemiyorsunuz. İçinizden bir ses evet derken diğeri hayır diyor ve siz farkında olmasanız da arada kaldınız. Aşıklar kartını ters gören kişi bilmelidir ki ilerleme için öncelikle tüm bu iç çatışmalara son vermek gerekir.

Tarot falı okumalarında aşıklar kartı sevgiyi her şekilde temsil eder. Buna sevenler, arkadaşlar, aile ve özellikle kendinizle olan ilişkiler dahildir. Aşıklar iç dengeyi ve barışı getirir. Perspektifinizi yeniden kazanmak için uyumlaştırılması gereken farklı yönlerinizi temsil ederler. Aşıklar kartı da seçenekleri temsil eder. Bize herhangi bir durumu iyileştirebileceğimizi ve otantik sevginin gözlerinden bakmayı seçtiğimizde kendimizi acı çekmekten kurtarabileceğimizi hatırlatır. Eğer aşıklar kartını ters gördüyseniz yaşamınızdaki uyumsuz olan her şeyi sevgiyle uyumlu hale getirebileceğinizi bilmelisiniz.

Tüm bunlara ilave olarak aşıklar kartı zıt güçlerin birleşimiyle daha farklı ve büyük güçler oluşturulabileceğini bize hatırlatır. Savaşmak yerine güçleri birleştirerek daha büyük güçler oluşturmalıyız. Buradaki zıt güçler aslında bir kadın bir de erkek figürü olarak anlatılmıştır. Erkek dünyevi, rasyonel benliğinizi temsil eder. Bu fiziksel alemde dünyada çalışan kısımdır. Benliğin erkek kısmı akılcı bir açıklama ile her şeyi zihinsel olarak çözmek istiyor. Bilinmeyenden korkar ve yine de garip bir şekilde karttaki dişi tarafından gizlenen gizemlere çekilir. Bu kartı ters görüyorsanız belki de benliğinizin iki zıt yanı tarafından çekilmektesiniz ve henüz dengenizi bulamadınız.

Aşıklar kartındaki dişi ise ruhu, duygusal derinliğinizi, hissetme kapasitenizi temsil eder. Hassas ve kibar, güzelliği ve konforu seviyor. Şefkat duyuyor ve her şeyin yolunda gitmesini istiyor. Ve yine de kendi başına eksik. Her ne pahasına olursa olsun "çatışmayı önleme" eğilimindedir. Erkek savaşçı ve yıkıcı davranışlar sergilerken dişi çatışmayı önleyici yaklaşım sergiler. Eğer aşıklar kartını ters gördüyseniz belki de savaşmak ya da barışmak arasında kararsız kaldınız. Son kararınız ne olursa olsun dengenizi sarsmayacağınızdan emin olun. Barışmak elbet güzeldir fakat bazen amaçların elde edilmesi için mantıklı olmak ve savaşmak da gerekir. Aşıklar kartı size erkeği mi dişiyi mi dinlemeniz gerektiği konusunda herhangi bir ipucu bile sunmaz. Buna yalnızca siz karar vermelisiniz.

Her ne kadar aşıklar kartı genellikle 2 kişinin ya da iki farklı gücün etkisi olarak yorumlansa da burada bir üçüncü kişi daima vardır: melek. Melek yüksek benliğinizi, süper bilincinizi temsil eder. Meleğin yüzünde bir yargı yoktur, sadece koşulsuz sevgi ve kabul vardır. Onları nasıl göründükleri, ne yaptıkları, ne kadar sahip oldukları veya geçmişte neler olabileceği konusunda yargılamaz. Aşıklar bir bulutun altında. Benliğin farklı yönlerinin manevi bir perspektiften görmesi her zaman kolay değildir.

Tarot falı bakmayı öğrenmek ister misiniz?

tarot kursu.png

BU TAROT FALI HAKKINDAKİ YORUMLAR:

© Copyright
bottom of page