TAROT FALINIZ:

12- ASILAN ADAM (DÜZ)

Bu kartın size getirebileceği mesajlar:

 • Henüz zamanı değil

 • Şartlar olgunlaşmamış

 • Sen en iyisi bir tatile çık

 • Beklediğin yardım yolda

 • Sadece bekle, hamle yapma

 • Baş harfi T olan kişiye dikkat!

 • Kaz gelecek yerden tavuk esirgeme

 • Şimdi olmaz olmayacak da zamanı değil

 • Her karanlığın sonunda bir aydınlık vardır

 • Bu bekleyişin sonunda senin için bir ödül var

 • Tüm çıkış yolları tükenmiş gibi olsa da bir çıkış yolu daha belirecek ama şimdi değil

Asılan adam kartında T şeklindeki bir ağaca ayaklarından baş aşağı asılmış bir adam sakin bir şekilde beklemektedir. Genç adamın yüzünde acı ya da sıkıntı ifadesinden çok sadece sabırlı bir bekleyiş görülmektedir. Elleri arkasından bağlı bu genç adam sanki bulunduğu durumdan kurtulması için kendisi tarafından yapılacak hiçbir şey olmadığını bilircesine sabırla birinin onu oradan kurtarmasını beklemektedir.

Asılan adam kartı tıpkı kartın üzerindeki adamın dünyaya ters bakması gibi dünyayı tamamen farklı bir perspektiften gördüğünüze işaret eder. Bir süreliğine yaşamınızda her şey ters düz olmuş, bir şeyler askıya alınmış ve ilerleme durdurulmuş gibi. Bu sıralarda neye elinizi atsanız elinizde kalıyor hiçbir şey sonuçlanmıyor. Sizin için bütün kollar tıkalı ve tüm kapılar adeta kapatılmış görülmekte. Fakat, sakin olun. Bu geçici bir dönem. Şu anda yaşamınızla ilgili çok önemli kararları vermenin zamanı değil. Bu durumun değişmesini bekleyin.

Asılan adam kartı yaşamda yeni bir şeyler elde edebilmek için her şeyi beklemeye almanız gerektiğini size hatırlatır. Yoksa, evren bunu sizin adınıza yapar. Şu anda doğru zamanda ve doğru yerde değilsiniz. Arzularınıza kavuşmak için şartlar oluşmuş sayılmaz. Tek ihtiyacınız olan şey sabır ve beklemek. Bu kartı gördüğünüzde yaşamınızdaki duraksamalar isteğe bağlı ya da evrenin size dayatması olabilir. Yeni başlangıç yapmak için şu anda uygun zaman değil. Peki, ne zaman uygun zaman olacak? O zaman geldiğinde siz hissedeceksiniz. Şu anda bazı engeller ve kilitlenmiş noktalar var. Zamanı geldiğinde evren sizin için tüm kilitli kapıları açacak.

Asılan adam projelerinizi ve tüm faaliyetlerinizi bir süreliğine durdurmaya davet edebilir. Bir süreliğine bekleyin, ilerlemeye devam etmeyin. Bir şeyleri tekrar gözden geçirip yeniden değerlendirmeniz için bu duraksama çok önemli. Yeni bir şey ortaya çıkıyor ve bunun için zamanın biraz geçmesini beklemelisiniz. Asılan adam kartı tüm bu duraksamaları ve bekleyişleri kucaklamanızı tavsiye eder. Çünkü tüm bu bekleyiş her ne kadar can sıkıcı da olsa sonunda bir mükafat alacaksınız ve “iyi ki beklemişim” diyeceksiniz.

Asılan adam bazen hayatta kendinizi “sıkışmış” ya da “elleri kolları bağlanmış” hissettiğinizde belirir. Sizi bu sıkışmış konumda tutan nedir? İlerlemenizi engelleyen nedir? Bu düzeyde asılan adam size bu duruma teslim olmanızı önerir. Çünkü bu durumdan kurtulmaya çalıştıkça daha çok batacaksınız. Şu anda içinde bulunduğunuz hali bir durum analizi fırsatı olarak görebilirsiniz. Nerede durduğunuza ve nereye gittiğinize odaklanın.

BU TAROT FALI HAKKINDAKİ YORUMLAR:

Site yapımcısı ve yazarı: Özlem Uçar

 

Bu sitenin yapımında esinlenen yardımcı kaynaklar:

 

tarotika.com

Tarot Diva, by Sasha Graham

The Astrology Bible, by Judy Hall

The Ultimate Astrologer - By Nicholas Campion

The everything TAROT BOOK, by Skye Alexander

ENCYCLOPEDIA OF NUMEROLOGY - By Dr. M. KATAKKAR

Sigmund Freud - The Interpretation of Dreams, translated by Joyce Crick

The Dreamcatcher an A-Z guide to your dreams and what they mean By Philip Clucas

The Complete Idiot's Guide - Interpreting Your Dreams by MARCI PLISKIN and SHARI L. JUST Ph.D

The Dream Dictionary from A to Z (The ultimate a-z to interpret the secrets of your dreams) - Theresa Cheung

Tarotmatik.com bir eğlence sitesidir. Bu sitede yazılanların tüm hakları Tarotmatik.com tarafından saklıdır. İzinsiz kullanılması kesinlikle yasaktır.