top of page
Starry Sky

TAROT FALINIZ:

5- AZİZ (TERS)

Queen of wands.png

Bu kartın size getirebileceği mesajlar:

 • Değişimi kabul et

 • Kendi tarzını yarat

 • Yeni reformlar yolda

 • Modaya uymaya devam et

 • Eski kafalı insanları dinleme

 • Kendi kendinin öğretmeni ol

 • Bazen geçmişe set çekmek gerekir

 • Güncelleme yapmak her zaman iyidir

 • Sürüden ayrılan kuzu olma zamanı geldi

 • Patron ya da müdürün değişmesi olasılığı var

 • Şu andan itibaren hiçbir şey eskisi gibi olmayacak

 • Bu sıralar baba ya da patronla fikir uyuşmazlığı yaşanabilir

Tarot falı - Aziz (ters)

Tarot falı okumasında aziz kartı karşınıza ters çıktığında size kendi kendinizin öğretmeni olduğunuzu hatırlatır. Aziz kartı tarottaki azize kartının erkeksi karşılığıdır ve iç dünyamızdaki yüce öğretmen, iç sesimiz, iç bilgelik ve sezilerin yöneticisidir. Aziz bize neyin doğru neyin yanlış olduğunu öğretir. Onun hüküm sürdüğü dünya üç katmanlı bilinç, bilinçaltı ve süper bilinçtir. Bu yüzden üç katmanlı bir taç giyer. Eğer aziz kartını ters gördüyseniz belki de bir yanlış yapmak üzeresiniz ve bir an önce neyin doğru neyin yanlış olduğunu ayırt etmeniz gerekmekte.

Tarot falı okumasında aziz kartı karşınıza ters çıktıysa sizi dışsal kaynaklardan ve dış güçlerden tavsiye almayı bırakmaya davet eder. Diğerlerini körü körüne takip etmek yerine kendi iç sesinizi takip etmeyi öğrenmelisiniz. En yüce öğretmen yine kendi iç öğretmeninizdir. Elbette farklı fikir ve düşüncelere açık olmakta fayda vardır fakat son kararları vermeden önce sadece kendinize danışın.

Yaşam yolculuğunuzda aziz kartını bir soruya cevap ararken çektiyseniz anlamalısınız ki aradığınız tüm bilgelik içinizdedir. Evet, çevrenizde size yardımcı olabilecek ve tavsiye verebilecek insanlar var. Fakat onlar yaşadığınız durumu asla sizin kadar yakından takip etmiyor ve sizin kadar iyi bilmiyorlar. Bu kartı gördüyseniz çözümü dışarda değil kendi iç dünyanızda aramanız gerektiğini de anlamalısınız. Sizin için şu anda en iyi rehber iç sesiniz.

Aziz kartını ters gördüyseniz başarılı olabilmek için dışarıdan bir yerlerden onay almanıza gerek olmadığını da anlamalısınız. Aklınızda bir fikir ya da proje mi var? Başka insanların fikirlerini aldınız fakat siz bu projeyi nasıl buldunuz? Sizce tutar mı? Bu sorulara tatminkar cevaplar veriyorsanız başkaları ne derse desin bu iş için yola koyulun. Her hangi bir kongrenin ya da grubun onayı olmadan da bu yolculuğu yalnız yapabilirsiniz. Kendi başarı merdiveninizi oluşturun ve ilk basamağa basın.

Ters aziz kartı aynı zamanda statükoya aykırı bir anlayış içerisinde olduğunuza da işaret ediyor olabilir. Gelenekçi bir sistemin içinde hapsolmuş bir yenilikçi misiniz? Bu durum sizi rahatsız mı ediyor? Eğer her iki soruya da cevabınız evetse iç sesinizi dinleyin ve belki de sizin için sürüden ayrılan kuzu olmanın vakti gelmiştir. Eski sistemden bağımsız yeni bir sistem kurma yolculuğuna hemen şimdi başlayabilirsiniz. Eski sistemde çöpe atılması gereken ya da demode olmuş parçalar olduğuna inanıyorsanız ve bu sistemin güncellenmesi bir kongre tarafından onaylanmıyorsa siz de kendi yolunuzda gitmeyi deneyebilirsiniz.

Tarot falında aziz kartı aynı zamanda numerolojik olarak 5 sayısının enerjisini yansıtır. Tüm sayılar içinde en elastik ve enerjik sayı 5’tir. 1-9 arası sayılarda 5 tıpkı bir köprü gibi en ortada durur ve ilk dörtlü ile son dörtlüyü birbirine bağlar. Aziz kartı da bu karakteristik özelliklere sahiptir fakat karşımıza ters çıktığında belki de bu elastikliği yaşamımıza menfaat getirme amacıyla kullanamadığımızı gösterir. Her ne kadar gelenekçi ve “test edilip onaylanmış” metodları savunsa da aziz daima değişmemişle değişmiş olan arasındaki sınır çizgisinde oturur ve değişime destek vericidir.

Tarot falı okumalarında kartları anlayabilmek numerolojiyi anlamaktan geçer. Numerolojiyi hem pozitif hem de negatif bağlamda değerlendirmeyi öğrenen kişi kartların mesajını da alacaktır. Aziz kartındaki 5 sayısının enerjisi de bundan farksızdır. Peki 5 sayısı aziz kartında kendini nasıl ifade eder? Aziz ters döndüğünde bu sayının enerjisi nasıl ters döner?

1 ile başlayan numerolojide birin girişimci enerjisiyle tanıştık, 2 ise pasif alıcı enerjisiyle biri destekledi, 3 bu iki sayının karışımıyla ilk ürünü ilk meyveyi vermişti. 4 ile tıpkı 4 duvar örer gibi bir sistemi kurduk ve tamamladık. Şimdi elimizde tamamlanmış bir dörtlü seri varken aziz kartının sayısıyla yeni bir seriye geçmek üzereyiz. 6-7-8-9 ile yeni bir dörtlü seri oluşturulacak ve 5 bir önceki dörtlüyle yeni dörtlü arasındaki bir köprü gibi duruyor. İşte aziz kartının da yapması gereken tam bu aslında. 2 farklı dizin arasında köprü oluşturmak.

Her 4 sayısı bir kare şekli gibi bize ölçülebilir tartılabilir bir şey sunar. 4 katıdır, sabittir ve hareketsizdir. 5 ise tam tersi elastik, enerjik ve sürekli değişkendir. 4 kontrol edilir senkronize edilir fakat 5 rastgele ve sürekli enerji halinde sayıdır. Peki bunlar aziz kartını neden ilgilendiriyor? Çünkü aziz de tıpkı r sayısı gibi fiziksel aleme ait olmayan zihinsel enerjinin simgesi. Azizi bir durumdan diğerine ya da bir maddi başarıdan diğerine sıçrarken görebilirsiniz.

Fakat tüm bunların yanı sıra aziz kartını aziz kartını ters görürseniz 5 sayısının da olumsuz özellikleri baskındır. 5 sayısı uydurabilir, uyarlanabilir ve değişken bir sayıdır. Fakat ters döndüğünde bu uyarlanabilirlik özelliği azalır ve azize bize biraz daha kendimizi içinde bulunduğumuz dünyaya uydurmayı tavsiye eder. Eğer dünya sizden değişmeyi istiyorsa değişin. Dünyayı kendinize uydurmaya çalışmayın çünkü bunu asla başaramayacaksınız. Siz ona uymalısınız.

Aziz düz belirdiğinde bağımsızlık dürtüsüne ters döndüğünde ise bağımsızlık dürtüsünün bastırıldığına işaret eder. Belki de tek ihtiyacınız daha çok yönlü olmak ya da bağımsız düşünmeyi arttırmak. Bunu söylemek çok kolay fakat belki de siz değişememe konusunda ezici çoğunluğun baskısı altındasınız. Ya da eski sisteme o kadar körü körüne bağlanmışsınız ki test edilip denenmiş yöntemler zaten var diye düşünüyor olabilirsiniz. Fakat aziz kartı yine de yeniliğe biraz da olsa bakmanızı önerir.

Aziz tıpkı temsil ettiği bir gibi bir bağlantı noktası ya da 2 süreç arasında geçilmesi gereken bağlantı niteliğinde bir sürece de işaret edebilir. Fakat ters döndüğünde belki de bu bağlantıyı yapamıyorsunuz. Ya bir ikilem arasında kaldınız ya da eskiyle yeninin adaptasyonu sürecinde sıkıntılar yaşıyorsunuz. Sadece tek seçeneğiniz var, ya eskiye veda edip yeni olanı alacaksınız ya da yeniye veda edip eskiyle kalacaksınız. Fakat siz ne birinden ne de ötekinden vaz geçemiyor gibisiniz. Tıpkı iki kara parçası arasında bir köprüde kalmış gibisiniz. Seçim yapmak zorundasınız.

Tarot falı bakmayı öğrenmek ister misiniz?

tarot kursu.png

BU TAROT FALI HAKKINDAKİ YORUMLAR:

© Copyright
bottom of page