top of page
Starry Sky

TAROT FALINIZ:

1- BÜYÜCÜ (TERS)

Queen of wands.png

Bu kartın size getirebileceği mesajlar:

 • Enerjin eksik

 • Radikal değişim gerekiyor

 • Yaratıcılığını kullanmalısın

 • Bakış açını değiştirmelisin

 • Hedefe odaklanma sorununu çöz

 • İçindeki potansiyeli keşfetmelisin

 • Bir yerlerde iletişim kopukluğu var

 • Her şey tamam ama bir şey hala eksik

 • Hala keşfedemediğin yeteneklerin var

 • Enerjiyi doğru kaynaklara aktardığından emin ol

 • Sahip olduklarına değil olmadıklarına odaklanıyorsun

Tarot falı - Büyücü (ters)

Tarot falı okumalarının özünde numeroloji vardır ve büyücü kartı bir sayısının yönetimi altındadır. Fakat büyücü karşınıza ters çıktığında bu sayının yalnızca negatif özellikleri ön plana çıkar. Bir başka deyişle, sayıların babası ve girişimci bir ters döndüğünde girişimciliğin ya da yaratıcı enerjinin baskılanmasına işaret edebilir.

Girişimcilik ve yaratıcılığın sayısı olan bir ve temsilcisi büyücü kartı tarot falında karşınıza ters çıktığında yaşamınızda yeni bir başlangıca henüz hazır olmadığınızı size söyler. Ya sizin için şartlar olgunlaşmamış ya da ilk hamleyi nasıl yapmanız gerektiği konusunda bilgi sahibi değilsiniz. Belki de ihtiyacınız olan tüm materyaller elinizin altında fakat bunları nasıl birbirine karıştırıp harmanlamanız gerektiğini bilmiyorsunuz.

Eğer büyücüyü ters gördüyseniz hem iç dünyanızda hem de fiziksel boyutta başarıya ulaşmak için her şeye sahipsiniz demektir. Karttaki ateş, toprak, hava su elementini temsil eden değnek, kupa, kılıç ve para aslında bütünsel anlamda her şeyin bir arada elinizin altında olduğunu gösterir. Fakat içsel potansiyelinizi bloke eden bazı negatif etkiler var. Biri ya da bir şeyler sanki size gizlice “dur” diye fısıldıyor. Bir şeyleri yaptınız ya da yapacaksınız fakat bir şey o ilk hamleyi yapmaktan sizi alıkoyuyor.

Büyücünün bir elinin gökyüzünü yani manevi olanı işaret etmesi diğer elinin yeri yani fiziksel alemi işaret etmesi bu kartı diğerlerinden özel kılar. Fakat kart ters döndüğünde tüm bu içsel ve fiziksel aleme dair enerjilerin bağlantılarında bir kopukluk vardır. Ya yaratıcılığınızı tam anlamıyla kullanamıyorsunuz ya da yeteneklerinizi doğru kanalize edemiyorsunuz. Büyücü aslında fiziksel alem ile ruhsal alem arasında kalan bir köprü ve aracıdır fakat ters döndüğünde bu bağlantının zayıf ya da kopuk olduğunu söyler.

Tarot falında büyücü kartını daha iyi tanımak ve anlayabilmek için öncelikle bir sayısının ne kadar güçlü ve enerjik bir sayı olduğunu anlamalısınız. Bir sayısı her şeyin başladığı noktanın, islami numerolojide tüm insanlığın babası Hazreti Adem’in, bir çok eski uygarlığa göre bing bang ve kainatın oluşum anının ve tüm başlangıçların ve ilk dokunuşların simgesidir. Dolayısıyla büyücüyü görüyor ve ona bakıyorsanız size yeni bir başlangıç yapma fırsatı sunulur. Fakat büyücüyü tarot falında ters gören için bu başlangıç ya engellenmektedir ya da bu başlangıcın yapılması için kullanılması gereken tüm enerjiler baskılanmaktadır. Belki de göremediğiniz fakat girmeniz gereken bir kapı sizin için açılmış. Tek yapmanız o sihirli ilk dokunuşu yapmak ve o kapıdan içeri girmek.

Tabiat ananın bir kuralı olarak her canlı doğar, büyür, gelişir ve ölür. Tabiat ananın doğurucu ve temel yapı taşı aslında 1 sayısıdır. Bu yüzden eğer tarot falı okumanızda büyücü kartını gördüyseniz bilmelisiniz ki evren sizin için bir şeyi oluşturma emrini vermiş. Fakat kartı ters gördüğünüze göre büyük bir ihtimalle bunu göremiyor ya da algılayamıyorsunuz. Ya da merdivenin ilk basamağına nasıl basacağınızı bilmiyorsunuz. Şu anda soyut olanın somutlaşmaya başladığı bir noktada, bir kapı eşiğinde durmaktasınız ve bunun bir an önce farkına varmalısınız.

Tarot falı okumasında karşınızda büyü kartını ters gördüyseniz iyi bir durum analizi yapmalı ve daha sonrasında sağlam bir plan oluşturmalısınız. En önemlisi ilk adımı atmaktır. Sizin şu anki sorununuz ilk adımı hangi noktadan ve nasıl atmanız gerektiğini bilememek. Aslında ilk adımı atmayı başarırsanız gerisi kolaylıkla gelecek. Büyücün ters belirdiğinde size tek tavsiyesi budur: merdivenin ilk basamağını bul!

Tarot falı ve numerolojide bir sayısı tüm sayılar içinde en bağımsız ve en yaratıcı sayıdır. Büyücü kartıyla karşımıza çıktığında bize “hadi, şimdi” mesajı verir. Bir oluşumun gerçekleşmesi için ihtiyaç duyulan tüm materyallere sahip olduğunuz bir noktada bulunmaktasınız fakat kartı ters gören kişi için hala o ilk adımın atılmasını engelleyen bir şeyler var. Kendinize sorular sormalısınız: sizi tutan şey nedir? Neden ihtiyacınız olan o büyük başlangıcı bir türlü yapamıyorsunuz?

Tüm bunların yanı sıra tarot falında büyücü kartı ve bir sayısı kendi kendimize yetebildiğimiz, kendi ayaklarımız üzerinde durabileceğimiz ve kimseye muhtaç olmadığımız zamanlarda belirir. Bir işi başarmak istiyorsanız kimsenin elinizden tutmasına ihtiyacınız yok öncelikle bunu bilmelisiniz. Kartı ters gören kişi için tüm bu sözü geçen “kendine yetebilme” durumu belki de söz konusu değil ya da en azından bunun farkındalığı henüz gelişmemiş. Kendi planlarınızı yapabilecek ve kendi kaderinizi çizebilecek güçte olduğunuzun farkına vardığınız zaman 1 sayısı ve büyücü kartı size en büyük hizmetini sunacak.

Büyücü kartının ve bir sayısının en büyük karakteristik özellikleri girişimcilik, yalnız hareket edebilme ve yönlendirebilme gücüdür. Büyücü kitleleri arkasına alabilecek kadar öncü bir kişiliğe sahiptir ve aynı zamanda iyi bir siyasetçidir. O başlatır ve diğerleri takip eder ya da onun başlattığı yoldan onun izinden yürür. Tüm bunlar size bir şeyi anımsatıyor mu? Sizin tarafınızdan daha önce kimsenin başlatmadığı çılgın bir proje acaba var mı? Eğer başlamayı başarırsanız lider olmayı da başaracaksınız fakat başlamadan sadece içinizdeki o potansiyele bakarsanız size hiçbir menfaat sunmayacak.

Büyücü tüm bunların yanı sıra tıpkı temsil ettiği bir sayısı gibi en kendine özgün tarzı olan ve orijinal karttır. Her nasıl bir hiçbir sayıyı takip etmeden bütün sayıların öncüsü ise büyücü de böyle bir tarza sahiptir. Bir akımı başlatın daha sonra taklitlerinizin çıkacağını göreceksiniz. Kimseyi takip etmeye ya da taklit etmeye ihtiyacınız yok. Kendi projelerinizi oluşturun ve fikirlerinizi servete dönüştürün. Bunu başaracak güce sahipsiniz fakat kartı ters gördüğünüz için belki de bu gücün henüz farkında değilsiniz. Ne zaman başlayayım sorusuna büyücünün cevabı: haftanın ilk günü, ayın ilk günü ya da yılın ilk günü.

Büyücü aynı zamanda sizi çok büyük bir serinin ya da akımın öncüsü ve başlatanı olmaya davet eder. Siz göremeseniz de kimsenin sahip olmadığı çok değerli içsel yeteneklere sahipsiniz ve bunları paraya dönüştürebilirsiniz. Sadece kendinize has tarzınızı ve yaratıcılığınızı kullanın. Tüm bunları elinizin altındaki tüm materyallerle harmanlayın, karıştırın, birleştirin. O kadar harika bir eser ortaya koyacaksınız ki bu esere kendiniz bile bakmaya doyamayacaksınız. Fakat tüm bunlar büyücünün size sunduğu içsel potansiyeli keşfetmeyi başarırsanız olacak.

Tarot falı bakmayı öğrenmek ister misiniz?

tarot kursu.png

BU TAROT FALI HAKKINDAKİ YORUMLAR:

© Copyright
bottom of page