top of page

TAROT FALINIZ:

14- DENGE (DÜZ)

Queen of wands.png

Bu kartın size getirebileceği mesajlar:

 • Orta ayarı bul

 • Hiçbir şeyi abartma

 • Bir vedalaşma yaşayacaksın

 • Seni rahatsız eden bir şeyler var

 • Ağlamaya bu sıralar ihtiyacın var

 • Biraz daha sabret kurtulmana az kaldı

 • Konuşmak iyi gelebilir derdini birine anlat

 • Aklındaki soru işaretlerinden kurtulmalısın

 • Seni rahatsız eden her neyse açığa çıkarmalısın

 • Bazen zıtların uyumundan ortaya harika bir karışım çıkarmak mümkündür

 • 2 vakit sonra büyük bir rahatlama yaşayacaksın ve bu dertten kurtulacaksın

Denge kartında bir ayağı taşa diğer ayağı suya basan kanatlı bir meleğin elindeki altın ve gümüş kupalardaki sıcak ve soğuk suyu karıştırarak ılık su ettiğini görürüz. Onun bir ayağının taşta diğer ayağının suda olması aslında toprak-su elementi arasında dengeyi bulmaya çalışmasıyla ilgilidir.

Denge tıpkı karttaki kadın gibi sıcak ve soğuk yani iki zıt uç nokta arasındaki en mükemmel ayarın bulunmasıyla da ilgilidir. Denge kartı abartıları ve uç noktaları sevmeyen bir karttır ve her şeyin ölçülü yapılması gerektiğini bize hatırlatır. Meleğin elindeki sıcak ve soğuk suyu karıştırması zıtların aslında birbiri ile çatışmak için değil birbiriyle uyumlu olmak için yaratıldığı ve bu zıtların birbiriyle karışımından ortaya güzel bir kombinasyon çıkarılabileceğini bize hatırlatır. Aşırılardan kaçıp orta ayarı bulmak her zaman mümkündür. Bazen bu bir tartışma ya da anlaşmazlıkta her iki tarafın istediği yerde değil ortada buluşup anlaşmaya da delalet edebilir. Her iki tarafın kendinden biraz da olsa ödün vermesi bazen sonuca ulaştırıcıdır. Bu kart karşılıklı fedakarlık yapılarak orta yolda buluşulan bir uzlaşmaya ya da bir pazarlıkta anlaşmaya da işaret olabilir.

Denge kartı hayatınıza denge, uyum ve ılımlılık getiren karttır. Enerjinizi dengelemek için yapmanız gereken aşırılardan kaçmak. Kenarlardan ve köşelerden uzak durup orta yolu bulmayı öğrenmelisiniz. Tıpkı karttaki meleğin sıcak ve soğuk suyu karıştırıp orta ayarı bulma çabası gibi sizin de ne sıcak ne de soğukla işiniz yok. Kendiniz için orta ayarı bulun ve yolunuza onunla devam edin.

Karttaki dökülmemiş sular iç dünyamızda bastırılmış duygular ve dökülmemiş gözyaşlarının simgesidir. Bu kart kendimizi dolmuş ve ağlamaya muhtaç hissettiğimizde de çokça beliren bir karttır. Denge Büyük arkananın Yıldız kartıyla da bağlantılıdır. Çünkü yıldız kartında elindeki suları yere ve bir göle döken genç kız Denge kartındaki kızdır ve bu sular dökülene kadar iç dünyamızda bize rahatsızlık vermeye devam edeceklerdir. Yıldız kartı belirdiğinde ise bu suların dökülmesiyle beraber iç dünyamızda bir rahatlama olacaktır.

Denge kartının aynı zamanda yaşamımızdaki zıtlarla ilerlemeyi öğrenmemiz gerektiğini söyler. Hatta bunları karıştırarak harika bir ayar çıkarabilirsiniz. Bu zıtların birbiriyle çatışması şu anda sizin işinize gelmez. Birbirinden zıt parçaları birleştirerek bazen çok güzel sanat eserleri bile çıkarabilirsiniz. Hadi, hemen kendi yaşamınızın kokteylini oluşturun.

Tarot falı bakmayı öğrenmek ister misiniz?

tarot kursu.png

BU TAROT FALI HAKKINDAKİ YORUMLAR:

© Copyright
bottom of page