top of page

TAROT FALINIZ:

9- ERMİŞ (TERS)

Queen of wands.png

Bu kartın size getirebileceği mesajlar:

 • İçindeki potansiyeli keşfet

 • Asla umudunu kaybetme

 • Bu kadar karamsar olma

 • Yanlış yerlerde dolanıyorsun

 • Daha fazla konsantre olmalısın

 • İnsanlara yanlış önek oluyorsun

 • Başkalarını suçlamaktan vazgeç

 • Sen görmesen de çözüm mümkün

 • Çözümü dışarıda değil içerde ara

 • Kendini biraz toparlamaya ihtiyacın var

 • Daha derinlere sorunun kaynağına in çözümü orada bulacaksın

Tarot falı - Ermiş (ters)

Tarot falı okumalarında ermiş ters belirdiğinde iki olasılıktan sadece biri sizin için söz konusu: ya kişisel iç keşif için yeterince vakit ayırmıyor ve kendi potansiyellerinizin farkına varamıyorsunuz ya da manevi benliğinizle bağlantı kuramıyorsunuz. Her iki ihtimalde de iç dünyanıza biraz daha fazla odaklanmalı ve aradığınızı orada bulmalısınız. Belki de şu anda bir yaşam sürüyor fakat yaşam amacınızı hala keşfedememiş durumdasınız. Ermişin size tavsiyesi bir an önce iç dünyanızla bağlantıya geçmenizdir.

Tarot falında ermiş ters karşımıza çıktığında kendi kabuğuna çekilmenin olumlu yanlarına değinir. Fakat ters belirdiğinde bu kabuğa çekilmenin ve asosyalleşmenin sağlıksız olduğunun altını çizer. Şu anda bir izolasyondasınız fakat hiçbir şey sizin leyhinize işlemiyor. Belki de manevi yolculuğa devam ederken diğerleriyle bağlantıda kalmayı unutmuş olabilirsiniz. Evet bu yolculukta bir şeyler arıyor olabilirsiniz fakat çevrenizi de ihmal etmeyin.

Ters ermiş bir geri çekilme ve pasifliğin altını çiziyor da olabilir. Fakat bu pasiflik sağlıksız ve faydasızdır. Kendinizi her şeyden ya da bir ilişkiden geri çekmiş olabilirsiniz. Ya da iş arıyorsanız umutsuzluğa kapılıp iş aramayı tamamen bırakmış olabilirsiniz. Ermişi ters gören kendini bazen o kadar geri çekmektedir ki bu fiziksel alemle bağlantı koparacak boyutlara ulaşabilir. Bir an önce silkelenmeli ve kalkmalısınız. Mutlaka hedefleriniz olmalı ve o hedeflere doğru yol almalısınız.

Ermiş kartının düz ya da ters belirdiğinde genel teması manevi aydınlanmadır. Bu yüzden manevi faaliyetlere katılmak için mükemmel bir zaman diliminde bulunuyorsunuz. İster meditasyon, ister enerji ilimleri ya da ruhunuzla bağlantıya geçme konularında inanılmaz bir büyüme zamanına girmektesiniz. Bu sıralarda kendinizi bu içsel keşif işlerinden dolayı dış dünyadan izole etmiş bir halde bulabilirsiniz.

Tarot falında ermişi ters görmek bazen dünyevi işlerden elini ayağını çekme konusunu biraz abarttığınız anlamına gelebilir. Ara sıra yalnız kalmak ya da inzivaya çekilmek belki güzeldir fakat bunu gerçeklerle bağlantınızı koparacak boyutlarda yapmamalısınız. Artık dünyaya ve gerçeklere dönme vaktiniz gelmiş. Belki de biraz daha sosyalleşmeye ve insan içine daha sık çıkmaya ihtiyacınız var.

Ters ermiş kartı sizin için içinizdeki potansiyeli görememe işareti olabilir. Belki de iç dünyanızda keşfedilmeyi bekleyen yetenekler bulunuyor.Bu kartı gören kişi iç dünyasıyla ilgili birkaç analiz ve değişiklik yaptığında hayatında büyük değişimler cereyan edecektir. Unutulmamalıdır ki her insanın dünyası onun bilinçaltının yansımasıdır ve bazı davranış kalıplarının değiştirilmesiyle kişinin hareketleri dolayısıyla hayatı değişmeye başlayacaktır. İşte Ermiş tam da bunun üzerine basan ve değişikliği iç dünyamızda yapmamız gerektiğini hatırlatan bir karttır.

Ermiş ters belirdiğinde size “hiçbir şey göründüğü gibi değil” mesajı getirir. Kartta net bir şekilde görülmeyen figür gibi sizin yaşamınızda da bazı durumlar belirsizliğini koruyor. Daha fazla bilgi edinmek için daha derinlere inmeli ve durum analizi yapmalısınız. Ayrıca bir şeyin iç yüzünü görmek istiyorsanız daha derinlere inmeli ve daha fazla irdelemelisiniz. Şu anda içinde bulunduğunuz durum yüzeysel bakış açısıyla halledilebilecek bir şey değil. Samanlıkta iğne aramak gibi bir durumla karşı karşıya olsanız bile ayrıntılı bir içsel analiz yapmalısınız.

Ters ermiş tüm bunların yanı sıra yaşam yolculuğunda tüm gizli kapalı işler ve üstü örtülü kalmışların temsilcisidir. Kafanızda soru işaretleri ve merak ettikleriniz olabilir. Fakat bu sorulara uzaktan bakarak cevap bulamayacaksınız. İşin içine girmeli ve daha derinden araştırma yapmalısınız. İçeride aranması gerekeni asla dışarıda aramayın. Konsantrasyonunuzu arttırın ve incelemelere hız verin.

Ermiş ters döndüğünde kendinizi dış dünyayla tekrar paylaşmanın zamanı gelmiş demektir. Bir iç gözlem ve kendi kendine çalışma döneminden sonra yeni anlayışlar ve bilgelik kazandınız. Şimdi dış dünyanın talepleri sizi tekrar çağırıyor. Çevrenizdeki dünyayla ilişki kurmanın ve eşsiz bilgeliğinizi ve deneyimlerinizi paylaşmanın zamanı geldi. Bilginin zirvesine vardığınız bu yolculukta bilgiyi paylaşma konusunda cömert olun.

Ters karşınıza çıkan ermiş aynı zamanda dünyaya katkıda bulunabilecek çok özel bir yetenek ya da bilgiye sahip olduğunuzu söyler. Ancak bunu dünyadan saklıyorsanız size hiçbir faydası olmayacaktır. Ermiş içinizdeki otantik bir yeri temsil eder. Bu otantik yerde sizin için öyle bir şeyler gizli ki yalnızca size özel ve sadece sizin tarafınızdan yapılabilecek bir şeyler.

Bazen ters beliren ermiş kartı düşündüğünüz kadar izole olmadığınız anlamına gelir. Ya da en azından isteseniz de sosyalleşecek ortamlarınız var fakat siz kendinizi bu ortamlardan uzak tutmaktasınız. Yeni arkadaşlıklar, ortaklıklar ve bağlantı ortaya çıkabilir. Fakat ermişi ters gördüğünüzde belki de dış dünyayla iç dünyanız arasında kalın perdeler örüyorsunuz. Ya kendinizi tüm bu güzelliklerden saklıyorsunuz ya da özel hayatınız konusunda aşırı derecede hassassınız.

Bazen ters ermiş iç dünyamızda bir şeylere aşırı konsantrasyon sonucu dış dünyayı unuttuğumuz konusunda uyarı getirir. Ermiş içerilerde bir şeylerle o kadar meşguldür ki fiziksel alemde yaşadığını bile unutur. Belki de şimdilik yaşamın basit yönleri sizin için önemsiz. Sadece tek bir şeye odaklanmışsınız ve onun dışında her şey sizin için ikinci plana atılmış gibi görülüyor. Kendinizi yalnız ve izole edilmiş hissediyorsunuz.

Tarot falı bakmayı öğrenmek ister misiniz?

tarot kursu.png

BU TAROT FALI HAKKINDAKİ YORUMLAR:

© Copyright
bottom of page