top of page
Starry Sky

TAROT FALINIZ:

8- GÜÇ (TERS)

Queen of wands.png

Bu kartın size getirebileceği mesajlar:

 • Yangına körükle gitme

 • Korkuların değil sen kazan

 • Öfken aklının önüne geçmesin

 • İçindeki potansiyelin farkına var

 • Enerjiyi yanlış yerlerde harcıyorsun

 • Biraz daha donanıma sahip olmalısın

 • Düşmanların hala senden daha güçlü

 • Savaşmak yerine el tokalaşmayı dene

 • Negatif düşünürsen negatif sonuçlar alırsın

 • Düşmanla savaşmak yerine uzlaşmayı dene

 • Önce kontrolden çıkmış durumu kontrol altına al

 • “Yapamam” dediğin her şeyi yapabilecek güce sahipsin

Tarot falı - Güç (ters)

Tarot falı okumasında güç kartını ters gördüyseniz iç potansiyeliniz ve yetenekleriniz konusunda yeterince farkındalık sahibi değilsiniz. Kendinizi ya küçümsüyorsunuz ya da başarabileceğiniz şeyleri başaramayacağınızı sanıyorsunuz. Belki de içinizde hala keşfedilmemiş bazı yetenekler var ve siz bu yetenekleri görmüyorsunuz bile.

Tarot falında güç kartı ters belirdiğinde aynı zamanda sizin için gereksiz iç ve dış çatışmaların altını çizer. “Düşman” olarak algıladığınız birileriyle çatışmayı bırakıp el tokalaşmayı öğrendiğinizde bundan çok büyük fayda sağlayacaksınız. Yine iç dünyanızdaki kararsızlıklar ya da çatışmalar da gereksiz olabilir. Belki de içinizden bir ses bir şey yapmanızı söylerken başka bir ses tam tersini yapmanızı söylemekte. İç dünyanızdaki kaos ve karmaşaya son verirseniz yaşamda ilerleme hızınız da artacak.

Bazen ters güç kartı çok hassas yaklaşılması gereken konularda zorlayıcı tavırlar sergilememenin çok önemli olduğunun altını çizer. Hiçbir şeyi zorla ya da baskıyla almaya çalışmayın. Teklif edin fakat ısrar etmeyin. Birinden bir şey almak için elinizdeki bir gücü asla bir koz olarak kullanmayın. Aksi taktirde bu işten zararlı çıkacaksınız.

Güç kartı ters döndüğünde cesaretimizi değil korkularımızı gösterir. Vahşi hayvan aslanı terbiye etmiş kadın kart ters döndüğünde aslana yenik düşer ve korkular cesaretimizi yener. Bu kart ters pozisyonda içsel anlamda inanç ve özgüven eksikliğine vurgu yapar. Korkularla yüzleşmek için ya cesaretiniz yok ya da zorlu bir sürece başlamaya henüz kendinizi hazır hissetmiyorsunuz. Başarısızlık, halsizlik, korkaklık ve cesaret eksikliği ters Güç kartı ile temsil edilir. Duygularınızı kontrol altına almak için bir önceki kart olan savaş arabası kartına dönüp ondan biraz ders almanız gerekiyor.

Eğer tarot falında güç kartını düz görseydiniz her şey kontrol altında diyecektik. Aslında aslan ve kadın karşılıklı bir anlaşmayı temsil eder. Kart düz belirdiğinde korkularla yüzleşilmiş, korkular tanımlanmış ve yenilmiştir. Bir başka deyişle aslan kontrol altına alınır. Ters güç kartında ise henüz korkular tanımlanmamış ya da korkularla yüzleşilmemiş dolayısıyla korkular yenilmemiştir. Korkular yani aslan ile aranızda bir hakimiyet teslimiyet ilişkisi olduğunu asla unutmayın. Ya siz onları yeneceksiniz ya da onlar sizi.

Güç kartını ters gören bir şekilde “gücün yanlış kullanımı” mesajını almalıdır. Bu kart size güçsüz olduğunuz mesajını asla getirmez. Sadece güçlü olduğunuz yönlerin baskılandığı ya da gizlendiğine atıfta bulunur. Yetenekli olduğunuz bir alana mı enerjinizi yoğunlaştırıyorsunuz? Yoksa yeteneksiz olduğunuz alanlarda sizden yetenekli insanlarla sürekli mücadeleye girip her seferinde kaybeden taraf mı oluyorsunuz? “Ben beceriksizim” diye sayıklamaktansa “bu konuda çok iyiyim” diyebileceğiniz alanlara enerjinizi aktarın ve tüm mücadelelerin kazananı siz olun.

Tarot falı okumasında karşınıza ters çıktığında gücün yanlış kullanıldığı ya da yanlış ellere teslim edildiğinin uyarısını yapar. Yanlış kişi ya da kişiler yaşamınızda iktidarı ve gücü ele geçirmiş ve bu belki de sizi olumsuz etkiliyor. Bu karttaki aslan aslında “korkulan obje” sembolüdür. Belki de korkularınız o kadar büyüdü ki tamamen yaşamınızın hakimiyetini ele geçirdi. O halde bu korku alanından bir an önce kendinizi kurtarmanız gerekmekte. Belki de bir yerlerde kendinizi daha rahat hissedeceğiniz bir mekan var.

Tarot falında ters düşen güç kartı olası aksilikler, kendinden şüphe duymak, halsizlik ve korkulan ya da kendini yabancı hissedilen bir ortamda bulunmanın işareti olabilir. Bazen başkalarını mağdur eden ve anlaşmazlıklara yol açan bir kişiyi temsil edebilir. Kötüye kullanılan otorite mi var? Bu sizi olumsuz mu etkiliyor? Birileri bazı amaçlarına ulaşmak için göz korkutucu ya da zorlayıcı tavırlar içerisine mi giriyor? O halde yapabiliyorsanız o ortamdan uzaklaşın.

Bunlara ek olarak ters güç kartı henüz gelişmemiş yönlerimize ve eksik yanlarımıza atıfta bulunur. Fakat asla unutmamalısınız bu yönler şimdilik gelişmemiş olsalar da gelişmeye müsait yönlerdir. Şu anda aslanın karşısına çıkacak güçte değilsiniz fakat bir gün o güce erişeceğinizi bilin ve eksik yönlerinizi geliştirin. Bazen korku çok güçlüdür ve bizi yaşam yolculuğunda bir adım atmaktan bile alıkoyar. Kendinizi o kadar geliştirmelisiniz ki bir gün o çok korktuğunuz aslan sizin gözünüze korkunç gelmemeli.

Ters güç kartı bazen de kendinizi yenilmiş, ezilmiş ve yıkılmış hissettiğiniz zamanlarda karşınıza çıkar ve bir an önce sizi toparlanmaya davet eder. Ters beliren güç size güçsüz olduğunuzu asla söylemez. Sadece bir süreliğine güç kaybı işaretidir. Şu anda pes etmiş ya da geri çekilmiş bir pozisyondasınız fakat kendinizi toparladığınızda bambaşka birine dönüşebilirsiniz. Bir kere yenilmiş olmak her zaman yenileceğiniz anlamına gelmez. Kendinizi toparlayın ve tekrar yola koyulun.

Ters güç kartı zihninizin, yeteneklerinizin ya da kişiliğinizin zayıf olduğu anlamına gelmez. Tam tersine düşündüğünüzden çok daha fazla potansiyele sahip olduğunuzu hatırlatır. Fakat tüm bu potansiyeli bloke eden bir şey var: korkularınız. Onları yenmediğiniz sürece içinizdeki gücü ortaya koyamayacaksınız. Mevcut durumdan dolayı zayıf, hasta, savunmasız, depresif ve hiperaktif hissedebilirsiniz. Bu bir şeyi zorlama zamanı değil. Biraz kendinize iyileşmek için zaman ayırın. Toparlanın, iyileşin ve kaybettiğiniz gücü tekrar kazanın.

Ters güç kartı bazıları için geliştirilmemiş yeteneklerden dolayı güç elde edememe işaretidir. Eğer bir iş bulamıyor ya da kariyerde arzu ettiğiniz yere gelemiyorsanız bunun tek sebebi geliştirmemiş olduğunuz yetenekler olabilir. Belki de çok iyi eğitim aldınız fakat hala bir yerlerde yetersiz ve geliştirilmeye ihtiyaç duyan bir şeyler var. Yabancı diliniz var mı? Daha fazla geliştirebilirsiniz. Bilgisayardan çok iyi anladığınızı mı düşünüyorsunuz? Kendinize bu alanda da katmanız gereken şeyler olabilir. Yeteneklerinizi arttırdığınızda sorunun çözüldüğünü göreceksiniz.

Tarot falı bakmayı öğrenmek ister misiniz?

tarot kursu.png

BU TAROT FALI HAKKINDAKİ YORUMLAR:

© Copyright
bottom of page