top of page
Starry Sky

TAROT FALINIZ:

3- İMPARATORİÇE (DÜZ)

Queen of wands.png

Bu kartın size getirebileceği mesajlar:

 • Şansın açık

 • Her şey yolunda

 • Hep böyle pozitif ol

 • Yaratıcılığını kullan

 • Bir hediye alabilirsin

 • Bu sıralar çok çekicisin

 • Eve yeni bir eşya alınacak

 • Bolluk ve bereket içindesin

 • O kadın sana şans getirecek

 • Çocuğunla ilgili güzel bir haber yolda

 • Bir yerlerden hamilelik haberi gelecek gibi

 • Beklediğin o güzel haberi bu sıralarda alabilirsin

Tarot falı - İmparatoriçe (düz)

Tarot falı okumasında imparatoriçe kartında bir kadının verimli ve bol meyve vermiş bir tarlada tahtında oturduğunu görüyoruz. Üzerinde zenginlik ve refahın simgesi olan nar sembolleri, başında mistik dünyayla fiziksel alemin döngüleri 12 burcu temsil eden 12 yıldızlı bir taç bulunur. Tahtının hemen yanına baktığımızda bir kalp içerisine resmedilmiş aşk tanrıçası Venüs sembolünü görürüz.

Tarotun üç numaralı kartı olarak karşımıza çıkan İmparatoriçe özünde aşk, yaratıcılık, doğurganlık, güzellik, zerafet ve bolluk-bereket gibi olguları barındırır. Kendisini çevreleyen yemyeşil ve meyveli bahçe aslında bu kartı gören için tüm bu güzelliklerle çevrelenmiş olmayı simgeler. Bu kartı görüyorsanız şansınızın açık olduğu ve tüm arzularınıza kavuşacağınız bolluk-bereket dolu bir dönemde olduğunuzu bilmelisiniz.

İmparatoriçe tarotun en kadınsı kartıdır ve tabiat anayı, kadınsı doğurganlığı ve besleyiciliği işaret eder. Aynı zamanda toprak elementinin cömertliğinin altını çizer. Tıpkı toprağın sonsuz vericiliği gibi elinizde olmayan her ne ise bunu yaratıcılık ya da çevresel koşullarla elde etmeniz şu sıralarda mümkün. İmparatoriçe sizi dişil enerjilerinizle bağlantıya geçmeye çağırır. Eğer bu enerjilerle bağlantıya geçerseniz şu anda sahip olmadığınız şeylere sahip olmayı da öğreneceksiniz.

İmparatoriçe sizi için bolluğu ve bereketi gösterir. Hayatın zevkleri ve lüksleri ile çevrili ve rahat bir yaşam tarzı yaratmak için gereken her şeye sahipsiniz. Hayalini kurduğunuz her şeyin meyve vermeye başladığı bir büyüme dönemindesiniz. İmparatoriçeyi gördüğünüzde sizi çevreleyen tüm güzelliklere ve elinizin altında farkında olmadığınız kaynaklara bakın ve şükredin. Böylece enerjiyi geliştirmeye devam edebilir ve yaşamınızda daha fazla bolluk yaratabilirsiniz.

Toprak ana arketipi olan İmparatoriçe sizden enerjinizi topraklamak ve dünyayla akış halinde olmak için doğaya girmeye teşvik eder. Bir orman, plaj, dağ veya göl gibi en sevdiğiniz doğal ortamlara bir gezi yapın ve çevrenizdeki güzelliğe hayran kalarak sizi çevreleyen enerjiyi solumak için birkaç dakika, saat veya hatta günlerce oturun. Bunu yaptığınızda, daha yüksek bilinç düzlemlerine ulaşabilirsiniz.

Bazen imparatoriçe hamilelik veya doğum ile ilgili bilgi getiriyor olabilir. Bu gerçek bir hamilelik veya doğum olabilir ya da yeni bir fikir veya projenin mecazi bir “doğuşu” olabilir. Yaratıcı fikirlerinizi besleyerek ve büyümelerini destekleyerek hayata geçirin. Olumsuz düşüncelerden uzak durun. Aklınızdaki yaratıcı fikrin bir bebek olduğunu unutmayın ve onu sevgiyle besleyin.

İmparatoriçe kartı numerolojik olarak 3 sayısının etkisi altındadır. Dolayısıyla bu kartta 3 sayısının karakteristik özellikleri bulunmaktadır. 3 hiçbir zaman 1 kadar girişken ve 2 kadar pasif değildir. Fakat 1 ve 2 ile birleşen süreçte alınan verimi temsil eder. Dolayısıyla imparatoriçe kartı daima doğurganlık, verim ve bolluk bereket simgesidir. Daha önce ektiklerimizi biçeceğimiz bir zaman dilimine girildiğinin müjdesini bize getirir. 1 girişimci 2 ise tamamlayıcı çocuktur. Fakat 3 1 ve ikiden aldığı bilgiyle yaratıcılığını birleştirir ve ortaya harika bir eser sunar. İşte imparatoriçe de tam bu zamanda belirir. Elde ettiğimiz hammaddeyi karıştırıp verim elde edeceğimizi müjdeler.

Pisagorlular üç rakamının ilk gerçek sayı olduğuna inanıyorlardı. Çünkü 1 sayısı tek başına hiçbir şey ifade etmezken 2 yalnızca biri tamamlayan sayı idi. Fakat üç sayısı zihin-beden-ruh üçlüsüne ve doğum-yaşam-ölüm döngüsüne işaret etmekteydi. Bu yüzden tarot falı okumasında imparatoriçe kartını çektiyseniz sizin için verimli bir dönem ve yeni bir döngü başlıyor demektir. Belki de yeni bir bebek ana rahmine düşmüş ya da bu bebek aslında bir projenin bebekliği. Aklınıza düşen bir fikirle ilgili gereken hamleleri yaparsanız bu işten karlı çıkacaksınız.

Tüm bunların yanı sıra üç sayısı tabiat ananın sonsuz verimliliği ve yaratıcılığıyla ilgilidir. Fakat bu verimlilik ve yaratıcılık bazen fiziksel bazen zihinsel aleme yöneliktir. Sahip olunmayan her şeye sahip olmak aslında mümkündür. İmparatoriçe bize alt yapıyı (toprağı) getirir. Tarot falı okumasında imparatoriçe kartını çektiyseniz hiçbir şeyin kıtlığı yok. “Yok” dediğiniz tüm meyveler toprağa ekilebilir ve elde edilebilir. “İş yok” diyenler de zihinlerine ektikleri düşünce tohumları ve yeni fikirler sayesinde daima yeni projeler üretebilir ve kendilerine iş kaynakları yaratabilirler. İmparatoriçe sizin için sağlam zemindir. Bu zemini yaşamınıza fayda getirmek için kullanmalısınız. “Yok” dediğiniz her şeyi var edebilecek alt yapıya sahipsiniz.

İmparatoriçe kartının temsil ettiği 3 sayısı iyimserlik, şans ve bol miktarda enerji getirir. Astrolojide 3 sayısı şans, sayıca artış, bolluk, bilgi ve bilgelik gezegeni Jüpiter ile ilişkilidir. Zodyakta, 3 sayısı Yay (Jüpiter tarafından yönetilir) ile ilişkilidir. Zeus, Jüpiter gezegeni ile ilişkili Yunan tanrısı idi; göklere hükmetti ve altındaki her şeyi kardeşlerinin alemlerinde yönetti. Bilgeliği ve iç görüsü ile tanındı, ancak kumar ve kibirli doğasıyla da tanındı. (Sonuçta, aşk işleri, çocuğu ile karısı ve kız kardeşi Hera arasında birçok soruna neden oldu.) Hayatında Öne Çıkan 3 numaralılar 3 sayısı göründüğünde, beraberinde iyimser bir bakış açısı ve eğlenceli, manyetik bir kişilik getiriyor.

İmparatoriçe ve onun sayısı 3 aynı zamanla doğayla iletişimin artmasının temsilcisi olabilir. Bu sıralarda doğanın müthiş çekiciliğine kapılabilir ve ayaklarınızı toprağa ya da deniz suyuna sokmak isteyebilirsiniz. Belki de güzel ve yaratıcılığınızı ön plana çıkarmanız gereken bir projenin doğması için tek ihtiyacınız olan bu. Yazarlık ya da bestecilik mi yapacaksınız? Bunu denize ya da toprağa bakarak yapın. İhtiyacınız olan ilhamı bulacaksınız ve harika eserler ortaya koyacaksınız.

Tarot falında imparatoriçe kartı ayrıca hamilelik ya da bir projenin gelişme sürecine girişi temsil ediyor olabilir. Esasında tarot ve semboller dilinde bir bebeğin hamileliğiyle projenin hamileliği aynı şeydir. Biri ana rahmine diğeri insan zihnine düşer, büyür gelişir ve doğmaya hazır hale gelir. Eğer imparatoriçe kartını çektiyseniz yaratıcı fikirlerinizi asla küçümsemeyin. Çünkü ufacık bir fikir yaşamınıza bolluk-bereket getirecek dev bir yatırıma yada projeye dönüşebilir.

Tarot falı bakmayı öğrenmek ister misiniz?

tarot kursu.png

BU TAROT FALI HAKKINDAKİ YORUMLAR:

© Copyright
bottom of page