top of page
Starry Sky

TAROT FALINIZ:

3- İMPARATORİÇE (TERS)

Queen of wands.png

Bu kartın size getirebileceği mesajlar:

 • Biraz yaratıcı ol

 • Ayrıntılara dikkat et

 • Ayağını yorganına göre uzat

 • Rahimle ilgili sorunlar çıkabilir

 • Kendine yeterince bakmıyorsun

 • Kaybettiğin dengeyi tekrar sağla

 • Beklediğin haber biraz gecikebilir

 • ​Şanssız bir dönemdesin biraz bekle

 • Çevrendeki nimetleri göremiyorsun

 • Negatif düşünürsen negatif sonuçlar alırsın

 • Estetiğe daha fazla önem vermen gerekiyor

 • Sahip olduklarına değil olmadıklarına odaklısın

Tarot falı - İmparatoriçe (ters)

Tarot falı okumasında imparatoriçe ters karşımıza çıktığında kendinizi sevmeyi ve kendini korumayı bir öncelik haline getirmeni teşvik eder. Şimdi sevgi dolu enerjinizi getirme ve kendinize odaklanma zamanı. Yaratıcılığınızı doğanın ve toprak elementinin sonsuz vericiliğiyle nasıl birleştirmeniz gerektiğini hala bilmiyorsunuz. Bu kartı karşınızda ters gördüyseniz sonsuz kaynağa sahipsiniz fakat enerjinizi bloke ediyorsunuz ve dolayısıyla bu kaynakları kullanamıyorsunuz.

Ayrıca, doğa ve toprak ana ile daha güçlü bir bağlantı kurmanız gerekmekte. Doğal olmayan yaşamla o kadar fazla entegre olmuşsunuz ki toprak elementinden uzaklaşmışsınız. Şimdi plaj, park veya bahçe gibi doğal bir ortamda birkaç saatinizi bile geçirmek için mükemmel bir fırsat. Doğanın güzelliği ile çevrili bir ortamda biraz vakit geçirin. Yaratıcılığınızı ve insan gücünün sonsuz yaratıcılığını asla küçümsemeyin. Gereken ilhamı alın ve yapmanız gerekeni yapın.

Bazen imparatoriçe sizin için hamilelik veya doğum ile ilgili bilgi getiriyor olabilir. Fakat kart ters karşınıza çıktıysa bu kötü giden bir hamilelik süreci ya da bir fikir henüz doğmaya hazır değil anlamına gelebilir. Bu gerçek bir hamilelik veya doğum olabilir ya da yeni bir fikir veya projenin mecazi bir “doğuşu” olabilir. Yaratıcı fikirlerinizi besleyerek ve büyümelerini destekleyerek hayata geçirin. Olumsuz düşüncelerden uzak durun. Aklınızdaki yaratıcı fikrin bir bebek olduğunu unutmayın ve onu sevgiyle besleyin.

Tarot falı okumasında imparatoriçe kartında üç sayısının karakteristik özelliklerine rastlarız. Fakat karşınıza imparatoriçe kartı ters çıktıysa üç sayısının negatif özellikleri baskındır. 3 sayısı en yaratıcı ve bolluk-bereket sunan sayıdır fakat ters döndüğünde tüm bu yaratıcılığı bloke eden bir şeylerin varlığı söz konusu. İmparatoriçe aslında bize tabiat ananın sonsuz vericiliği ve cömertliğini müjdeleyen karttır fakat ters belirdiğinde bu cömertliğin yerini cimrilik alır. Düz imparatoriçe “evren size bir şeyi vermek istiyor” derken ters imparatoriçe “evren bir şeyi almanızda size zorluk çıkarıyor” der.

Tarot falında imparatoriçenin yöneticisi olan 3 sayısı aynı zamanda yaşamınıza iyimserlik, şans ve bol miktarda enerji getirir. Fakat ters belirdiğinde değil. İyimser bir bakış açısı kazanmanız ve her şeyden önce evrene güvenmeniz gerekmekte. Siz istediğinizi evrene bırakın ve onun size verilmesini bekleyin. Biçmek için öncelikle ekmeniz gerekiyor. Eğer bir şey ekmediyseniz bir şey de biçmeyeceksiniz. İmparatoriçe size tabiat anaya işleri teslim etmenizi ister. 3 sayısı özgünlüğü ve iletişimi arttırmak için kullanılabilir, ancak insanlar daha derin, daha manevi bir anlam bulmanın önemini hatırlamalıdır.

Tarot kartlarının numerolojik değerleri ve kişilik özellikleriyle bize çok farklı karakteristik ve durumsal bilgiler getirirler. Örneğin, azizenin sayısı 2 asla imparatorun sayısı bir kadar girişimci ve öncü değildir. Dolayısıyla azize imparatorun başlattığı işi güçlendirir ve destekler. Peki 3 sayılı imparatoriçe ne yapar? 3 ilk iki sayıdan aldığı enerjinin devamlılığını sağlar. Tıpkı Adem ve Havvadan sonraki üçüncü kişinin çocukları olması gibi. 1 yaratır, 2 büyütür 3 ise bunlardan elde edilen verim ve meyvedir. Bu yüzden imparatoriçe bize artık geçmişte elde ettiğimiz çalışmaların sonuçlarını alacağımızı müjdeler. Fakat kart ters belirmiş ise bebek hala doğmaya hazır değildir.

Sayıların numerolojik titreşim ve enerjileri tarot kartlarında karşımıza öyle belirgin çıkar ki bir tarot kartını yorumlarken bu titreşimleri de değerlendirmeliyiz. İmparatoriçe kartına gelince, düz belirdiğinde ekilenlerin biçildiği ters belirdiğinde ise kötü ürün alacağımız zamanlara işaret ediyor olabilir. Peki ters imparatoriçe gerçekten bu kadar kötü anlam mı taşır? Ya da daima gelişme sürecindeki projenin ya da hamileliğin kötü gidişine mi işarettir? Elbette hayır. Ters imparatoriçe bize gelişmekte olan şeye (projeye ya da bebeğe) biraz daha dikkat et onu beslerken daha fazla enerji ortaya koy der. Bu dünyanın sonu değil yalnızca imparatoriçenin tavsiyesidir.

Tüm bunların yanı sıra tarot falı okumasında imparatoriçe karşınıza ters çıktıysa bilmelisiniz ki tabiat bir şeyi ya reddediyor ya da sizin için zorlaştırıyor. Hamilelik ya da bir projenin hamileliği için evren size güzel bir ortam henüz sunmuyor. Ektiklerinizi biçmeniz doğal sonuçlar almanız olası fakat tabiat size ekecek tarla sunmuyorsa ne yapacaksınız? Bu dönemin geçici olduğunu bilin ve bekleyin.

Çok dolu bir numerolojik sembol olan 3 sayısı tarot falı okumasında imparatoriçe kartıyla karşımıza çıktığında zihin-beden-ruh üçlüsüne ya da doğum-yaşam-ölüm döngüsüne işaret eder. Fakat kartı ters görüyorsanız henüz bu döngüde tamamlanmayan bir şeyler olduğunu bilmelisiniz. Bir projeyi insanlığın faydasına mı sunmak istiyorsunuz? Eğer cevabınız evetse yeterince bilgi sahibi misiniz veya ihtiyacınız duyan ham madde ya da materyalleri topladığınızdan emin misiniz? Sanki hala boz yapın bir eksik parçası var gibi.

İmparatoriçe bize üç sayısıyla birlikte daha eğlenceli ve manyetik bir hayatın sinyallerini getirir. Fakat siz kartı ters görüyorsanız tüm bu eğlenceyi ya da pozitif enerjiyi bloke ediyor olabilirsiniz. Belki de bolluk-bereket içinde yaşıyor fakat çevrenizdeki tüm nimetleri ya da fırsatları göremiyorsunuz. “Yok” dediğiniz şeyler çevrenizde “var” olabilirler fakat siz onları yok olarak algılıyor da olabilirsiniz. Eğer bu bir algı yanılmasıysa bu durumdan kendinizi bir an önce kurtarmalısınız.

Tüm bunların yanı sıra tarot falı okumalarında imparatoriçe kartı sizi doğaya davet eder. Doğadan ya da doğallıktan uzaklaştığınız bir yaşam tarzı içinde misiniz? Belki de çok yüksek binalardan inip ayaklarınızı toprağa ya da deniz suyuna sokma zamanı gelmiştir. İmparatoriçenin size sunduğu toprak elementinin enerjisini hissedin. Belki de tek ihtiyacınız olan biraz ilham ve bu ilhamı doğanın içinde bulacaksınız.

Tarot falında imparatoriçe ters döndüğünde yeni bir fikrin yada projenin doğuşunun önündeki çok büyük bir bloke enerjisini temsil ediyor olabilir. Belki de yaratıcılığınızı engelleyen bazı zihinsel bloklar var ve bunlar sizin geleceğinizi kötürüm bırakıyor. Şimdilik, başkalarının ne düşündüğü hakkında endişelenmeyin. Önemli olan, yaratıcı enerjinizin akmasına izin vermenizdir. En yeni tasarımlarınızı ortaya koymanız gerekiyor fakat sizi tutan bir şeyler var gibi. Tüm bunlarla başa çıkmayı öğrenin ve yaratıcılığınıza güvenin. Harikalar yaratacaksınız.

Tarot falı bakmayı öğrenmek ister misiniz?

tarot kursu.png

BU TAROT FALI HAKKINDAKİ YORUMLAR:

© Copyright
bottom of page