top of page

TAROT FALINIZ:

10- KADER ÇARKI (DÜZ)

Queen of wands.png

Bu kartın size getirebileceği mesajlar:

 • Şans kapıyı çalıyor

 • Değişimden kaçma

 • Önemli bir karar vermelisin

 • Geleceğin şekillenmeye başlamış

 • Değişim kaçınılmazsa uyum sağla

 • Hayatının dönüm noktasına vardın

 • Çok kritik bir karar vermek zorundasın

 • Yavaş yavaş bütün taşlar yerine oturacak

 • Şu andan sonrası her şey çok farklı olacak

 • Her kapanan sayfanın ardından yeni bir sayfa açılır

 • Önündeki seçeneklerden her biri seni farklı bir yere götürecek

Tarot falı - Kader çarkı (düz)

Tarot falı okumasında kader çarkı kartında saat yönünde dönen dev bir çarkın 4 köşesinde 4 elementten her birini temsil eden bir burcun temsilcisi figürlerin oturduğunu görürüz. Dönen çark hem değişimin hem de sonsuz devri daim döngüsünün simgesidir. Çarkın çift çizgiyle çizilmesinin amacı biri iç dünyamız biri dış dünyamız olmak üzere yaşamımızın etkilenmesidir.

Tarot falında kader çarkı kaderde bir kavşağa vardığımız zamanlarda beliren bir karttır. Yaşam sizi öyle bir noktaya getirmiş ki bir seçim yapmanız gerekiyor. Hangi yönde gideceğiniz yalnızca bu seçimi yaptıktan sonra belli olacak. 360 derece dönebilen çark size aslında şu anda kaderde hangi yönde ilerlemek istiyorsanız o yönün açık olduğunu gösterir. Dümen sizin elinizde, istediğiniz yöne çevirin.

Sürekli dönmekte olan kader çarkı yaşamın sürekli bir değişim içinde olduğun hatırlatır. Bazen zor bazen kolay bir geçiş döneminin simgesi de olabilir. Tek yapmanız gereken kendinizi değişimin akışına bırakmak olmalıdır. Bu değişime asla direnmeyin çünkü fayda etmeyecektir. Değişmekte olan bu sisteme asla çomak sokmayın, yalnızca değişmesini bekleyin ve destekleyin. O zaman kazanan siz olacaksınız.

Bunun yanı sıra kader çarkı tarotun en büyük şans kartlarından biridir. Adeta Tarotta şansın kapıyı çalması olarak nitelendirilir. Hayatınızı büyük ölçüde değiştiren bir olayın yaşanmasına işaret eder. Öyle bir şey olacak ki yaşamınızda önemli ölçüde değişim yapmak zorunda kalacaksınız. Eğer kader çarkını gördüyseniz çevrenizdeki tüm fırsatlara iyi bakmalısınız. Çünkü bu fırsatlardan bizi sizin için adeta talih kuşunun kafanıza konmasıdır. Onu kabul ederseniz hayatınız değişecek.

Son olarak, kader çarkı hayatınızda kritik bir dönüm noktasını gösterebilir. Asla hayal edemediğiniz fırsatlar sizin için aniden belirebilir ve mevcut hayatınızda önemli değişiklik yapmanız gerekebilir. Bu değişimler beklenmedik ve yabancı olsa da bir şeyleri tersine çevirmek şu anda imkansız. Bu değişime yalnızca uyun, asla olmaması için uğraşmayın veya direnmeyin.

Tüm tarot kartları gibi kader çarkı kartı da bir numerolojik değerin etkisi altındadır. Bu kartın yönetici sayısı çift basamaklıların giriş sayısı olan 10’dur. 10 sayısında birin özellikleri bulunmasına karşın birin çoğalmış ve ağırlaşmış halidir. Her iki sayı da bir başlangıcı temsil ederken 1 sıfırdan yapılan başlangıçları 10 ise bir önceki serinin daha geliştirilmişi, yüceltilmişi ve güncellenmişi olan yepyeni bir başlangıçtır. Kader çarkındaki değişim ve güncellemenin temelinde aslında 10 sayısının enerjisi ve etkisi bulunur.

Tarot falı okumasında karşınıza çıkan kader çarkı kartının numerolojik değeri olan 10 sayısı aslında bir kapı eşiğine vardığınızı gösterir. Fakat bu eşikten geçip geçmeme seçeneğini size bırakır. Kaderde öyle bir noktaya varmışsınız ki ya değişimi kabul ederek eskiyle vedalaşacaksınız ya da eskiyle kalmayı seçip yeni olanla vedalaşacaksınız. Fakat, kader çarkının size sunduğu değişimin yıkılan kule kadar sert ve keskin viraj olmadığını bilin. Kader çarkı yavaş dönen ve uyum sağlanabilir çarktır.

Kader çarkının yöneticisi olan 10 sayısı aynı zamanda sevgi ve ışık sembolüdür. Hayal edilebilecek her şeyi yaratır, kodu oluşturur ve sistemi çalıştırır. Fakat 10 sayısı daha önce oluşturulmuş bir sitemin devamı, güncellenmişi ve yenilenmiş halidir ve modern bir sayıdır. Her ne kadar bir önceki seriden bağımsız bir seriyi temsil etse de bir önceki serinin izlerini taşır.

Kader çarkı kartına dikkatle bakarsanız dönen çarkın bir tarafı yükselme diğer tarafı düşme eylemindedir. Zorunlu değişim çarkından olumlu etkilenenler olacağı gibi olumsuz etkilenenler olacağını da bize söyler. Tıpkı yeni dünya düzeniyle bazı mesleklere olan rağbetin artması ve bazılarına azalması gibi. Birileri bu değişimin kaymağını yerken birileri de zarar görecektir. Peki siz düşen mi yoksa yükselen tarafta mısınız? İşte kader çarkı bu soruya cevap vermez. Sorunun cevabı sizde.

Kader çarkı aynı zamanda dönüşüm ve değişimin başladığını bize bildiren karttır. Yeni bir sistem kuruluyor ve bu sistemde herkes çarkın küçük bir parçasını oluşturmakta. Aynı zamanda kader çarkı bir seyahat kartıdır. Bu dönüşüm de sizin için bir durumdan başka bir duruma ya da bir mekandan başka bir mekana seyahat niteliği taşımakta. Bu sıralarda iş ya da ev değiştirmeniz veya mevcut bir sistemi bırakıp yeni bir sisteme geçme olasılığınız var.

Bir kader numarası olarak 10 sayısı yaşamımızdaki tüm döngülerin, kavşakların ve reenkarnasyonun temsilcisidir. Kader çarkını gördüyseniz bir dönüşümün başladığı noktaya varmışsınız. Yepyeni bir enerjiye giriyorsunuz ve eski enerji sizi ve sisteminizi terk etmeye başlamış. Kader çarkındaki 10 sayısı sütunlar, daireler ve çizgilerden oluşur. Bu da değişmekte olan bu düzende çokluk ve çeşitlilik alametidir.

Numerolojide 1 sayısı yaradılışın ve tezahürün başladığı noktayı temsil eder. Tüm eylemlerin ve projelerin başlangıcını temsil eder. 10 sayısı ise birin çoğaltılmışı, ağırlaşmışı ve yavaşlatılmışıdır. 1 hiçbir yük olmadan bir yola sıfırdan başlar. 10 ise yüklenmiş ve sorumluluklarla ağırlaştırılmıştır. Aynı zamanda 10 sayısı birin 10 ile çarpılarak büyümüş halidir. Bu yüzden kader çarkı sizin için daha önceki düzenden ayrılışı fakat bu değişimde hızınızın asla 1 kadar yüksek olmayacağını hatırlatır.

Tarot falı bakmayı öğrenmek ister misiniz?

tarot kursu.png

BU TAROT FALI HAKKINDAKİ YORUMLAR:

© Copyright
bottom of page