TAROT FALINIZ:

KILIÇ BEŞLİSİ (TERS)

Bu kartın size getirebileceği mesajlar:

 • Olmuyorsa bırak

 • Mücadeleden kaçma

 • Bükemediğin eli öpmelisin

 • Kontrolsüz güç güç değildir

 • Savaşmak yerine el tokalaş

 • Bir yolun artık sonuna gelmişsin

 • Düşmanlar karşına tekrar çıkacak

 • Düşmandan bir hale daha gelecek

 • Yenmek de yenilmek de hayatın parçasıdır

 • Başaramayacağım diye başladığın hiçbir işi başaramazsın

 • Düşmanların senden daha donanımlı olduğu için bu yenilgiyi yaşadın

Savaş, çatışmalar ve rekabetlerin kartı kılıç beşlisi karşınıza ters çıktıysa yaşam yolculuğunda ilerlemek için bir rekabetten yalnızca galip olarak çıkmanız gerektiğini size söyler. Kaderde öyle bir kör düğüme varmışsınız ki bir ya da birden fazla rakibi elemeden bu noktadan ileri gidemeyeceksiniz. Bir sınavı geçmek zorunda olabilirsiniz, ya da zorlu bir iş görüşmesi muhtemelen sizi bekliyor. Burada takılırsanız sizin için daha ilerisi yok. Bu noktada ya kazanan olacaksınız ya da tekrar başa dönmek zorunda kalacaksınız.

Kılıç beşlisi kartında biri yenmek diğeri yenilmek olan birbirine zıt iki tema bulunur. Bu size kaderde şu anda yalnızca iki seçeneğiniz olduğunu hatırlatır. Burada ya yenmek ya da yenilmek zorundasınız. Üçüncü bir seçeneğiniz yok. Fakat bu kartı ters gördüyseniz yenilmeye biraz daha meyilli tavır sergiliyor olabilirsiniz, buna dikkat edin. Bir sınavı geçmeniz ya da bir iş görüşmesinden geçmeniz gerekiyorsa şu noktada tüm yeteneklerinizi sergilemek zorundasınız. Mütevazi olma zamanı değil!

yeni bir fal aç

Kılıç beşlisi ters belirdiğinde egomuzun bize zarar verdiğinin altını çiziyor olabilir. Bazen ihtiyacımız olan çatışmak değil el tokalaşmaktır. Çatıştığınız kişilerle el tokalaşır ya da ortak olursanız bundan siz faydalı çıkacaksınız. Egonuzun kurbanı olmayın. Yenemeyeceğiniz kadar güçlü düşman ya da rakipleriniz varsa bazen yenilgiyi kabul etmek yapmanız gereken tek şeydir.

Kılıç Beşlisi ters belirdiğinde aldatıcı zaferlere ya da zafer gibi görülen yenilgilere işarettir. Bir çatışmadan galip görünümlü çıkmış olmak fakat hiçbir şey kazanmamak ters geldiğinde bu kartın bize söylemek istediği şeydir. Bize hiçbir faydası olmayan çatışmalar ya da kar ettiğimizi sanıp zarar gördüğümüz anlaşmazlıklar ya da yüksek egomuzdan dolayı kaybettiklerimiz de Kılıç Beşlisi ters belirdiğinde öğrenmemiz gerekenlerin arasındadır. Bu kartı ters gören kişi yaşadığı bütün çatışmaları bir yana bırakmalı ve uzlaşma yoluna gitmelidir.

BURÇLAR VE BURÇ UYUMLARI

Tarot falı bakmayı öğrenmek ister misiniz?

tarot kursu.png

BU TAROT FALI HAKKINDAKİ YORUMLAR:

Copyrights

Site yapımcısı ve yazarı: Özlem Uçar

 

Bu sitenin yapımında esinlenen yardımcı kaynaklar:

 

tarotika.com

Tarot Diva, by Sasha Graham

The Astrology Bible, by Judy Hall

The Ultimate Astrologer - By Nicholas Campion

The everything TAROT BOOK, by Skye Alexander

ENCYCLOPEDIA OF NUMEROLOGY - By Dr. M. KATAKKAR

Sigmund Freud - The Interpretation of Dreams, translated by Joyce Crick

The Dreamcatcher an A-Z guide to your dreams and what they mean By Philip Clucas

The Complete Idiot's Guide - Interpreting Your Dreams by MARCI PLISKIN and SHARI L. JUST Ph.D

The Dream Dictionary from A to Z (The ultimate a-z to interpret the secrets of your dreams) - Theresa Cheung

Tarotmatik.com bir eğlence sitesidir. Bu sitede yazılanların tüm hakları Tarotmatik.com tarafından saklıdır. İzinsiz kullanılması kesinlikle yasaktır.