top of page
Starry Sky

TAROT FALINIZ:

KUPA KRALI (DÜZ)

Queen of wands.png

Bu kartın size getirebileceği mesajlar:

 • Aşkta kazanacaksın

 • Muradına ereceksin

 • Herkesin gözü üzerinde

 • Bu sıralar karizman yerinde

 • Psikolog tavsiyelerini dinle

 • Sevdiğinden güzel haberler var

 • Sonunda hayallerine kavuşuyorsun

 • Patronla yüz yüze bir görüşme olacak

 • Burası aşkta zirve noktadır bundan ötesi yok

 • Seni seven fakat bunu açıklayamayan biri var

 • O adam bir şey diyorsa mutlaka bir bildiği vardır

Kupa kralı çalkantılı bir denizin ortasında sakin bir şekilde otururken karşımıza çıkar. Arka planda fırtınalı havada ve çalkantılı denizde bir balığın çılgınca atladığını görüyoruz. Kralın oturuşu o kadar sakindir ki fırtınalı denizin çalkantısı ve balıkların çılgınca hareketleri onu rahatsız etmemektedir. Bütün küçük arkana kartlarında saraylı kartların temsil ettiği elemente baktığını görürüz. Fakat kupa kralı kupasına bakmaz, başka yerlere odaklanmış görünür. Çünkü kupa kralı duygusal benliğimizi hükümdarıdır ve bu alemde üzerinde yoğunlaşması ve çözülmeye muhtaç hiçbir şey yoktur.

Tarotun küçük arkana serilerinin her birinin en tepesinde bir kral oturur. Bu krallar o serinin zirve noktası ve hükümdarlarıdır. Kupa kralı da bu duruma istisna değildir ve duygusal alemin hükümdarıdır. Aslında onun denizin (bilinçaltı ve duygusal alemimizin) bu kadar çalkantılı olmasına rağmen sakin oturuşu o aleme dair her şeyin kendisinin kontrolü altında olduğunu bilmesindendir. Kupa kralını gördüyseniz bilmelisiniz ki kontrolünüz dışında olan bir durum yok. Eğer varsa bile siz bu alemin kralı olarak her şeyi kontrol altına alacak güçtesiniz.

Kupa kralı yaşamınızın yürütme organı ile duygusallığı arasındaki mükemmel dengeyi bulduğunuzu temsil eder. Bir durumu yalnızca mantıksal ya da yalnızca duygusal olarak değerlendiremezsiniz. Burada bir dengeye ihtiyacınız var. Öyle bir noktaya varmışsınız ki size işin ucunda çok iyi para olan bir teklif gelebilir. Fakat bu teklif sizi duygusal anlamda mutlu etmiyorsa buna hayır diyeceksiniz. Ya da bunun aksine size duygusal mutluluk vadeden fakat hiçbir şey kazandırmayan bir teklif alabilirsiniz. Buna da hayır diyeceksiniz. Sizin için sadece duygusallık ya da sadece para tek başına değerli değil!

Kupa kralı duygu, yaratıcılık ve bilinç dışı alemlerde ustalığı ve artık bu alemde zirveye ulaştığınızı size müjdeler. Hayat size çok ağır bir top atsa bile bu topu bu alemde tutabilecek güçtesiniz. Duygusal olgunluğa ulaşmışsınız ve duygusallığınızın mantığınızın önüne geçmesine izin vermiyorsunuz. Tabi duygusallık yalnızca aşk meseleleriyle ilgili değildir. Bu duygusallığı iş hayatında da uygulayabilirsiniz. Size gelecek tekliflerde duygusal düzeyde neyin kabul edilebilir olup neyin olmadığının artık bilincindesiniz. Akıllı kararlar verirseniz kazanan siz olacaksınız.

Tarot falı bakmayı öğrenmek ister misiniz?

tarot kursu.png

BU TAROT FALI HAKKINDAKİ YORUMLAR:

© Copyright
bottom of page