top of page
Starry Sky

TAROT FALINIZ:

KUPA KRALİÇESİ (TERS)

Queen of wands.png

Bu kartın size getirebileceği mesajlar:

  • Biraz anlayışlı ol

  • Değişime direnme

  • O kadına güvenme

  • Hiç romantik değilsin

  • Bu kadar melankoli yeter!

  • Partnerini çok yıpratıyorsun

  • Kendini hayatın akışına bırak

  • Destek olacağına köstek oluyorsun

  • Kıskançlığı aşırı derecede abartıyorsun

  • Mutsuzluğunun faturasını başkalarına çıkarma

Ters kupa kraliçesi duygusal alemimizle bağlantı kopukluğu ya da içimizdeki kadının eksikliğine dikkat çeker. Bu kart ters belirdiğinde duygusal alemin kraliçesi gitmiş onun yerine tahttan düşmüş ve duygularını bastırmış kraliçe gelir. Bu kartı görüyorsanız ya duygusal anlamda bir algı yanılması içerisindesiniz ya da sağlıksız bir duygusallığa sahipsiniz. Belki de tek ihtiyacınız olan kadınsı bir dokunuş ya da annenizin sözünü dinlemek. Bu kart belirdiğinde yaşamınızda size değer veren bir kadının tavsiyelerini mutlaka dikkate almalısınız.

Kupa kraliçesi aynı zamanda duygusal alemimizin ve sezgilerimizin kraliçesidir. Fakat bu kart ters belirdiğinde bu alemden kopuk olduğumuzun ve sürekli sezgilerimizde yanıldığımızın altını çizer. Her zaman sezgilerinize güvenin tavsiyesi veren kupa kraliçesi ters belirdiğinde bu tavsiyeyi size getirmez. Bunun yerine sezgileri güçlü bir kadının tavsiyelerini dinlemenizi size önerir.

Tüm saraylı kartlarda iki elementin karışımı karakteristik özellikler vardır. Kraliçeler su elementiyle yönetildiği gibi kupa serisi de su elementi tarafından yönetilir. Dolayısıyla kupa kraliçesinde çok fazla su elementi enerjisi bulunur. Bu genellikle duyguların mantığın önüne geçmesine sebep olacaktır. Fakat, bu kart ters belirdiğinde su elementinin yumuşak değil yıkıcı yönü ön plana çıkar. Bir başka deyişle kupa kraliçesi ters belirdiğinde onun duygusallığı sağlıklı bir duygusallık değildir, hatta yaşamınızı zorlaştırabilecek boyutlara ulaşabilir. Bir erkek için bu kart yaşamını zorlaştıran bir ilişki, sürekli ağlayan ya da kendisine negatif enerji saçan bir kadına işaret edebilir.

Bu kart bir erkek için düz beliriyorsa o erkek “bir erkeği rezil eden de vezir eden de kadındır” sözünü hatırlamalıdır. Kart düz ise bir kadın kendisini vezir edecek potansiyele sahiptir. Ters belirmiş ise bu kadın o erkeği rezil edebilecek kadar yaşamını zorlaştırmaktadır. Ters kupa kraliçesi enerjisini yapıcı değil yıkıcı kullanan bir kadının hem kendi hayatını hem de yaşadığı hanedekilerin hayatını negatif etkilediğine karşı uyarıdır.

Tarot falı bakmayı öğrenmek ister misiniz?

tarot kursu.png

BU TAROT FALI HAKKINDAKİ YORUMLAR:

© Copyright
bottom of page