top of page

TAROT FALINIZ:

KUPA PRENSİ (DÜZ)

Queen of wands.png

Bu kartın size getirebileceği mesajlar:

 • Yenilik iyidir

 • O elçiyi dinle

 • Bir sürpriz var

 • Yaratıcılığını kullan

 • Bir haber alacaksın

 • Duygularının esiri olma

 • İçinden gelen sesi dinle

 • Yeni bir sürece giriyorsun

 • İyi bir durum incelemesi yap

 • Bu sadece çıraklık dönemidir

 • Ufak gibi görülen fırsatlara dikkat et

 • Kalbinin sesini dinle ama sen yine de mantığını unutma

Kupa prensi kartında sarı, kırmızı ve mavi tonlarda tuhaf kıyafetiyle karşımıza bir prens çıkar. Prensin elinde bir kupa ve kupanın içinden aniden fırlayan bir balık bulunmaktadır. Prens balığa şaşkın bir biçimde bakar ve arka plandaki deniz de bu kartta dikkatimizi çeker. Prensin üzerinde beyaz çiçek desenleri başında ise bir şapka bulunmaktadır. Bu kartta tüm renklerin elde edildiği sarı, kırmızı ve mavi renklerinin birbiriyle ahenk içinde bulunduğu dikkatimizi çekmelidir. Çünkü tabiatta karşılaştığımız tüm renkler aslında bu renklerden elde edilmiştir. Bu da bize yaratıcılığın ve farklı kombinasyonlarla farklı renklerin ve sanat eserlerinin ortaya çıkarılabileceğini hatırlatır.

Pratik anlamda kupa prensi size beklenmedik ve hoş bir sürprizle karşılaşacağınızı gösterebilir. Prensler genellikle haberci kartları olarak bilinir ve kupa grubundan olmasından dolayı bu haberin duygular ve sezgiler aleminizden gelme olasılığı var. Hamilelik haberi, evlenme teklifi, bir bebeği doğumu, nişan düğün gibi haberleri bu kartı gördüğünüzde alabilirisiniz. Tek bilmeniz gereken şu: bu sizin beklediğiniz bir sürpriz değil, sizi şaşırtacak.

Kupa prensi sizi duygusal anlamda etkileyecek ani bir ilham ya da değişimin habercisidir. Tıpkı prensin elindeki kupadan aniden çıkan balık gibi ani bir ilham ya da bizi şaşırtacak bir durumdan sonra bir şeyin farkına varabilir ya da bir fikri hayata sokmaya hazırlanabiliriz. Bu kartı gördüyseniz aklınıza gelen her fikri değerlendirmelisiniz. Çünkü bu fikirlerden biri sizin için çok büyük bir fırsatın kapısını açacak. Yaratıcı kişiliğinize odaklanın ve kalbinizin sizi götürdüğü yere gidin.

Kupa prensi de diğer prens kartları gibi tarotun saraya giriş kartlarındandır. 10 serisiyle tamamlanan bir süreç sonrası bir üst seviyeye geçişin simgesidir. Dolayısıyla bu kartı gören için kariyerde terfi etmek, yükselmek, eski işinden bağımsız daha iyi bir işe geçmek ya da yeni bir iş bulma olasılığı vardır. Bu kartı gördüyseniz bu sıralar kendinizi daha pozitif hissedecek ve iş konusunda güzel bir haber alacaksınız.

Kupa prensi aynı zamanda eski sistemden ayrışma, kendi ayaklarının üzerinde durma ya da bağımsızlığa atılan ilk adımın simgesi olabilir. 1-10 arası kartlarla tamamlanmış bir süreçten sonra karşımıza çıkan ilk kart prenstir. Bu yüzden bu kartın daima geçmişe set çekme ya da kendi yolunda ilerlemeye karar verme anlamı olabilir. Bu kartı gördüyseniz evlenmek ya da ayrı bir eve çıkma ihtimaliniz olabileceği gibi bir işten başka bir işe geçiyor da olabilirsiniz.

Tarot falı bakmayı öğrenmek ister misiniz?

tarot kursu.png

BU TAROT FALI HAKKINDAKİ YORUMLAR:

© Copyright
bottom of page