TAROT FALINIZ:

KUPA ŞÖVALYESİ (DÜZ)

Bu kartın size getirebileceği mesajlar:

 • Hamleni yap

 • Savaşma, seviş

 • Kalbinin sesini dinle

 • Hayal gücünü kullan

 • Aşkta şansın açılacak

 • Duygularını kontrol et

 • Uzaklardan yar gelebilir

 • Çatışma yerine el tokalaş

 • Sana bir sürpriz yapabilir

 • Beyaz atlı prens ortaya çıktı

 • Romantik bir akşama hazır ol

 • Hayallerinin erkeği/kadını odur

 • Hareketli bir döneme giriyorsun

Tarotta bütün şövalyeler donanımlı savaşçı kartlardır. Fakat kupa şövalyesinde bu savaşçılıktan çok sükunet ve romantizm dikkatimizi çeker. Her ne kadar bir şövalye olarak kupa şövalyesi de savaş donanımını yanında taşıyor olsa da elindeki kupası daha çok dikkat çeker. Atının ayağı önündeki nehri geçmek ister ister gibi kıvrılmıştır. Geldikleri yöne (arkalarına) bakarsak arsanın dümdüz ve dağsız olduğunu fakat gittikleri yere (önlerine) bakarsak dağlık olduğunu görürüz.

Kupa şövalyesi yaşam yolculuğumuzda bizim için milat sayılabilecek bir noktaya vardığımızın altını çizer. Tıpkı karttaki prens ve atının durgun araziden daha dağlık araziye bir nehrin sonrasında geçecek olması gibi siz de durağan bir dönemden hareketli bir döneme geçmek üzeresiniz. Bunu biliyor olabilirsiniz fakat bilmiyor da olabilirsiniz. Kartta temsil edilen nehir sizin için aşılması gereken bir engeldir. Bu engeli aştıktan sonra sükunet bekliyorsanız yanılıyorsunuz. Daha fazla sorunla uğraşmak zorunda kalacaksınız. Eğer şu sıralarda çok fazla boş vaktiniz olduğundan ya da durgun hayatınızdan şikayet ediyorsanız bu boş vaktin keyfini çıkarın. Çünkü yakın gelecekte bu boş vakitleri bulamayacaksınız bile.

yeni bir fal aç

Kupa şövalyesi tarotun en romantik kartlarındandır. Dolayısıyla durgun aşk hayatından fırtınalı ve heyecanlı aşk hayatına geçiş anlamı getirme ihtimali daima yüksektir. Eğer şu anda bir ilişkiniz yoksa sizin için şu sıralarda aniden bir partner ya da hoşlanacağınız biri belirebilir. Bazen bu kart ilişkiye değil bir ortamda sizi etkileyecek birinin bir anda yaşamınızda belirmesine işaret edebilir.

Romantik bir kart olan kupa şövalyesi daima aşk hayatıyla ilgili haber getirmez. Bazen ruhumuzun sanatsal yaratıcılığına da dokunur. Bu sıralarda şiir yazmak, şarkı sözü yazmak ya da sanatsal değeri yüksek projeler üretme modunda olabilirsiniz. Duygularınızın ve duygusallığınızın ön plana çıkacağı bir sürece giriyorsunuz. Bu süreçte yaratıcılığınızı aklınızla birleştirebilirseniz çok güzel projeler üretmeniz mümkün olacak.

BURÇLAR VE BURÇ UYUMLARI

Tarot falı bakmayı öğrenmek ister misiniz?

tarot kursu.png

BU TAROT FALI HAKKINDAKİ YORUMLAR:

Copyrights

Site yapımcısı ve yazarı: Özlem Uçar

 

Bu sitenin yapımında esinlenen yardımcı kaynaklar:

 

tarotika.com

Tarot Diva, by Sasha Graham

The Astrology Bible, by Judy Hall

The Ultimate Astrologer - By Nicholas Campion

The everything TAROT BOOK, by Skye Alexander

ENCYCLOPEDIA OF NUMEROLOGY - By Dr. M. KATAKKAR

Sigmund Freud - The Interpretation of Dreams, translated by Joyce Crick

The Dreamcatcher an A-Z guide to your dreams and what they mean By Philip Clucas

The Complete Idiot's Guide - Interpreting Your Dreams by MARCI PLISKIN and SHARI L. JUST Ph.D

The Dream Dictionary from A to Z (The ultimate a-z to interpret the secrets of your dreams) - Theresa Cheung

Tarotmatik.com bir eğlence sitesidir. Bu sitede yazılanların tüm hakları Tarotmatik.com tarafından saklıdır. İzinsiz kullanılması kesinlikle yasaktır.