top of page
tarotti.png

Aziz (ters):

TAROT KARİYER FALI

Fool.png

Aziz kartı ters belirdiğinde gelenekçi ve eskiye bağlı düşünce sistemlerinin bugünkü iş yaşamımızda biraz işimizi zorlaştırdığının altını çizer. Karttaki çapraz anahtarlar aslında tıkanmış yollar ya da yaşamımızda kilitlenmiş her şeyin simgesi olabilir. Eğer iş hayatında bir şeyler yolunda gitmiyorsa bunun sebebi mutlaka değişime direnmek ya da zamane bakış açısına sahip olamamaktır.


Uzun süredir iş bulamayan biri için ters aziz kartı yeni dünya düzenine ayak uydurma sorununun hatırlatıcısı olabilir. Değişen dünyaya ayak uydurmak için yeni çalışma sistemlerinin benimsenmesi ya da yeni yeteneklerin kazanılması zorunlu olabilir. Eğer bu kart sizin falınızda da çıktıysa mutlaka değişen dünyada hangi konuda değişemediğinize bir göz atmalısınız.


Kariyer yolculuğunuzda aziz kartını bir soruya cevap ararken çektiyseniz anlamalısınız ki aradığınız tüm bilgelik içinizdedir. Evet, çevrenizde size iş ve kariyer konularında yardımcı olabilecek ve tavsiye verebilecek insanlar var. Fakat onlar yaşadığınız durumu asla sizin kadar yakından takip etmiyor ve sizin kadar iyi bilmiyorlar. Bu kartı gördüyseniz çözümü dışarda değil kendi iç dünyanızda aramanız gerektiğini de anlamalısınız. Sizin için şu anda en iyi rehber iç sesiniz.

Ters belirdiğinde aziz kartı başarı için dışarıdan onay almaya gerek olmadığının altını çizer. Aklınızda çılgın ve yenilikçi bir proje mi var? Bu projeye inanıyor musunuz? O halde başkalarının ne düşündüğünü boş verin. Eğer “bence tutar” diyorsanız bu işe girişin. Her hangi bir kongrenin ya da grubun onayı olmadan da bu yolculuğu yalnız yapabilirsiniz. Kendi başarı merdiveninizi oluşturun ve ilk basamağa basın. Fakat cesaretle budala cesaretini birbirine karıştırmayın. Göze almaya değer riskler varsa bunları mutlaka gözden geçirmeli ve kararınızı ona göre vermelisiniz.


Aziz kartı ters belirdiğinde aynı zamanda mevcut sistemi beğenmemek ve statükoya aykırı bir anlayış içerisinde olduğunuza da işaret ediyor olabilir. Diğerleri bu işi nasıl yapıyorsa yapsın, siz bildiğiniz gibi yapın. Belki de farkında olmasanız da siz gelenekçi bir sistem içerisinde hapsolmuş bir yenilikçisiniz. Bu yeniliklerin hem size hem de içinde bulunduğunuz çalışma sistemine faydalı olacağından çok eminseniz bunu yetkili kişilere duyurun. Belki de eski sistemde çöpe atılması gereken parçalar ya da artık işlemeyen bir mekanizma var. Bunları birilerine duyurmanız gerekiyor.


Ters aziz tüm bunların yanı sıra iş hayatında kısıtlanmış ya da sınırlandırılmış hissedildiğimiz zamanlarda çokça karşımıza çıkar. Birileri sizi eski çalışma modellerine zorluyor ya da bu modeller içinde kalmanız konusunda baskı yapıyor olabilir. Belki de siz bu sistem içerisinde yalnız kalmış bir yenilikçisiniz. İçinde bulunduğunuz çalışma sistemiyle sizin yöntemleriniz adeta çatışıyor. İş hayatında daha esnek bir modele ihtiyacınız olabilir. Belki de bu güne kadar her şey otomatik pliota bağlanmıştı fakat siz şimdi değiştirilmesi gereken bir şeyleri görüyorsunuz. Bunları dile getirmekten korkmayın, belki de şirketi kurtaran adam siz olacaksınız.

tarotika.png
© Copyright
bottom of page