top of page
tarotti.png

Değnek ası (düz):

TAROT KARİYER FALI

Fool.png

Değnekler serisi henüz oluşmamış ya da somutlaşmamış projelerden, daha doğrusu fikirler ve enerjiler aleminden haber getirir. Bu serinin giriş kartı olarak değnek ası ise henüz bir şeye dönüşmemiş bir tohumdur. Eğer onu ekerseniz size ürün verecektir. Ekmeden bir kenara atarsanız çürüyüp gidecektir. Yaşam boyu karşılaştığımız dev şirketler ya da çok başarılı projelerin bile günün birinde tarotun değnek ası evresinden geçtiğini unutmayın. Her proje birinin düşüncesi ve yaratıcılığı evresinden geçmiştir. Evren bile tanrının fikridir. Bu kartı gördüğünüzde yaratıcılığınızı önemsemeniz gerektiğini unutmayın.

Küçük arkana serisindeki tüm bir sayılı kartlar daima bir başlangıcın simgesidir. Fakat bu kartların birbirinden farkı bazen bu başlangıçların zihinsel düzeyde bazen fiziksel anlamda yapılacak olmasıdır. Değnekler zihinsel enerjinin yöneticisi olduklarından yapılacak bu başlangıcın yalnızca zihinsel düzeyde olduğunun altını çizerler. Bir başka deyişle, değneklerin altını çizdiği başlangıç bazen yeni bir fikir, aniden gelen bir ilham ya da motivasyondur. Fakat takip ettiğimiz zaman bize büyük menfaat sunarlar.

Değnek ası bize işle ilgili bir konuda ‘evet bu fırsatı kabul et’ diyen karttır. Bu kartı gören kişi hayatında henüz başlamakta olan her şeye dikkatle bakmalıdır. Çünkü bu başlangıçlardan biri onu rahat ve refaha götürecektir. Henüz yeni doğmakta olan her ne ise büyüme ve gelişme vadetmektedir ve devamı mutlaka getirilmelidir. Değnek Ası bazen sadece akılda beliren ani bir ilham ya da ufak ve önemsiz gibi görülebilecek bir fikirdir. Bu ufak ve önemsiz gibi görülen fikirlerin aslında gelecekte büyük menfaatler getirecek büyük projelere işaret edebileceği ihtimali üzerinde durur. Yaratıcılık ve motivasyon gerektiren bu projenin peşi asla bırakılmamalıdır.

tarotika.png
© Copyright
bottom of page