Değnek ası (düz):

TAROT KARİYER FALI

Değnekler serisi henüz oluşmamış ya da somutlaşmamış projelerden, daha doğrusu fikirler ve enerjiler aleminden haber getirir. Bu serinin giriş kartı olarak değnek ası ise henüz bir şeye dönüşmemiş bir tohumdur. Eğer onu ekerseniz size ürün verecektir. Ekmeden bir kenara atarsanız çürüyüp gidecektir. Yaşam boyu karşılaştığımız dev şirketler ya da çok başarılı projelerin bile günün birinde tarotun değnek ası evresinden geçtiğini unutmayın. Her proje birinin düşüncesi ve yaratıcılığı evresinden geçmiştir. Evren bile tanrının fikridir. Bu kartı gördüğünüzde yaratıcılığınızı önemsemeniz gerektiğini unutmayın.

Küçük arkana serisindeki tüm bir sayılı kartlar daima bir başlangıcın simgesidir. Fakat bu kartların birbirinden farkı bazen bu başlangıçların zihinsel düzeyde bazen fiziksel anlamda yapılacak olmasıdır. Değnekler zihinsel enerjinin yöneticisi olduklarından yapılacak bu başlangıcın yalnızca zihinsel düzeyde olduğunun altını çizerler. Bir başka deyişle, değneklerin altını çizdiği başlangıç bazen yeni bir fikir, aniden gelen bir ilham ya da motivasyondur. Fakat takip ettiğimiz zaman bize büyük menfaat sunarlar.

Değnek ası bize işle ilgili bir konuda ‘evet bu fırsatı kabul et’ diyen karttır. Bu kartı gören kişi hayatında henüz başlamakta olan her şeye dikkatle bakmalıdır. Çünkü bu başlangıçlardan biri onu rahat ve refaha götürecektir. Henüz yeni doğmakta olan her ne ise büyüme ve gelişme vadetmektedir ve devamı mutlaka getirilmelidir. Değnek Ası bazen sadece akılda beliren ani bir ilham ya da ufak ve önemsiz gibi görülebilecek bir fikirdir. Bu ufak ve önemsiz gibi görülen fikirlerin aslında gelecekte büyük menfaatler getirecek büyük projelere işaret edebileceği ihtimali üzerinde durur. Yaratıcılık ve motivasyon gerektiren bu projenin peşi asla bırakılmamalıdır.

Copyrights

Site yapımcısı ve yazarı: Özlem Uçar

 

Bu sitenin yapımında esinlenen yardımcı kaynaklar:

 

tarotika.com

Tarot Diva, by Sasha Graham

The Astrology Bible, by Judy Hall

The Ultimate Astrologer - By Nicholas Campion

The everything TAROT BOOK, by Skye Alexander

ENCYCLOPEDIA OF NUMEROLOGY - By Dr. M. KATAKKAR

Sigmund Freud - The Interpretation of Dreams, translated by Joyce Crick

The Dreamcatcher an A-Z guide to your dreams and what they mean By Philip Clucas

The Complete Idiot's Guide - Interpreting Your Dreams by MARCI PLISKIN and SHARI L. JUST Ph.D

The Dream Dictionary from A to Z (The ultimate a-z to interpret the secrets of your dreams) - Theresa Cheung

Tarotmatik.com bir eğlence sitesidir. Bu sitede yazılanların tüm hakları Tarotmatik.com tarafından saklıdır. İzinsiz kullanılması kesinlikle yasaktır.