top of page
tarotti.png

Değnek beşlisi (ters):

TAROT KARİYER FALI

Fool.png

Değnek beşlisi kariyer falında karşınıza ters çıktıysa sağlıksız bir çatışma ve rekabet ortamına işaret eder. Bir geçiş (değişim, dönüşüm) evresinde olabilirsiniz. Grup çalışması yaparak ilerleme yerine herkesin birbirinin ayağını kaydırdığı bir iş ortamı bu değişim ve dönüşümü destekleyici olmayacaktır. Beraber çalıştığınız insanlarla aynı takımda olduğunuzun farkına varın ya da onlara bunu anlatmaya çalışın.

Değnek beşli kaderde kaotik ya da rekabetçi bir ortama vardığınızda karşınıza çıkar. Kaderde ilerleyişiniz bir anlaşmazlık noktasına takılmış. Şu anda her kafadan bir ses çıkmakta ve hala ortak bir çözüm yolu bulunmuş değil. Belki de çok kutuplu bir sistemde herkesin menfaatlerinin birbiriyle çatışmasından dolayı bir değil birden çok çözüm önerisi söz konusu. Fakat bu önerilerin hiç biri çoğunluğun onayını almıyor.

Tarottaki bütün beşli kartlar aslında 4 sayısıyla kurulan ve sağlamlaştırılan düzenden sonra yeni bir düzene geçişi ve değişimi temsil eder. Değnek beşlisi de bu konuda istisna değildir. Fakat değnek beşlisindeki değişim savaş ve gerginlikle olur. Bu kartı gördüyseniz ortak bir hedefe ilerlemek gibi bir durum söz konusu değildir. Herkesin hedefinin farklı olmasından dolayı bir çatışma ortamı doğmuştur. Bu noktada sadece iki seçenekten birine sahip olacaksınız: yenmek ya da yenilmek.

tarotika.png
© Copyright
bottom of page