top of page
tarotti.png

Ermiş (düz):

TAROT KARİYER FALI

Fool.png

Tarotun ermiş kartında elinde fener tutarak kendisinden aşağı seviyede bulunanları aydınlatan bir adamın yalnızca ellerini, yüzünün bir kısmını ve onun tecrübesini vurgulayan ak sakallarını görürüz. Bunun dışında ermişin tüm vücudu siyah bir pelerinle gizlenmiştir. Bu kart iş ve kariyerle ilgili sorularda karşımıza çıktığında iç dünyamızda gizlenmiş bazı yeteneklerin artık doruk noktasına ulaştığını ve patlamaya hazır bomba gibi bizi beklediğini bilmeliyiz.


Ermiş kartı iş ve kariyer sorularında karşımıza çıktığında içsel keşif ve iç dünyamızda bazı yeteneklere eğilmenin altını çizer. Bir başka deyişle, tarot falınızda beliren ermiş kartı gizli potansiyellerinize ve yeteneklerinize bir göz atmanız gerektiğini tavsiye eder. Bir yerlerde sizin için gizlenmiş bir şeyler var ama ya görememektesiniz ya da fazla önemsemiyorsunuz. Bazı yetenekler keşfedilip geliştirilirse kariyerde büyük kazanımlar elde etmeniz mümkün.

Ermiş kartının numerolojik değeri olan 9, tek basamaklıların sonuncusu olmasından dolayı aynı zamanda bir zirve ve son nokta değeridir. Bize bir konuda yeteneklerimizin ya da gücümüzün hat safhada olduğunu bildirir. Bir diğer deyişle, 9 sayısının altını çizdiği alanda çok büyük bir doyuma ulaşmış ya da adeta yetenek küpü olabiliriz. 9 bir üst sınır çizgisi sayısıdır ve bir üst aşamaya geçmenin artık zamanı geldiğini de bize hatırlatır.


Ermiş işle ilgili zirvedeki kişiden gelecek pozitif enerjinin habercisi de olabilir. Yukarılardan gelecek bir mesaj, uyarı ya da öğretiye işaret edebilir. Ermişin bize söyleyecek çok sözü ve verecek çok tavsiyesi vardır. Bu kartı gördüğümüz zaman kendimizden yaşlı ya da bilgili kişilerin tüm sözlerine kulak asmalıyız. Kimi zaman ermiş kartı yaşlı veya tecrübeli bir kişiden hayatımızı değiştirebilecek derecede önemli bir tavsiye ya da uyarının gelmesine işarettir. Bu tavsiye ya da uyarı mutlaka dinlenmelidir çünkü o ses bilgeliğin sesidir.

tarotika.png
© Copyright
bottom of page