top of page

TAROT FALINIZ:

6- AŞIKLAR (DÜZ)

Queen of wands.png

Bu kartın size getirebileceği mesajlar:

 • Bu iş tamamdır

 • İyileşme zamanı

 • Bu aşkın zaferidir

 • Kalbinin sesini dinle

 • Biri sizi barıştıracak

 • Bu ortaklıkta fayda var

 • Hayatına yeni biri girebilir

 • Muradına ermek üzeresin

 • Büyük buluşmaya hazır ol

 • Tüm çatışmalar sona erecek

 • En büyük engel ortadan kalktı

 • Bir elin nesi var iki elin sesi var

 • Grup çalışmasında hayır vardır

 • Arabulucu kişinin tavsiyesini dinle

Tarot falı - Aşıklar (düz)

Bir çok tarotçu bu kartı çeken için yeni bir aşk müjdesi veriyor olsa da aşıklar kartı sizin için bundan çok daha derin anlamlar içeriyor olabilir. Aşıklar kartı bilinçli bağlantıların, iletişimin, uyumun, içsel çatışmaların sona ermesinin ve kararsızlık çıkmazından çıkmanın müjdecisidir. Bu kartı gördüyseniz yaşam yolculuğunuzda hızınızın artacağı ve sorunsuz bir sürece gireceğinizi bilmelisiniz.

Aşıklar kartı duygusal anlamda iyileşmenin ve kutsanmanın altını da çizer. Sembolik olarak küçük arkananın kupa ikilisiyle benzeşen bir kart olan aşıklar aynı zamanda sosyalleşmeyi, beraberliği ve yardımlaşmayı da gösterir. Bu kartı gördüğünüz zaman kendinizi asla yalnız hissetmezsiniz. Bir işe girişiyorsanız yanınızda bir ortak, yardımcı ya da destek bulacaksınız. Bu desteğin her zaman bir kişiye işaret etmesi gerekmez. Bazen ilahi destek ya da yolculuğunuzda bir kolaylık anlamına geliyor da olabilir. Bir başka deyişle, ilerlemek istiyorsanız ihtiyacınız olan her ne ise size sunulacak.

Karta dikkatli baktığımızda cennet bahçesini anımsatan güzel ve verimli bir ortam görürüz. Kadının arkasında bir elma ağacına tırmanan bir yılan bizi daima ilahi olandan uzaklaştıracak zevklerin tuzağına düşmeye karşı uyarır. Erkeğin arkasındaki ağacın meyveleri de tutkuyu temsil eden alevdir. Her ne kadar içinde bulunulan ortam cenneti anımsatsa da tuzaklarla doludur ve dikkatli olmaya davet edicidir.

Her ne kadar bilinçli bağlantıları ve uyumu temsil etse de adından da anlaşıldığı gibi bu kart daima aşkı ve ruh ikizini bulmayı temsil ediyor da olabilir. Belki girdiğiniz bir iş ortamında, belki internette, sosyal medyada ya da bulunduğunuz herhangi bir yerde bu kartı gördüğünüzde sizi etkileyen biri karşınıza çıkabilir. Eğer bekarsanız evleneceğiniz partneri bulmuş da olabilirsiniz.

Tarot falı okumalarında aşıklar kartı aynı zamanda mükemmel birlik, uyum, sevgi ve cazibe anlamına gelir. Aşıklar kendi içinizde dengeyi bulmayı da temsil edebilirler. Kendinizi, kendi kişisel ahlak kodunuzu ve hayatta neye değer verdiğinizi anlamayı öğreniyorsunuz. Bu hayatınıza uyum ve denge getirecektir. Genel olarak aşıklar kartı göründüğünde, büyük bir seçim yapmanız veya bir ikilemle karşı karşıya kalmanızın bir göstergesidir. Durumlar, hayatınızdaki insanlar ya da hangi yöne gitmeniz gerektiği konusunda belirsiz hissediyor olabilirsiniz.

Tarot falında aşıklar kartı iki kişi arasındaki bir iş ortaklığını temsil edebilir. Bu kart bir ortaklığı temsil ediyorsa, büyük bir ortaklık ve karşılıklı yarar sağlayacaktır. Siz ve iş ortağınız aynı dalga boyutundasınız, birlikte iyi çalışacak ve birbirinizi karşılıklı destekleyeceksiniz. Nadiren de olsa tarot falında aşıklar kartı bir iş arkadaşıyla romantik olarak ilgilenme olasılığını da gösterebilir. Aşkla işi karıştırmama konusunda dikkatli olun. Bir olasılık da aşıklar kartının sizi gizlice seven birine işaret etmesidir. Birinin gözü sizde ya da size açılmak istiyor olabilir.

Tarot falında aşıklar tarot kartı manevi bir bağlamda içinizdeki uyumu bulmaya başlayacaksınıza işaret edebilir. Genel anlamda olduğu gibi bu, kendinizi, kim olduğunuzu ve kişisel moral kodunuzu daha iyi anlamanızdan gelir. Bu anlayış, ruhsal benliğinizle daha derin bir bağlantıya yol açar. Manevi bağlamdaki Aşıklar, manevi yolculuğunuzda aradığınız işi bulmak, hayallerinize kavuşmak ya da aradığınız eşi bulmak gibi müjdelerden birini size getiriyor olabilir. Dualitenin kartı olan aşıklar genellikle sizin için eksik olan bir şeyin artık tamamlanma zamanı geldiğine de işaret edebilir.

Geleneksel yorumculukta karşımıza çıplak bir kadın ve erkek olarak çıkan aşıklar kartında sözü geçen mutlu ilişki büyümek ve olgunlaşmak için zaman geçirmiş bir ilişkidir. Eğer sizin için bahsedilen bir ilişki değil kariyer gelişimi ise zaten belli bir aşamaya ulaşmışsınız. Bir başka deyişle bu sizin için sıfırdan başlangıç değil. Zaten başlamış ve büyümüş olanı daha da geliştirmek ve güzelleştirmek adına bir adım atmalısınız.

Dualitenin kartı olan aşıklar aynı zamanda içinde bulunduğunuz zaman diliminde biri tarafından destekleneceğinizi de size hatırlatır. Bu süreçte tek başınıza olmadığınızı bilmelisiniz. Yalnız başınıza yolculuk etmiyorsunuz ve bu yüzden şanslısınız. Elinizden tutan biri ya da birileri var ve her ihtiyacınız olduğunda orada olacaklar. Eğer aşıklar ters dönmüş olsa belki romantizm eksikliği ya da kötü destek veren bir partnerden söz ediyor olacaktık. Fakat düz belirdiğinde yol arkadaşlarınıza güvenmelisiniz çünkü sizin iyiliğinizi istiyorlar.

Modern tarot desteleri bu kartı hem aşk hem de iş hayatında her şeyin yolunda gitmesi olarak yorumlamaktadır. Adem ve Havva'yı her şey mükemmel olduğunda Eden'in kapılarında gösterir. Bu yorum, insanlığı düşüşten önce tasvir eder ve her şeyin mükemmel bir şekilde yerine oturduğu ve çaba sarf etmeden halledildiğine işaret eder. Fakat aşıklar kartı 15 numaralı şeytan kartında bir kez daha karşımıza çıkacaklar ve orada her şey onlar için siyah renkli ve karamsar olacak. Aşıklar adeta şeytanın karanlığına esir olarak düşecekler. Bu yüzden aşıklar kartını gören bilmelidir ki her ne kadar harika bir başlangıç gibi görülse de yol boyunca tuzaklar ve olumsuzluklar da var.

Tarot falında aşıklar kartı seçeneklerinizi incelemenizi ve en akıllıca seçimi yapmanızı önerir. Uzun vadeli çıkarlarınızı dikkatlice değerlendirin. Bazı şeyler size aşırı cazip teklifler olarak sunulabilir. Bu tekliflere ilk bakışta balıklama dalmak yerine iyice inceleyin ve sonra karar verin. Önünüzdeki olasılıklarda neyi korumayı seçeceğinize dair herhangi bir hüküm yoktur. Sadece memnuniyetsizlik ve hoşnutsuzluk yaratacak seçimlere dikkat edin.

Son olarak aşıklar kartının size uyarısı hiçbir şeye sadece dış görünüşüne ve ondan aldığınız ilk enerjiye bakarak balıklama dalmayın. Kararları sadece duygularınıza göre vermeyin mantıklı da olun. Bazı tavizler vermeye istekli olun, ardından sonunda verdiğiniz kararlara sadık kalın. Rasyonel aklınızla birlikte sezginize güvenin ve seçiminizi yaptıktan sonra inançla gerçekleştirin. Hiçbir şeyin göründüğü gibi olmadığı gerçeğini de daima aklınızın bir köşesinde tutun. B planınız yoksa sadece A planıyla yola çıkmayın.

Tarot falı bakmayı öğrenmek ister misiniz?

tarot kursu.png

BU TAROT FALI HAKKINDAKİ YORUMLAR:

© Copyright
bottom of page