top of page
Starry Sky

TAROT FALINIZ:

2- AZİZE (TERS)

Queen of wands.png

Bu kartın size getirebileceği mesajlar:

  • O kadına güvenme

  • Aceleci davranırsan zarar edersin

  • Ağzı olan konuşur herkesi dinleme

  • Zamansız hareket etmekten vazgeç

  • Hamle yapmak için uygun zaman değil

  • Yanlış zamanda yanlış yerde duruyorsun

  • Anne sözü dinlemezsen başına bunlar gelir

  • Hamle yapmak için uygun şartlar henüz oluşmadı

  • Zamanlama hataları yapmaktan vazgeç, beklemeyi öğren

  • Yaşanan durumu kendine uydurmaktansa kendini yaşanan duruma uydur

Tarot falı - Azize (ters)

Tarot falı okumasında karşınıza çıkan azize kartı bilinç ve bilinçaltı kapı eşiğinde oturan bir kadınla temsil edilir. Bu kadın aynı zamanda kutsal bilgi ve gizemlerin öğretmeni ve gardiyanıdır. Azize maddi-manevi alem arasında zahmetsizce seyahat etmek konusunda yetenek sahibidir ve tarot falında karşınıza çıktığında size içinizdeki sesi dinlemenizi ve iç dünyanıza odaklanmanızı söyler. Fakat azize ters düştüğünde sizin için bu içsel yöneliş ve iç dünyanızla olan bağlantıda kopukluk olduğu uyarısında bulunabilir. Belki de öyle içsel yeteneklere sahipsiniz ki fiziksel alemle ilgili sorunları halledebilecek güçtesiniz fakat sorunun kaynağını içerde değil dışarda arıyorsunuz.

Tarot falında azize kartının numerolojik değeri 2 dir fakat kart ters döndüğünde bu sayının negatif özellikleri ağır basar. İki sayısı dualitenin, çifliğin, zıtların birlikteliğinin (iyi-kötü, güzel-çirkin, kadın-erkek vs) ve tüm bu zıtların uyumunun temsilcisidir. Fakat, kart ters döndüğünde bu uyumun yerini uyumsuzluk ve ikilemler alır. Azizeyi tarot falı okumasında ters gören sağa mı sola mı sapacağını bilemeyebilir, ya da iyi ile kötüyü ayırt edemediği bir zaman diliminde yer almaktadır. Tarot falında azizeyi ters gördüyseniz belki de iki seçenek arasında kaldınız ve hangisinin doğru olduğunu kestiremiyorsunuz.

Tarot falı okumalarında azize kartı ters belirdiğinde belirsizlik, kararsızlık ve karmaşaya işarettir. Bir kararsızlıktan dolayı yön belirleme sürecinin ertelenmesi ve hareketsizliğe saplanmaya işaret olabilir. Bu kartın ters belirmesi tıpkı ikiye ayrılan bir yola varmaya ve hangisine sapacağımızı bilememeye benzer ve bu kararsızlık kaderde bir duraksamaya yol açabilir. Ters Azize aynı zamanda yanlış zamanlamalara ve yanlış hamlelere karşı bizi uyarır. Bazen beklemeyi bilmek ve hamle yapmak için doğru zamanın gözlenmesi başarı için şarttır.

Bu kart düz iken sayısı 2 fakat ters iken -2 olmuştur. Bu yüzden kötüye gidişatta ikinci aşamaya giriş ya da ikinci dibe batışın simgesi olabilir ve hemen içine düşülen bu durumdan kurtulmak için yardım almak gerekmektedir. Ters Azize zaten çıkmazda olan bir durumun biraz daha karışabileceğine işaret etse de bu durumdan çıkmak bilinçaltımız sayesinde mümkündür. Bu kartı ters gören kişi yaşadığı bu kötüye giden durumla ilgili bilinçaltından gelecek tüm iç mesajları ve rüyaların mesajını dikkate almalıdır. Büyük bir ihtimalle yaşanılan durum kişinin iç dünyası kaynaklıdır ve bazı alışkanlık ya da davranış kalıplarının değiştirilmesi ile çözüme ulaşılacaktır.

Azize Büyücü kartının aksine pasif bir karttır. Verici değil alıcıyı simgeler. Girişkenlik yerine beklemeyi tavsiye edicidir fakat bununla beraber gelişime büyük destek vericidir. Büyücü bize hareket etmenin tam zamanı derken Azize "bekle henüz zamanı değil der". Bazen bir başarının oluşum çarkının en önemli parçası ya da bir liderin sağ koludur. Sayısal değeri iki olduğundan bu kart aynı zamanda dengelenme ve güçlenme sürecine girişin de simgesidir. Yeni bir oluşum için en büyük yardımcı ve destekleyici kartlardandır. Azizenin sağ ve solundaki siyah ve beyaz renkli sütunlar zıtların uyumuna işarettir.

Bazıları için tarot falında ters azize kartı birbiriyle bir türlü uyuşmayan iki zıt durumun birleşemediğinin altını çizebilir. Bir ilişki için zengin-fakir birlikteliği ya da genç-yaşlı ilişkisi şimdilik mümkün olmayabilir ya da bu ilişkide bir çok engel birleşmeyi imkansız kılmaktadır. İş hayatında da belki de kendinizi uyumsuz hissettiğiniz ya da size çok zıt bir alanda bocalıyor olabilirsiniz. Şimdilik bu sorunlar çözülecek gibi durmuyor. Öncelikle bu zıtları birbirlerine uydurmayı öğrenmeli daha sonra tekrar denemelisiniz.

Tarot falında azize kartının etkisi altına girdiği iki sayısı bir sayısı kadar aktif bir sayı değildir ve harekete geçmeyi değil beklemeyi tavsiye der. Fakat azize tarot falı okumasında karşınıza ters çıkıyorsa beklemek de sizi başarıya ulaştırmayabilir. Şu sıralarda bir kararsızlık çıkmazında ya da bir ikilemde kalmış olabilirisiniz ve bekleseniz de hayal ettiğiniz şey gelip kucağınıza düşmeyebilir. Durumu olduğu gibi kabullenin ve öncelikle içinde bulunduğunuz tüm zıtlıklarla yaşamayı öğrenin. Çetin bir pazarlık evresindeyseniz sadece karşı tarafın kendinden ödün vermesini beklemeyin, siz de ödün verin.

Ters azize tarot falında aynı zamanda faydasız bekleyişi ve kaderde ilerlemenin tam anlamıyla durmasını işaret ediyor olabilir. İki sayısı kadınsı ve pasif titreşim gönderir ve pasif enerjinin temsilcisidir. Ters düştüğünde ise aktif ya da pasif davranışların hiç birinin şimdilik bir sonuç vermeyeceği konusunda bize uyarı getirir. Bazen bir şey olmuyorsa olmuyordur çok fazla direnç göstermeye gerek yok. Bir işin peşini bırakmanız gerekiyorsa bırakın.

Azizeyi ters gördüyseniz bilin ki zıt güçler bir türlü anlaşamıyor, ortaklık ya da ilişki olmuyor, tokalaşması gereken eller bir türlü tokalaşamıyor. Peki ne yapılmalı? Bu zıtlıkları birbirine uydurmak ya da yaklaştırmak için elinizden bir şey geliyorsa yapın. Aksi taktirde bu işten vazgeçmek belki de tek yapılması gereken şeydir.

Azize kartının sayısı 2 enerjinin dengesini getirir, böylece birey maddi dünyada madde tarafından kontrol edilmez. 2 denge, barış ve diplomasi, sezgi, duygu ve duyarlılığın titreşimi ve enerjisidir. Bu hassasiyet, iç titreşime sahip bir kişinin kendi hedeflerini desteklemesine ve yaşamlarına uyum getirmesine izin verir. Fakat ters düştüğünde bu uyum kaybolmuş onun yerini uyumsuzluk almıştır. Şimdilik işbirliği ya da grup çalışması mümkün olmayabilir. Diploması bile işe yaramayabilir. Siz en iyisi olmayacak duaya amin demeyin ve başka bir şey deneyin.

Azize tüm bunların yanında baş rol oyunculuğu değil destekleyici olunan bir süreci temsil edebilir. Bir işin olması için belki siz ön ayak olmuyorsunuz fakat bu işin olmasına büyük desteksiniz ve sizin varlığınız olmadan bu işin olması imkansız. Belki de siz bir aracısınız. Fakat tüm bunlar azize düz belirdiğinde olası. Peki ya ters belirdiğinde? Demek ki bu işin olması için elinizden gelen desteği yeterince vermiyorsunuz ya da bu projenin tamamlanmasında ne kadar önemli bir birey olduğunuzun farkında değilsiniz.

İki sayısı aynı zamanda yalnızlığı sevmeyen bir sayıdır ve genellikle işleri tek başına başaramaz. Eğer söz konusu bir sayısı olsaydı belki de öncülük ya da önderlik etmekten bahsedecektik. Fakat sayı iki olunca zaten başkası tarafından (1 sayısı) başlatılmış bir işin tamamlanması için sizin yardımınıza ihtiyaç var. Grubun başı olmasanız da çok önemli yapı taşı olduğunuzu bilin. Fakat azize ters düşünce siz ya bunun farkında değilsiniz ya da mızıkçılık yapmaktasınız. Biraz daha özverili olun ve bu işin tamamlanmasına köstek olmaktansa destek verin. Bundan siz de karlı çıkacaksınız. Gruplar, organizasyonlar ve kulüplerde sizin varlığınız da çok önemli çünkü 2 sayısının titreşimi tüm bu toplantıları destekleyecek ve güzel sonuçlar alınacak. Bir şeyin parçası olduğunuzu hissetmelisiniz fakat azizeyi ters görmüşsünüz belki de kendinizi bu organizasyonun bir parçası olarak görmüyorsunuz ya da ne kadar sevildiğinizi bilmiyorsunuz.

Tarot falı bakmayı öğrenmek ister misiniz?

tarot kursu.png

BU TAROT FALI HAKKINDAKİ YORUMLAR:

© Copyright
bottom of page