TAROT FALINIZ:

Bu kartın size getirebileceği mesajlar:

 • Ha gayret

 • Asla pes etme

 • Burası son yokuş

 • Biraz daha dayan

 • Yüzüp kuyruğuna geldin

 • Son durağa yaklaşıyorsun

 • Aslında daha kolay bir yol var

 • Hepsini atlattın bunu da atlatırsın

 • Sabreden derviş muradına ermiş

 • Süreç yavaş da ilerlese sonuç yakındır

 • Bu son engeli de aşarsan gerisi kolay olacak

DEĞNEK ONLUSU (DÜZ)

Değnek onlusu kartında bir erkeğin zorlukla on değneği birden görünürdeki bir köye taşıdığını görüyoruz. Karta dikkatle baktığımızda adamların bu değnekleri zorla taşımasına rağmen değneklerin yelpaze gibi düzgün bir şekilde dizili oldukları ve gökyüzüne doğru uzandıkları dikkati çekmektedir. Değnekler öyle bir pozisyonda durmaktadırlar ki sanki erkek değnekleri kendine ayarlamakta değil kendini değneklerin muntazam dizilişlerine ayarlamak için bükülmüş ve zorda kalmıştır.

Değnek onlusu tarotun son durak kartlarından yalnızca biridir. Numerolojik değeri olan 10 aslında bir serinin sonuna gelindiğini destekler. Bu karttan sonrası bir üst kattır ve saraylı kartlara geçiş noktasıdır. Dolayısıyla, değnek onlusu size şu anda yaşamakta olduğunuz zorluk ne olursa olsun bitiş çizgisine çok yakın olduğunuz ve sabretmeniz gerektiği tavsiyesini getirir. Kaderde bu noktaya gelebilmek için çok mücadele vermişsiniz. Biraz daha sabretmeniz gerekiyor. Çok yakında “bu iş bu kadar” diyeceksiniz.

Değnek onlusu bazen tüm enerjinin tek kaynağa odaklanmasıyla ilgilidir. Tüm iş tek bir kişinin omuzlarına yıkılmış ya da tüm sorumluluk tek kişide olabilir. Yardımı reddetmek, iş birliği yapmamak, her şeyi tek başına yapmaya çalışmak da bu kart belirdiğinde olasıdır ve bu tutum bir an önce terk edilmelidir.

Bazen erkeğin taşımakta olduğu on değnek gerçek hayatta taşıması zor olan duygusal, fiziksel ya da maddi yüklerin simgesidir. Kişi her ne kadar bu yükü taşımayı beceriyor olsa da yükün ağırlığı altında zorlanmakta ve yıpranmaktadır. Kişinin kapasitesini zorlayıcı bir durum ya da aşırı meşguliyetin verdiği sıkıntı söz konusu olabilir. Enerji gerektiğinden fazla kullanılmakta ve tüm iş eş zamanlı olarak hızlı bir şekilde tek kaynaktan bitirilmeye çalışılmaktadır. Yaşanan durumda her ne kadar tünelin ucundaki ışık görünüyor olsa da kişi önündeki değneklerden dolayı bu ışığı bile görememektedir.

BU TAROT FALI HAKKINDAKİ YORUMLAR:

Site yapımcısı ve yazarı: Özlem Uçar

 

Bu sitenin yapımında esinlenen yardımcı kaynaklar:

 

tarotika.com

Tarot Diva, by Sasha Graham

The Astrology Bible, by Judy Hall

The Ultimate Astrologer - By Nicholas Campion

The everything TAROT BOOK, by Skye Alexander

ENCYCLOPEDIA OF NUMEROLOGY - By Dr. M. KATAKKAR

Sigmund Freud - The Interpretation of Dreams, translated by Joyce Crick

The Dreamcatcher an A-Z guide to your dreams and what they mean By Philip Clucas

The Complete Idiot's Guide - Interpreting Your Dreams by MARCI PLISKIN and SHARI L. JUST Ph.D

The Dream Dictionary from A to Z (The ultimate a-z to interpret the secrets of your dreams) - Theresa Cheung

Tarotmatik.com bir eğlence sitesidir. Bu sitede yazılanların tüm hakları Tarotmatik.com tarafından saklıdır. İzinsiz kullanılması kesinlikle yasaktır.