top of page
Starry Sky

TAROT FALINIZ:

0- DELİ (TERS)

Queen of wands.png

Bu kartın size getirebileceği mesajlar:

 • Sınırlarından arın

 • Ne ekersen onu biçersin

 • Zamanlama hatası yapıyorsun

 • İçindeki potansiyelin farkına var

 • Geleceğe yönelik planlar yapmalısın

 • Tembelliği bırak bir adım at gerisi gelir

 • Negatif düşünürsen negatif sonuçlar alırsın

 • Yerinde saymaktan vazgeç ufkunu genişlet

 • Tecrübeli kişilerin tavsiyelerini göz ardı etme

 • Herkesin yaptığını yapma kendi tarzını keşfet

 • Risklerden korkma ama tedbiri elden bırakma

 • Sabırsız olma doğru hamle için en doğru zamanın gelmesini bekle

Tarot falı - Deli (ters)

Tarot falının özü numeroloji, sembolizm ve astrolojidir. Fakat numerolojide karakteristik özellikler 1 sayısında yaratıcılık olarak başlar. Sıfır bu yüzden henüz başlamamış süreçlerin, yolculukların, ana rahmine düşmemiş bebeğin ya da henüz belirmemiş fikir ya da potansiyellerin sayısıdır. Deli kartı tarot falında bize der ki: şu anda elinde bir şey yok fakat her an olabilir ya da senin tarafından yaratılabilir. Deliyi düz ya da ters görüyorsanız içinizde uyuyan hücre gibi beklettiğiniz tüm çekirdek potansiyellere dikkat edin. Çünkü şu anda bir “hiç” kadar küçük olsalar da sonsuz büyüme potansiyeline sahipler.

Tarot falında deli kartının getirdiği sıfırın “yokluk” enerjisi falınızda size bir bebeğin, fikrin ya da projenin henüz doğmaya hazır olmadığı konusunda ipucu verir. Hamilelik isteyen kadın için bebek henüz ana rahmine düşmeye hazır değildir, bir fikir ya da proje için soru soranlar tarot falında deliyi görüyorlarsa proje henüz birinin aklına ilham olarak bile düşmemiştir. Bir başka deyişle, tarot falında deliyi ters gören bir başlangıca henüz hazır değildir ve beklemelidir.

Tarot falı okumasında karşınıza çıkan deli kartında numerolojik değeri olan sıfırın enerjisi bulunur fakat bu kart ters belirdiğinde de aynı enerjiyi mi alırsınız? Her ne kadar tüm sayıların pozitif ve negatifi bulunsa da eksi sıfır yoktur. Yine de kart karşınıza ters çıktığında sıfırın özelliklerini biraz daha negatifleştirmeniz gerekir. Eğer tarot falı okumasında deliyi düz gördüyseniz belki de iç potansiyeliniz ya da yaratıcılığınız patlamaya hazır bomba gibi bekliyor diyebilirdik. Fakat bu kartı ters gören için bu yaratıcılığın ya da tüm çekirdek potansiyellerin şimdilik uyuyan hücreler gibi bekletilmesi söz konusu. Bir başka deyişle, ya keşfedilmemiş yetenekleriniz var ya da içsel güçlerinizi baskılıyor ve onlardan fayda sağlamak adına hiçbir şey yapmıyorsunuz.

Tarot falında deli kartı ters belirdiğinde sıfırın karşınıza çıkan bu negatif özellikleri aslında tanrısal enerji azlığı, yaratıcılık azlığı ya da ilham eksikliği gibi değerlerden yoksunluktur. Belki de deli size yeni bir oluşum için hala şartların hazır olmadığı ya da ihtiyaç duyduğunuz kaynaklara henüz sahip olmadığınız bilgisini getirir. Ya çok tecrübesizsiniz ya da hala bu başlangıcı yapabilmek için sizde eksik olan bir şeyler var. Kartın bu mesajını sadece siz anlayabilirsiniz. Belki de sadece bir zamanlama sorunu var. Bu başlangıç için zaman “şimdi” değil. Biraz daha beklemelisiniz.

Tarot falında deliyi ters gördüyseniz bu sıralarda “kendimi neyin içine sokuyorum” diye kendinize sorabilirsiniz. Evet, bu yeni başlangıç sizi heyecanlandırıyor fakat bir kapı eşiğinden geçmeniz gerekiyor ve kapının diğer tarafı tam anlamıyla bir bilinmezlik. Sizi neyin beklediği konusunda hiçbir bilginiz yok. Çok büyük risk almak zorundasınız ve başaracağınızın hiçbir garantisi de yok. Fakat bu işi şartlar biraz daha olgunlaştığında denerseniz başarma olasılığınız daha yüksek.

Deli kartının temsil ettiği sıfır sayısı yaratılma potansiyeli mümkün fakat şu anda fiziksel alemde var olmayan her şeyin yöneticisidir. Henüz kimsenin aklına gelmemiş fikirler, doğmamış tüm bebekler, henüz oluşumu tamamlanmamış tüm objeler bu sayının enerjisi altındadır. Yaratıcılık aslında tanrısal enerjidir ve tanrıdan insana geçen bir özelliktir. Bu yüzden bir çok eski uygarlık sıfır sayısının yönettiği alemin ruhlar alemi olduğuna inanmışlardır. Fakat, deliyi ters gören kişi için bu alemle olan bağlantı ya eksik ya da kopuktur. Deliyi ters görüyorsanız içinizdeki sıfır sayısıyla yani gizli güçleriniz ve potansiyelinizle bağlantıya geçerseniz yok olan bir şeyi yaşamınızda var edebileceğinizi görürsünüz.

Tarot falı, numeroloji ve reenkarnasyon aslında aynı gerçekliği savunur. Deli hiçbir enerjiyle yüklü olmayan tek tarot kartıdır ve 1 sayılı büyücü kartıyla başlayarak her karttan bir şey öğrenerek yolculuğuna devam eder. Doğal olarak deli henüz başlamamış bir yaşam yolculuğunun da simgesidir. Sıfır tek başına adeta bir hiçtir. Varlığını ya da potansiyelini fiziksel alemde gösterip sergileyebilmesi için 1 sayısına yani büyücüye ihtiyacı vardır. İşte deli de yoktan var etme olarak adlandırılacak bu süreçte 1 sayısıyla (ilk ilahi dokunuş) etkileşime geçmeyi başarırsa sizin için bir şeyler artık şekillenmeye başlayacak müjdesini size veriyor olabilir. Fakat, deliyi ters gören bu başlangıç noktasını bir yerlerde bulabilmek için biraz daha çaba sarfetmelidir.

Tarot falınızdaki deli kartı sizin tarafınızdan “yok” olarak algılanan her şeyi temsil ediyor olabilir. Belki de içinizde patlamaya hazır bomba gibi bekletilen ve hala farkına bile varmadığınız gizli yetenekleriniz bir yerlerde saklanmış size bakıyorlar. Tek yapmanız gereken onları bulup yaratıcılığınızla birleştirmek ve gereken ilk hamleyi yapmaktır. Bu yönleriniz başlangıçta geliştirilmeye müsait olabilirler. Örneğin, yeteneksiz gibi görülseniz de geliştirilmeye uygun yetenekler olabilirler. Şimdi hemen kolları sıvayın ve bu yetenekleri ortaya çıkarmaya çalışın.

Asla unutmamalısınız, deli kartının tarot falınızda temsil ettiği sıfır tek başına bir hiçtir. Onu bir şeylerle karıştırmak, harmanlamak ya da birleştirmek zorundasınız. Şimdi yaşamınıza bir göz atın bu sizin için neyi ifade ediyor? Tek başına bir hiç olan sizin için nedir? Neleri ya da hangi yönlerinizi başka yönlerinizle birleştirip kaynaştırmanız ve bundan büyük menfaat elde etmeniz mümkün? Bu soruların cevabı sadece sizde.

Tüm bunların yanı sıra ters karşınıza çıkan deli size kendinize tek yardımcı olan kişinin yine kendiniz olduğunu hatırlatır. Bir şeylerin eğer gelip kucağınıza düşmesini bekliyorsanız daha çok beklersiniz çünkü bu olmayacak. İlk hareketin ve ilk yaratıcılığın sizden gelmesi gerekiyor. Belki de tek ihtiyacınız olan şey sadece ufak bir fikir tohumu. Bu tohumu ekerseniz meyvesini verecek. Ekmez ve iç dünyanızda gizli bir potansiyel olarak bırakılmasına müsaade ederseniz size hiçbir menfaat sunmayacak.

Deli kartını ters görüyorsanız “yok” diye ağladığınız hiçbir şeye üzülmemelisiniz. Yok dediğiniz her şey siz onu yaratma adına hiçbir adım atmadığınız için şu anda yaşamınızda bulunmamakta. Kainattaki her şeyin bir “hiçlik” evresinden yani sıfır sayısından geçtiğini asla unutmayın. Evren bile aslında tanrının bir projesiydi ve onun ol demesiyle (1 sayısının yaratıcı enerjisi) oluşmaya başladı. O zaman sizin için de bir şeyleri yaratma vakti belki de gelmiştir. Fakat bu sadece oturup beklemeyle olmayacak, bir şeyler yapmalısınız.

Tarot falı okumalarında deli kartı tıpkı ekilmemiş bir tarla gibidir. Var olan fakat henüz üzerinde çalışmadığımız boş potansiyellerin simgesidir. Bu kart gereken adımları attığımız taktirde zenginlik vadedeceği gibi hiçbir adım atmadığımız taktirde hiçbir şey vadetmez. Tek başına belirdiğinde tıpkı sayısı olan sıfır gibi etkisiz elemandır ve bu potansiyelin başarıya dönüşmesi için enerjiye ve enerjinin doğru kullanımına ihtiyaç vardır. Bazen yapılması gereken sadece geleceğe yönelik güzel bir uzun vadeli plandır ve uygulandığı taktirde sonu menfaat olacaktır.

Tarot falı bakmayı öğrenmek ister misiniz?

tarot kursu.png

BU TAROT FALI HAKKINDAKİ YORUMLAR:

© Copyright
bottom of page