top of page

TAROT FALINIZ:

9- ERMİŞ (DÜZ)

Queen of wands.png

Bu kartın size getirebileceği mesajlar:

 • Zirvedesin

 • O adamın tavsiyesini dinle

 • Tünelin ucundaki ışık göründü

 • Burası zirve nokta yukarısı yok

 • İnsanlar senden örnek alacaklar

 • Cevabı senden başkası bilmiyor

 • Herkes senden gelecek talimatı bekliyor

 • Biraz daha düşün çıkış yolunu bulacaksın

 • Öğretmeninin ya da akıl hocanın nasihatini dinle

 • Kimseden medet umma kendi sorununu kendin çöz

 • Olayların merkezinde yer alan kişiden bir haber gelebilir

Tarot falı - Ermiş (düz)

Ermişi bir dağın tepesinde tek başına elinde bir fener tutarken görürüz. Ermişe dair tek gördüğümüz onun yüzü, elleri ve aksakalıdır. Bunun dışında ermiş koyu renkli bir pelerinle kendini gizlemiştir. Elindeki feneri kendinden aşağı seviyede bulunanları aydınlatmak için kullanır.

Numerolojik değeri dokuz olan ermiş kartında aslında bu değerin ağırlığı gizlidir. Dokuz tek basamaklıların en sonuncusu ve en ağırlaşmış olanıdır. Dokuzdan sonra iki basamaklı sayılara geldiğimiz için bu kartı gördüyseniz yaşamda bir son durağa vardığınızı anlamalısınız. Bundan sonrası farklı bir seri, farklı bir düzen ya da bir milat sonrası olacaktır. Ermiş tarotun zirve ve tepe noktası kartlarındandır. Tıpkı tepede durup elindeki feneri kendinden aşağı seviyedekilere tutması gibi siz de artık dolup taştığınız ve zirveye ulaştığınız bir noktaya ulaşmışsınız. Bundan sonrası sizin için yalnızca eski düzenin dışında yeni bir düzene geçiş olacaktır.

Kendini siyah renkli peleriniyle gizlemiş olan ermiş aynı zamanda bir içsel keşif noktasına vardığınızın ya da kendinizde yeni bir yeteneği keşfetmeniz gerektiğinin altını çizer. Belki de siz bu yeteneğin farkındasınız bile. Bu öyle bir yetenektir ki sizde bol miktarda var ve artık onu insanlığın faydasına sunma vakti gelmiş geçiyor bile. Ya bu yeteneği henüz bilmeyenlere öğretmelisiniz ya da üretim aşamasına geçerek bu yeteneği sunmalısınız.

Ermiş ayrıca sizi özel dünyanıza çekilmeye ve derin bir inziva ve iç gözlem dönemine girmeye davet eder. Bu yolculuğa tek başınıza girmeniz gerektiğini biliyorsunuz. Ya iç dünyanızda bir sorunun cevabını arayacaksınız ya da orada derinlerde sizi zengin edecek bir yetenek hiç dokunulmamış bir tohum gibi durmakta. Şimdi içsel ışığınızı kullanarak bu keşfe başlayın ve o yeteneği bularak gelişmesini sağlayın.

Ermiş kartı numerolojik olarak 9 sayısının etkisi altındadır. Dokuz sayısı tek basamaklıların sonuncusu ve en doymuş olanıdır. 1 ile başlayan süreçte tek basamaklılarda karşımıza son olarak 9 çıkar. Bu yüzden 9 enerjisi ağır falan yüklü enerjidir. 1 sayısında yalnızca mars gezegeninin enerjisini buluruz fakat 9 sayısında astrolojideki tüm 9 gezegenin enerjisi ve ağırlığı vardır. Bu yüzden ermiş kartında ve kişilik sayısı 9 olan kişilerde sezgisel bilgelik ve öğretmenlik vasıfları bulunur. Tıpkı zirveye ulaşmış ermişin henüz zirveye uğraşmamış (öğrenme sürecini tamamlamamış) kişilere elindeki fenerle ışık tutması onun aydınlatma arzusunu ve bilgiyi paylaşma isteğini yansıtır.

9 tüm sayılar içinde en ağır olanı ve en yavaş hareket edenidir. Eğer sayılar kişi olsaydı 9 asla 1 kadar girişimci bir ruha sahip olmayacaktı. Fakat girişimci olmaması onun başarısız olması anlamına da gelmezdi. 1 her zaman en büyük fikirlerin yaratıcısı çocuktur peki her girişimini başarıya dönüştürür mü? Bazen evet bazen hayır. Fakat 9 sayısı daima bitiş çizgisinin yanı başındadır ve bazen başarıya ulaşması için tek ihtiyacı olan başkasının başlattığı ve tamamlamadığı bir projenin kucağına düşmesi olacaktır. İşte ermiş de tam böyle zamanlarda karşımıza çıkan bir karttır. Başkasının pişirdiğini yemeye hazırlandığımız zamanlarda.

Tarot falı okumasında karşınıza çıkan ermiş kartı artık doyma noktasına ulaşıldığının da simgesidir. Söz konusu bilgi ise öyle bir noktaya vardınız ki öğrendiklerinizi artık paylaşma ve öğretmenlik yapma zamanı geldi. Eğer bilgi değil de bu kart paradan bahsediyorsa birikimleriniz artık hem size hem de sevdiklerinize yetecek düzeye ulaşmış. Bundan daha fazlasını istemek aç gözlülük etmek olabilir. Yine de bu çalışmayı ve kazanmayı bırakmanız anlamına gelmez elbette. Fakat şimdi bu doyumu ve tüm maddi başarıları sevdiklerinizle paylaşma vakti.

Tüm tek basamaklıların sonuncusu dokuz sayısı ermişin sayısı olarak aynı zamanda 9 gezegenin enerjisiyle yüklüdür. 9 o kadar ağır ve yüklü bir sayıdır ki onda yok yoktur. Jupiterin bolluk bereketi, marsın savaşçılığı, venüsün sevgisi hatta güneşin yaratıcılığı. Peki her şey size bu kadar yakın ve elinizin altındayken ne yapmanız gerekiyor? Elbette tüm bunları kullanarak insanlığın faydasına olacak projeleri oluşturmak ve geliştirmek. Dokuzun kendisinden sonra gelecek olan 10 sayısı aslında tek basamaklıların bitip çift basamakların başlayacağı bir “ikinci seri başlangıç sınır çizgisi” sayısıdır. Dolayısıyla ermiş kartını görmüşseniz artık bir yolun sonuna başarıyla varmışsınız. İkinci seriye hazırlanma vakti.

Tüm bunların yanı sıra ermiş kartı enerjinizi ve dikkatinizi içe çekmeyi önerir. Ne arıyorsunuz? Aradığınız şey içeride. Sorunun kaynağı ya da çözümünü uzaklarda ya da dışarılarda aramanıza gerek yok. Ermiş size der ki, bu işin çözümü yine sende. Belki de bir süreliğine kendinizle baş başa kalmalı ve inzivaya çekilmelisiniz. Kendi kendinizi keşfetmeli ve aradığınızı iç dünyanızda bir yerlerde bulmalısınız. Ermiş titreşiminizi ve bilincinizi arttırmak için burada manevi bir rehber olarak görülebilir. Bu akıl hocasının güzelliği, kendi başına bir uzman olmasına rağmen, size cevaplarınızı nasıl bulacağınızı öğretmesidir.

Tarot falı okumasında ermiş kartı bazen sizi karanlığa ve rahatsız edici yerlere götürür. Bir süreliğine de olsa kendinizi yalnız ya da dışarıdan gelen yardımlardan uzak hissedebilirsiniz. Belki de dış duvarlarınız daha kalınlaşmış hatta dış dünyayla olan bağlantınız geçici olarak kopmuş olabilir. Ermiş yine de bu durumun sağlıksız olmadığını ve sizin faydanıza olduğunu hatırlatarak sizi rahatlatır. Şu anda hangi karanlığın içinde kalırsanız kalın bu karanlıktan asla korkmayın. Sadece ışığı bulmaya çalışın.

Tüm bunların yanı sıra tarot falı okumasında karşınıza çıkan ermiş kartı vaktin iç gözlem ve kendini tanıma vakti olduğunun altını çizer. İçerilerde bir yerlerde sizin çok işinize yarayacak bir şeyler ya da bazı yetenekler var gibi. Bunlar belki de sadece uyuyan hücreler gibi gelişmemiş bir şekilde bekletilmekte. Eğer onları bulur ve ortaya çıkarırsanız bu işten çok büyük menfaat elde edeceksiniz. Henüz el değmemiş potansiyellerinizin farkına varın, onları besleyin büyütün ve insanlığın faydasına sunun.

Son olarak, ermiş size zirvede olduğunuzu hatırlatır. Yaşam yolculuğunuzda bir noktaya varmışsınız ve bundan sonrası sizin için yalnızca yeni bir serinin ya da yeni bir düzenin başlangıcı olacak. Mevcut durum zaten zirveye kadar taşınmış ve bundan daha iyisini sağlamak mümkün değil. Temelleri sağlam atmışsınız. Artık attığınız temelin üstüne ikinci katı ekleme zamanı geldi. Ermiş, size zirveye geldiğiniz için kendinize katacak şeyleriniz olmadığını asla söylemez. Her ne kadar bir yolun sonunu temsil etse de her zaman daha fazlasına kendinize katmak için size yer açar.

Tarot falı bakmayı öğrenmek ister misiniz?

tarot kursu.png

BU TAROT FALI HAKKINDAKİ YORUMLAR:

© Copyright
bottom of page