top of page
Starry Sky

TAROT FALINIZ:

8- GÜÇ (DÜZ)

Queen of wands.png

Bu kartın size getirebileceği mesajlar:

 • Güç sende artık

 • Tehlike atlatıldı

 • Tebrikler başardın

 • Böyle devam et

 • Çoğu gitti azı kaldı

 • Şanslı bir dönemdesin

 • Artık bütün kontrol sende

 • Aklındaki parlak fikir tutar

 • Çabalarının karşılığını alacaksın

 • Bu uzlaşmada büyük güç ve menfaat var

 • Risk almaktan korkma ama yine de iyice ölçüp tart

 • Bazen hayatta ilerlemek için savaşmak değil el tokalaşmak gerekir

Tarot falı - Güç (düz)

Tarot falında karşımıza çıkan güç kartında turuncu renginin hakim olduğu bir ortamda bir kadının ormanın en vahşi hayvanlarından olan aslanı rahatça terbiye ettiğini görürüz. Kadının aslanla temasında fiziksel gücünü değil içsel güçlerini kullandığı oldukça açıktır. Kadın bu içsel güçleri kullanarak fiziksel hayata etki edebilmektedir.

Tarot falı okumasında güç kartı bize sahip olduğumuz içsel enerji ve yaratıcılıkla ne kadar büyük başarılara imza atabileceğimizi öğretir. Bu gücü kullanarak yaşamı kontrol altına alabilir ve sorunların üstesinden gelebiliriz. Tıpkı kadının aslanı zararsız hale getirmesi gibi siz de bu kartı gördüyseniz karttan ders almalı ve yaşamınızdaki çatışmalara son vermelisiniz. Belki de karşınıza size zarar vermek amaçlı çıktığını sandığınız bazı kişilerle eğer çatışmak yerine el tokalaşırsanız bundan fayda sağlayacaksınız. Güç kartını gören kişi bir an önce hayatındaki çatışmalara son vermeli ve diplomasiyi kullanmalıdır.

Güç kartı aynı zamanda size hiçbir şeyi zorla almamanız gerektiği uyarısında bulunur. Şu anda kiminle hangi ortaklığa girişmek isterseniz isteyin bunu yavaş ve emin adımlarla, asla tehdit dili kullanmadan yapmalısınız. Bir süreliğine de olsa egonuzu bir kenara bırakın ve el tokalaşmaya çalışın. Anlaşma sağlayabilmek için gerekiyorsa kendinizden biraz fazla ödün verin fakat o anlaşmayı mutlaka sağlayın. O masadan asla imza atmadan kalkmayın!

Bu kart aynı zamanda çok büyük yeteneklere ya da insanları ve olayları kontrol altına alma gücüne sahip olduğunuzu size hatırlatır. Belki de o kadar büyük bir yeteneğe sahipsiniz ki bu yeteneği insanlığın faydasına sunarsanız çok büyük menfaat elde edeceksiniz. Bu güç bazen ikna kabiliyeti bazen özgüven olabileceği gibi bazıları için sadece yaratıcılıktır. Sizde hangi gücün var olduğunu yalnızca siz biliyorsunuz. Hadi, artık kolları sıvayın ve elinizdeki gücü avantaj olarak kullanın.

Tarot falında güç kartı aynı zamanda artık zayıf yönlerimizi tanımladığımız ve tamamladığımız zamanlarda karşımıza çıkar. Zayıf yönler olarak tanımladığım şey ilgisizlik, kötü alışkanlıklar ve bilinçsiz yıkıcı davranışlar veya tutumlardır. Zayıf yönler sizinle gizleme ve rasyonelleştirme konusunda çok iyidir, bu yüzden onları tespit etmek için gerçekten dikkatli olmalısınız! Güç, büyük güç göstergeleriyle değil, iyi kararlar şeklinde nazik, merhametli, kendi kendine yönlendirilen uyarılarla kendini gösterir. Güç zamanla çok daha kolay hale gelen günlük bir rutindir. Bu rutinler sizi mutlu etmeli ve kendini seven ve şefkatli bir yerden gelmelidir aksi taktirde işe yaramazlar (daha sonra aslan isyan edecek ve suçlanacaksa geri dönecektir).

Tarot falında güç kartını gördüyseniz düşündüğünüzden kesinlikle daha güçlüsünüz. Mükemmelliğinizi azaltan hiçbir şey ya da davranış yok. Hatalarınızın da sizin bir parçanız olduğunu anlamalısınız. Her şeyden önce içinizdeki vahşi dürtüleri kontrol etmeyi ve onları yenmeyi öğrendiniz. Peki güç kartında karşınıza çıkan aslan başka neleri temsil ediyor olabilir? Belki de kötü alışkanlıklar ya da benliğinizi inciten düşünce kalıpları. Nihayet bunların farkına varmış ve savaşmaya karar vermişsiniz.

Güç kartı aynı zamanda bize “korkuyorsan da yap” diyen bir karttır. Bir şey başarılması imkansız gibi görülüyorsa bile sizin için başarmak mümkün. Kaçınmanız gereken duyguların en başında öfke duygusu geliyor. Bu süreçte kimseye öfkelenmemeli ve sinirlenmemelisiniz. Hatta düşman ya da rakipleri dost ya da birer iş arkadaşına çevirirseniz onlarla çatışmak yerine harika grup çalışmaları yapabilir ve bu işten karşılıklı olarak kazançlı çıkabilirsiniz.

Tarot falı okumasında güç kartı bazen güç, enerjide ve özgüvendeki artışı temsil eder. Bir işi başaracağınıza artık daha fazla eminsiniz hatta en zorlu süreci atlatmışsınız bile. Bu güç tamamen içsel enerjilerinizle ilgili. Tıpkı güç kartındaki vahşi aslandan korkmayan kadın gibi siz de zorlu hedeflerinize korkmadan yaklaşabilirsiniz. Fakat, asla unutmamanız gereken sahip olunan güçlerin fiziksel güçler olmadığı. Belki çok güzel konuşma yeteneğine sahipsiniz ya da hayal gücünüzler harika eserler ortaya koyabilirsiniz.

Tarot falında karşınıza çıkan güç kartıyla ilgili bir detaya daha dikkat etmeniz gerekiyor. Karttaki beyaz elbiseli kadın aslanı çok sakin ve yavaş bir şekilde terbiye etmektedir. Bu da bize ani hamlelerden, zorlayıcı hareketlerden ve yüksek sesten uzak durmamızı hatırlatır. Şu anda içinde bulunduğunuz süreçte sakin ve yavaş hareket ederseniz başarıyla bu süreci atlatacaksınız.

Güç kartı tüm bunların yanı sıra zihinsel ve ruhsal anlamda çok güçlü bir pozisyonda bulunduğunuzu size hatırlatır. Motivasyonunuz harika, özgüveniniz yüksek. Her şeyden önce başaracağınıza inanıyorsunuz ve doğru zamanda doğru yerde durduğunuzun da farkındasınız. Peki sizi ne tutuyor? Hiçbir şey. Başarmak için bir adım atmanız gerekiyor. Hangi adımın en doğru adım olduğunu siz zaten biliyorsunuz.

Güç kartını gördüğünüzde bilmelisiniz ki şu anda agresif ya da otorite bir yaklaşım işe yaramayacaktır. Bunun yerine diplomasiyi deneyin. Düşman ya da rakip olarak nitelendireceğiniz kişilerle el tokalaşın ve önünüze taş koymalarını engelleyin. Kendiniz için de olumlu sonuçlar alacağınızı göreceksiniz. Asla unutmayın düşman ve rakiplerle girdiğiniz çatışmalar sizi yaralar ya da yıpratır ama onlarla işbirliği yaparsanız güçlenirsiniz.

Güç kartını tarot falı okumasında gören kişi aynı zamanda başarı için ihtiyaç duyulan tüm temel özelliklere sahip olduğunu da bilmelidir. Eğitimse eğitim, yetenekse yetenek. Başarılı olmak için ne gerekiyorsa bu zaten sizde var. Tek yapılması gereken sakin ve ılımlı bir şekilde atılması gereken adımları atmak. Asla aceleci olmamalı ve uzun vadeli planlarla yola çıkmalısınız.

Tarot falı bakmayı öğrenmek ister misiniz?

tarot kursu.png

BU TAROT FALI HAKKINDAKİ YORUMLAR:

© Copyright
bottom of page