top of page
Starry Sky

TAROT FALINIZ:

4- İMPARATOR (DÜZ)

Queen of wands.png

Bu kartın size getirebileceği mesajlar:

 • Güç sende artık

 • Kontrol eline geçti

 • Artık patron sensin

 • Nihayet zirveye ulaştın!

 • Biraz disiplinden zarar gelmez

 • Radikal değişimler yapma zamanı

 • İşlere biraz çeki düzen verme zamanı

 • Tek bir hamleyle istediğini alabilirsin

 • Boz yapın son eksik parçası da bulundu

 • Kaosu gidermek için elindeki gücü kullan

 • Farklı fikirlere açık ol ama son kararı kendin ver

 • Rakiplere kimin daha iyi olduğunu sonunda kanıtladın

Tarot falı - İmparator (düz)

Tarot falı okumasında karşınıza çıkan imparator kartı numerolojik değeri olan 4 sayısının yönetimi ve etkisi altındadır. Bu sayı aynı zamanda yeryüzünün elementi olan toprak elementini yönetir ve dört elementin hepsinden de güç alır. Bu yüzdendir ki 4 sayısı her şeyin bir araya gelmesi, dört elementin kesişmesi ve tüm kaynakların bir arada toplanması ile ilişkilidir. Karşınızda imparator kartını görüyorsanız bilin ki ihtiyacınız olan tüm materyaller elinizin altında. Tek yapmanız gereken hepsini bir araya getirmek.

İmparator kartı tarot falı okumalarında aynı zamanda dördüncü burç olan yengeç burcunun etkisi altındadır. Yengeç dış kabuğu sert fakat içi yumuşak bir hayvan olması nedeniyle sembolik olarak iç dünyamızla dış dünyamız arasında kalın bir duvar ve savunma mekanizması örmeye de işaret edebilir. İmparator kartında oturan sert görünümlü adam aslında bize hiçbir şeyin dışardan göründüğü gibi olmadığını içerilerde daha farklı bir gerçeklik yaşandığını söyler. Fakat yine de öyle sert ve yıkılması zor duvarlara sahiptir ki imparator bu özelliğiyle tam bir koruyucudur. Tarot falı okumasında karşınıza çıktığında kurmuş olduğunuz düzenin sağlam ve korunaklı olduğunu da bilmelisiniz.

İmparator kartında açık havada beyaz sakallı bir İmparator elinde bir asa tutarak tahtında oturmaktadır. Arkasında ise toprak elementini simgeleyen çorak dağlar bulunmaktadır. İmparatorun tahtı Koç burcunu simgeleyen koç kafalarıyla desenlidir. Dağların ve kartın renk tonundaki kırmızı-turuncu renk ise bu kartın sahip olduğu ateş elementinin girişken enerjisinin yansımasıdır.

İmparator kartı İmparatoriçe kartının tamamlayıcısı ve güçlendiricisidir. 1,2 ve 3 sayılı kartların temsil ettiği ateş, su ve hava elementlerine son ve en somut olan element toprak elementinin eklendiği nokta ve büyük bir tamamlanış kartıdır. Bu kartta 4 element birleşmiş ve bir bütünün en önemli parçası artık bulunmuştur. İmparator tıpkı bir boz yapın aranan son eksik parçasını bularak boz yapı tamamlamaya benzer. Bu yüzden İmparator bir yapının ya da düzenin kuruluşu, kaosun engellenmesi ve son rötuşların yapılarak ürünün tamamlanmasına işarettir.

İmparator aynı zamanda bir durumun artık kontrol altına alındığı, kaos ve karışıklığın artık sona ereceği ve yön belirleneceği bir döneme girişin temsilcisidir. Bu kart gücün ve kontrolün bizimle ya da bizim yanımızda olduğunu da söyler. Tüm bu otorite sadece çok başlılığı ortadan kaldırmak ve gidilecek yönün belirlenmesi açısından çok gereklidir ve bu dönemde artık güç kazanımı cereyan edecektir. Bu kartı gören kişi bu kaosun engellenmesiyle beraber hayatın gidişatında hızlanma ve gözle görülür bir ilerlemeyi hissedecektir. İmparator problemlerin çözüldüğü ve artık gücün elimize geçtiği hatta istediğimiz mevkiye oturduğumuz bir döneme de işaret edebilir.

İmparator güç ve otoritenin artık ele geçirildiği anın simgesidir. Bazen çok başlılığın ortadan kalkması ve yönetimin tek noktaya geçmesi ilgilidir. İmparatoriçedeki kadınsı enerji bu kartla yerini erkeksi enerjiye bırakır. Bu yüzden bu kart bazen erkek egemen bir sisteme geçiş, baba ya da yüksek mevki sahibi bir zattan gelecek emir ya da habere işaret edebilir. Onun beyaz sakalları tecrübesi ve aklının simgesidir. Arkasındaki çorak dağlar ise toprak elementinin ve somut başarıların simgesidir. Bu dağların zirveleri ise İmparatorun kararlılığı ve amacına odaklı oluşunun göstergesidir. Tahtındaki koç kafaları desenleri ise İmparatorun Koç Burcuyla olan bağının ve erkeksiliğinin simgesidir.

Tarot falı okumasında imparator her şeyden önce sağlamlık ve sağlamlaştırma ve kaosun engellenmesi temaları içerir. İmparator kural koyucu ve yöneticidir. Tarot falında karşınıza çıktığında yaşam yolculuğunda artık yönünüzün belli olduğu ve ne istediğinizi bildiğiniz bir döneme girişi temsil eder. Bir çok tarotçu bu kartı falı bakılan kişinin yaşamında dominant bir erkeğin varlığı olarak yorumlasa da imparator bazen kendi yaşamınızın hükümdarı olduğunuza ve yaşam arabanızın direksiyonuna oturduğunuzda belirir. Bu kartı görüyorsanız artık bir konuda söz sahibi olduğunuzu da bilmelisiniz.

Tüm bunların yanı sıra imparator kartının yöneticisi olan 4 sayısı 1-9 temel sayılar arasındaki ilk kök sayısıdır. 1 ile başlayan süreçte aslında 4 tüm elementlerin bir araya gelmesine ve bir sürecin tamamlanmasına işaret eder. Tıpkı bir evin 4 duvarının tamamlanması gibi. 4-8 arası numerolojide ikinci katı çıkmak gibidir ve ikinci seriyi oluştururlar. Aslında tüm sayılar dördün pragmatik enerjisini alır ve dörtten sonra gelen süreçleri temsil ederler. İmparator kartı bu yüzden bir süreci toparlamanın, düzeni ya da ilk seriyi kurmanın temsilcisidir.

Dört sayısı ve imparator kartını daha iyi anlamak için dört enerjili sayıları da anlamalısınız. Düzenli olarak karşılaşacağınız 4 enerjili sayılar 400, 40, 444 gibi 4 rakamı ile başlayan ve dörde bölündüğünde kesirsiz çıkan sayılardır. Bu sayıların hepsinde sağlam temeller yatmaktadır. Bir sayıyı dörde böldüğünüzde karşınıza bir kesir çıkmıyorsa bu sayı kesinlikle dördün enerjisi ve titreşimi altındadır. 4 sayısının ve imparator kartının enerjisi ile ilişkili olmak, bu rakamlar deneyiminizde tekrar tekrar göründüğünde, dikkatli, güvenilir ve güvenilir olmak anlamına gelir. Ayrıca 4 numaralı enerjiyle güçlü bir şekilde uyumlu olan tüm tarot kartları ve sayılar, her zaman maddi zenginlik, güç ve prestij hakkında bilgi verirler.

İmparator kartının sunduğu 4 sayısının titreşimi ve enerjisi aynı zamanda eksik bir yaşamın son bulması ve tamamlanma müjdesi verir. Dördü görenin hayatında eksik olan her şey bulunur. Para lazımsa gelir, iş lazımsa bulunur, aşk arayan da aşkını bulur. Bu yüzden imparator kartı herkes için bir müjdeyi getirmektedir. İmparatoru gören kişi ruhsal anlamda enerji bolluğu ve ihtiyaçların karşılanmasıyla müjdelenir.

İmparatorun ve onun dört sayısının titreşimi pragmatizm ve manevi dünyaya yönelik müjde de getirebilir. İmparator her zaman ve her tarot falında fiziksel alemden haber getirmek zorunda değildir. İmparatoru gören ruh kendisini daha güvenilir, daha ayakları yere sağlam basan ve daha istikrarlı hissedebilir. Bu kartı görüyorsanız bu sıralarda “bu iş tamam” diyebilirsiniz. Belki de bitirmek istediğiniz okulu bitiriyor ya da almak istediğiniz o eğitimi nihayet alıyor ve kendinizde eksik olan bir şeyleri tamamlıyorsunuz. Kim bilir, bir işi kurmak için ihtiyacınız olan o para da yakın zamanda elinize geçecek olabilir.

4 rakamı en iyi işleri yapan ve projeleri tamamlayan enerji olarak ifade edilir. 4 numaralı enerjinin olumsuz bir yönü varsa o da çalışkan doğasının aşırı muhafazakar ve mükemmeliyetçi hale gelmesidir. Bu noktada dörtlü enerji silinebilir ve çalışması zor olabilir. 4 şüphesiz erkeksi, gücü ve istikrarı yansıtıyor. Başlıca özellikleri güvenilirlik, verimlilik, dakiklik ve itaattir. Güvenilir, sabırlı, geleneksel ve gelenekçi. Biraz sıkıcı ve çok fazla sosyal bir insan değil. Başarılarından büyük memnuniyet duyuyor ve finansal ödül ya da halkın takdirine göre sonuçları destekliyor. Mütevazıdır, muhafazakar giyinir ve çevresiyle uyum sağlar. Bu karakteristik özellikler size birini mi hatırlatıyor? O halde o kişiyle ilgili bu sıralarda bir şeyler de olabilir.

Tarot falı bakmayı öğrenmek ister misiniz?

tarot kursu.png

BU TAROT FALI HAKKINDAKİ YORUMLAR:

© Copyright
bottom of page