top of page
Starry Sky

TAROT FALINIZ:

4- İMPARATOR (TERS)

Queen of wands.png

Bu kartın size getirebileceği mesajlar:

 • Gücünü kaybediyorsun

 • Kaos hala devam ediyor

 • Rakiplerini asla küçümseme

 • Boynuz kulağı geçmeye başladı

 • Kendini bu kadar çaresiz görme

 • Hayatının kontrolünü artık eline al

 • Kaybedenlerin yanında yer alıyorsun

 • Tekrar baştan başlamak için geç değil

 • Kaybolan istikrarı tekrar sağlamak için kolları sıva

 • Herkes ara sıra yenilir, yenilgiyi kabul et ve toparlan

 • Başkalarını suçlamak yerine sorumluluğu üzerine al

Tarot falı - İmparator (ters)

Tarot falı okumalarında imparator ters belirdiğinde kontrol ve güç kaybı, disiplin eksikliği ya da yönsüzlük işaretidir. Bazen bu kart güçsüz liderlik ya da kötü mentörlük işaretidir. Oturduğunuz tahta yeterince sahip çıkıyor musunuz? Hayatınızı istediğiniz yöne doğru yönlendirebiliyor musunuz? Bu kartı eğer ters gördüyseniz büyük bir ihtimalle bu sorulara “hayır” cevabı verdiniz.

Tarot falında ters imparator aynı zamanda sahip olduğunuz gücü yanlış kullandığınız ya da yanlış kanallara aktardığınız konusunda sizi uyarır. Evet, güzel yeteneklere sahipsiniz fakat bu yetenekleri insanlığın faydasına sunabiliyor musunuz? Yoksa gücünüz ve yetenekleriniz sadece rafta mı bekliyor? Elinizin altında bir sürü kaynak var tüm bu kaynakları yaşam yolculuğunuzda başarı elde etmek için kullanıyor musunuz? Yoksa sadece bekleme modunda mısınız?

Tüm bunların yanı sıra tarot falında ters imparator bazen tahttan düşmek ya da tacının elinden alınması anlamına gelir. Eğer bu kartı ters gördüyseniz daha önce lider olduğunuz ya da “en iyi benim” dediğiniz bir konuda hayal kırıklığı yaşayabilir ve birinin bir işi sizden daha iyi yaptığının farkına varabilirsiniz. Belki de birilerinin gözünden düşmeye başladınız. Bunun ne olduğunu yalnızca siz bilebilirsiniz. Kaybettiğiniz tahtı tekrar elde etmeye çalışmalısınız.

Bazen tarot falı okumalarında ters imparator yaşamınızda kötüye kullanılan bir gücün varlığının altını çizer. Bu güç illa sizin tarafınızdan kullanılıyor olmayabilir. Yaşamınızdaki hiyerarşik düzende sizin üstünüzde konumlandırılmış bir yerde oturan biri sizi kötü yönlendiriyor olabilir. Belki de sizden yüksek rütbede oturan biri size haksızlık yapıyor ya da hayatınızı zehir ediyor. Bu kartı ters gördüyseniz ayağa kalkmanız ve itiraz etmeniz gerektiğini de bilmelisiniz.

Tarot falında imparator genellikle yönetme ve yönlendirme ile ilgilidir. Onun temsil ettiği taht bazen kendi hayatımızın yönetildiği tahttır. Bu kartı ters görürseniz öncelikle kendi yaşamınızın imparatoru olmayı öğrenmelisiniz. Hala yaşamınızın kontrolünü elinize alamadınız mı? Başkaları sizin hayatınız hakkında kararlar mı veriyor? Bu sorulara verdiğiniz cevaplara dikkat edin ve eğer hala yaşamınızı başkaları kontrol ediyorsa buna bir son verin.

Tarot falında karşınıza çıkan imparator kartında 4 sayısının numerolojik enerjisi ve titreşimi bulunur. Fakat kart ters döndüğünde bu sayının negatif özellikleri ağır basacaktır. 4 numarasının enerjisinde çalışkanlık, güvenilirlik ve ayakların yere sağlam basması yatar. Fakat ters döndüğünde bu enerji de tersine dönecek ve tüm bunlar azalacaktır. Dört sayısı aynı zamanda dört elementin kesişme noktasıdır ve fiziksel alem enerjisiyle ilgilidir. 3 sayısının yaratıcı enerjisi 4 sayısında anlam bulur ve bir kurulum tam bu noktada gerçekleşecektir. Fakat imparator kartı tarot falında karşınıza ters çıktığında bu kurulumda bazı eksiklikler olduğunu vurgular.

Tarot falı okumasında karşınıza imparator kartı ters çıktığında bilmelisiniz ki yaşam yolculuğunuzda kendiniz için oluşturduğunu korunma duvarlarında sorun var. 4 sayısının enerjisiyle yüklü imparator kartı aslında tarot falı okumalarında size yengeç burcunun özelliklerini hatırlatır. Kabukları (koruma duvarları) sert içi (iç dünyası) yumuşak olan bu hayvan aslında bize imparator kartının karakteristik özellikleriyle ilgili bilgi getirir. Kabuklar (dış duvarlar) çok koruyucu diyen imparator ters döndüğünde bu duvarların koruyuculuğunu kaybettiği konusunda sizi uyarır. Sahip olduğunuz bir şeyler eğer saldırıya uğrarsa zarar görebilirler.

1-9 arası tüm numerolojik değerler aslında öz sayılar olarak karşımıza çıkar ve kainattaki tüm sayılar bu öz sayılarla oluşmuştur. Fakat bu öz sayılardan ilk dördü öyle sayılardır ki bunlara kök sayılar denir. Tıpkı bir masanın 4 ayağı ya da bir evin 4 duvarı gibi. Her şey 4 sayısının oluşturduğu temel üzerine kurulur. Bundan sonra gelecek sayılar tıpkı bir inşaatın ikinci katını gitmek gibidir. Tarot falı okumalarında karşınıza çıkan imparator kartının numerolojik değeri olan 4 sayısı aslında o kadar önemli bir sayıdır ki bir kurulumun temellerini atma ve sağlam bir projenin ilk evresini tamamlama müjdesi getirir. Peki ya kart karşınıza ters çıkarsa ne olur? İşte o zaman bilmelisiniz ki kurduğunuz temelde bir sorun var. Fakat bu yine de dünyanın sonu değil. Eksikler neyse tamamlanmalı ve temel sağlamlaştırılmalıdır.

Bunlara ilaveten 4 sayısı öyle bir sayıdır ki ne 1 kadar girişimdi, ne 2 kadar pasif ne de 3 kadar verimlidir. Fakat tüm sayılar içinde en iş bitirici ve en sonuca odaklıdır. 1 başlamayı sever fakat her başladığını bitirir mi? Belki evet belki hayır. Siz birin çok girişimci bir sayı olduğuna bu kadar aldanmayın, sadece girişmek başarı için yeterli değildir. Fakat 4 genellikle birin başlattıklarını bitirir ve başarının altına imzayı atan olur. Bir başka deyişle 1’in pişirdiğini 4 yer. İşte imparator kartı karşınıza tam da buna benzer bir durumla karşılaştığında çıkar. Birileri bir projeyi başlatmış, pişirmiş bir yere kadar getirmiş ve proje sizin kucağınıza düşmüş. Son rötuşları yapın ve altınıza kendi imzanızı atın.

Tarot falında imparator kartının sayısı olan dört sayısı en iyi işleri yapan, en başarılı ve en çok projeleri tamamlamaya yönelen enerji olarak kabul edilir. Fakat ters döndüğünde bu sayının hangi olumsuz özellikleri vardır? Sabit fikirlilik, değişime direnmek, aşırı muhafazakarlık ve daha niceleri. Dört sayısı ve imparator kartının enerjisinin yüksek olduğu zamanlarda değişimde zorlanabilirsiniz. Bir işi belki de babanızdan gördüğünüz gibi yapıyorsunuz fakat babanızın o işi yaptığı zamanlardan beri dünyada ne kadar çok şey değişti farkında mısınız? Belki de babanızın zamanında uyguladığı taktikler işe yarıyordu. Hala bu taktikler ya da çalışma yöntemleri işe yarıyor mu? Kendinize bu soruları sorun ve değişime direnmeyin.

İmparator kartını ve dört sayısını gördüğünüz zamanlarda fazla yaratıcı olmanıza gerek yok. Yaratıcılığı şimdilik bir kenara bırakın. Elinizde o kadar çok bitmemiş ve tamamlanmaya ihtiyacı olan iş var ki. Tabağınız doluyken daha fazla yemek koymak neden? Önce önünüzdekileri bitirin. Çok fazla ham maddeye ve materyale sahipsiniz. Bunları harmanlayın, karıştırın bir şeyler yapın. Yaratıcılığı sadece elinizdeki işleri sonuca ulaştırma amacıyla kullanın. Göreceksiniz harikalar yaratacaksınız.

İmparator ve numerolojik yöneticisi dört aynı zamanda düzenin ve istikrarın sayısıdır. Fakat ters belirdiğinde tüm bu düzen ve istikrarda ve bir projenin kurulumunda baştan yapılan yanlışlar vardır. Temel atılırken bir hata yapılmış. Eğer her şey bu temelin üzerine inşa edilirse binanın yıkılması kaçınılmaz. Yaptığınız işe iyice odaklanın ve nerede hangi hatayı yaptığınızı bulun. Eğer işleri çok ilerletirseniz temeldeki hatayı sonradan bulmak sizin için daha zor olacak. “Bu iş bu kadar” demişsiniz fakat yanılıyorsunuz. Hala bitirilmemiş ya da eksik yapılmış bir şeyler var gibi.

Tarot falı bakmayı öğrenmek ister misiniz?

tarot kursu.png

BU TAROT FALI HAKKINDAKİ YORUMLAR:

© Copyright
bottom of page