top of page
Starry Sky

TAROT FALINIZ:

KILIÇ DÖRTLÜSÜ (DÜZ)

Queen of wands.png

Bu kartın size getirebileceği mesajlar:

 • İyice dinlen

 • Henüz hazır değilsin

 • Boş vaktin kıymetini bil

 • Çok önemli olaylar yaşanacak

 • İleride büyük bir mücadele var

 • Düşmanlarla savaşmaya hazır ol

 • Fırtınadan önceki sessizliği yaşıyorsun

 • Bu süreci bir iyileşme süreci olarak varsay

 • Bu dinlenme sürecinde enerji depolamalısın

 • Hayatında yeni açılacak bir sayfaya hazır ol

 • Biraz kendinle baş başa kalmaktan zarar gelmez

 • Düşmanların henüz karşına çıkmamış ama çıkacaklar

 • Aynı düşman karşına bir kez daha çıkmaya hazırlanıyor

Tarotta karşımıza çıkan tüm şövalyesinde onların dik ve savaşçı duruşları göze çarpar. Fakat, kılıç dörtlüsünde bu durum istisnasıdır. Bu kartta savaşçılığını bize hiçbir şekilde göstermeyen bir şövalyenin bir klişede tahta üzerinde yattığını görürüz. Şövalyenin üstünde kendisini işaret eder gibi duran 3 kılıç ve altında batı istikametini gösteren bir başka kılıç görüyoruz.

Kılıç dörtlüsü kartı bir acı ya da depresyon sonrası dilenme ve deşarj olma dönemine girişin simgesidir. Bu kartın geçmişi kılıç üçlüsü bizi derinden etkileyen bazı olaylar yaşadığımızı gösteriyordu. Bu kartta ise şövalye sanki hastanede iyileşmeyi bekler gibi yatmıştır. Fakat şövalye hastanede değil bir kilisede. Bu da bize iyileşmenin fiziksel boyutta değil ruhsal boyutta olması gerektiğini gösterir. Şu sıralarda geçmişte yaşananların etkisini hala üzerinizden atamamış ve hareketsiz kaldığınız bir noktadasınız. Üzülmeyin, bu hareketsizlik sizin için sağlıklı bir hareketsizlik. Şu durumda önemli kararları almayı erteleyebilirsiniz. Kendinize biraz daha zaman ayırın ve toparlanın. Unutmayın, bu kartın geleceği kılıç beşlisi ve orada sizi bekleyen bir mücadele var. Bu mücadeleye dinlenmiş ve zinde çıkmalısınız.

Kılıç dörtlüsü aynı zamanda mevcut durum ve koşullar altında şu anda hareketsiz kalmaktan başka yapacağınız bir şey olmadığının altını çizer. Aslında anlamsal olarak bu kartı büyük arkana asılan adam kartına aşırı derecede benzer. Her iki kart da hareketsizliği önermektedir fakat bu hareketsizliğin zamanla miskinliğe dönüşmemesi gerektiğini savunurlar. Bu kart bazen iş hayatından uzak kaldığımız, kafamızı dinlediğimiz, konsantrasyon sorunları yaşadığımız ya da kendimizi geri çektiğimiz zamanlarda da belirebilir. Şu anda kendinizi kariyerde hamle yapacak ya da mücadele edecek durumda hissetmiyorsunuz fakat bu ruh halinde çok fazla kalmamanız sizin için faydalı olacaktır.

Kılıç dörtlüsü ayrıca bir sonraki mücadeleye (kılıç beşlisi dönemi) katılmadan önce iyi bir dinlenme molası vermeyi önerir. Yaşamınızda önemli bir dönüm noktasına ulaştınız. Belki çok çalıştınız ya da tüm sınavları geçtiniz. Bu tatil sizin en doğal hakkınız. Boş vaktin kıymetini bilin çünkü gelecekte bu boş vakti bulamayacaksınız. Kafanızı iyice dinlendirin ve yeni döneme yenilenmiş olarak girin.

Kılıç dörtlüsü tüm bunların yanı sıra bir süreliğine dış dünyadan kendini çekmekle alakalıdır. Belki de bir süreliğine sosyal medya detoksu yapıyorsunuz, ya da tek başınıza kalmaya çok ihtiyacınız var. Bunun sizin için harika bir enerji depolama yöntemi olduğuna inanıyorsanız yapın ve enerji toplayın. Çünkü bu enerjiye yakın gelecekte çok ihtiyacınız olacak.

Tarot falı bakmayı öğrenmek ister misiniz?

tarot kursu.png

BU TAROT FALI HAKKINDAKİ YORUMLAR:

© Copyright
bottom of page