top of page
Starry Sky

TAROT FALINIZ:

KUPA KRALI (TERS)

Queen of wands.png

Bu kartın size getirebileceği mesajlar:

  • O adama güvenme

  • Karizmayı çizebilirsin

  • Çok fazla trip yapıyorsun

  • Yanlış işlerle uğraşıyorsun

  • Son anda bir aksilik çıkabilir

  • Aşk hayatında sorunlar çıkabilir

  • Sevdiğinden acı sözler duyabilirsin

  • Babanın sözünü dinlemezsen böyle olur

  • En tepede oturan zattan onay gelmeyecek

  • Bir erkek yüzünden bir iş son anda iptal olacak

Kupa kralını ters görüyorsanız duygusal aleminize hala tam anlamıyla hakim olamamışsınızdır. Ya sadece duygusal ya da sadece mantıklı düşünüyorsunuz. Duygusallık ve mantık arasındaki o dengeli noktayı bulun ve yalnızca orada durun. Size işin ucunda çok iyi para olan bir iş teklifi gelebilir, fakat bu iş sizi mutlu etmiyorsa hayır demelisiniz. Ya da duygusal anlamda sizi mutlu eden fakat hiçbir menfaat sunmayan işe de hayır demelisiniz. İşte hem duygusal hem mantıklı düşünmeniz gereken denge noktası tam da bu noktadır.

Küçük arkana kartlarının hepsi hem temsil ettiği elementin hem de dört saraylı kartın elementinin karışımından ortaya çıkan karakteristik özelliği yansıtır. Kupa kralında karşımıza kupaların elementi su ve kralların elementi toprağın enerjisi çıkar. Aslında bu iki element birlikte çalışarak çok büyük işler başarabilirler. Asla unutmamalıyız toprağın ihtiyacı olan sudur. Fakat bu kart karşınıza ters çıktıysa tüm bu bireysel farklılıklar ya da zıtlıklar sizin leyhinizde değil aleyhinizde kullanılmaktadır. Bazen yaşamda ilerlemek için çatışmak değil el tokalaşmak zorundayız. Bu karşı ters gördüyseniz çevrenizde çatıştığınız kişilerle el tokalaşmayı deneyin. Göreceksiniz sizin için çok şey değişecek.

Düz belirdiğinde duygusal hayatın zirvesini işaret eden Kupa Kralı ters belirdiğinde duygusal anlamda çöküş, tavandan tabana iniş ya da bizi çok üzecek bir haber almaya işaret edebilir. Bazen bir partnerden ayrılık bazen çok istediğimiz bir şeyi kaybettiğimiz anda belirebilir. Kısacası ters Kupa Kralı duygusal çöküş ve kendimizi en dipte hissettiğimiz zamanlarda beliren bir karttır. Bu durum bazen aşk hayatında yaşanacağı gibi iş hayatında da yaşanabilir. Bu kartı ters gören kişi başarı beklerken başarısızlık alarak büyük bir hayal kırıklığına uğrayabilir.

Bazen ters kupa kralı kendimizi fiziksel alemden soyutlayacak kadar duygusal aleme daldığımız anlarda belirebilir ve bu bize bir uyarı olabilir. Aşk hayatımızdaki sorunlara aşırı yoğunlaşarak kariyer yapmayı unutmak ya da duygusal anlamda bizi çok mutlu eden bir hobiyi takıntı haline getirerek para kazanmayı umursamaz hale gelmek yaşamınızı zorlaştırabilir. Her şey ayarında olmalıdır. Aşk zamanı aşk, iş zamanı iş yapmayı öğrenmelisiniz.

Tarot falı bakmayı öğrenmek ister misiniz?

tarot kursu.png

BU TAROT FALI HAKKINDAKİ YORUMLAR:

© Copyright
bottom of page