top of page
Starry Sky

TAROT FALINIZ:

KUPA ŞÖVALYESİ (TERS)

Queen of wands.png

Bu kartın size getirebileceği mesajlar:

  • Yolculuk yapabilirsin

  • Kıskançlığı abartma

  • Aşkta kaybediyorsun

  • Kontrolsüz güç kullanma

  • Hamle zamanı değil sabret

  • Yanlış partnere yöneliyorsun

  • Bazen ona kabalık ediyorsun

  • Sanatçı ruhunu ön plana çıkar

  • Yanlış zamanlamalar yapıyorsun

  • Sadece istemek yetmez bir şeyler de yapmalısın

Ters kupa şövalyesi genellikle kendinizi duygusal anlamda yorgun hissettiğinizde ve hareketsiz kalma eğiliminde olduğunuz zamanlarda belirir. Bu sıralarda sizi duygusal olarak etkileyen hiçbir şeye eğiliminiz yok ya da önemli kararlar vermek istemiyorsunuz. Ya da henüz yeni bir başlangıç için kendinizi hareket etmeye hazır hissetmiyorsunuz.

Tüm şövalyeler gibi kupa şövalyesi de bir habercidir. Her şövalye yaşamımızın farklı bir alanından haber getirir. Tılsım şövalyesi nasıl paradan haber getiriyorsa kupa şövalyesi de duygusal alemimizden bize bir haber getirir. Fakat ters belirdiğinde bu haberi almaya ya da bu haberden sonra yaşamımızda oluşacak değişimi kabul etmeye hazır olmayabiliriz. Kupa şövalyesi ters ya da düz daima bize kalbimizin sesini dinlemeyi önerir. Size bu sıralarda gelen bir teklifin maddi getirisinden çok sizi mutlu edip etmediğine bakın. Eğer kalbiniz onu kabul ediyorsa onu hemen alın, aksi taktirde reddedin.

Ters kupa şövalyesi aynı zamanda size duygusal yaratıcılığınızı ön plana çıkarmanız gereken yeni bir projeden haber getirir. Fakat siz bu projeye karşı şu anda eğilimli değilsiniz ya da projeyi beğenmemişsiniz. Şunu bilmelisiniz ki bu projeye evet derseniz sizin için çok şey değişecek. Hayır derseniz aynı sıkıcı ya da aynı tonlardaki hayatı yaşamaya devam edeceksiniz. Bu teklife hemen hayır demeyin. Teklifi inceleyin ve kafanıza yatıyorsa kabul edin.

Tüm bunların yanı sıra kupa şövalyesinde nehrin bir tarafının kurak ve düz arazi olması, diğer tarafının dağlık olması iç dünyamızda hala kullanılmamış yaratıcılık olduğunu bize söyler. Belki de güzel şarkılar şiirler yazabilecek, güzel eserler ortaya çıkarabilecek hatta yaratıcı yazarlık yapabilecek kadar yeteneklisiniz. Fakat bu yetenekleri kullanmıyor sadece iç dünyanızda bekletiyorsunuz. Kartın üzerindeki nehir aslında sizin hayatınızı değiştirecek sınır çizgisinin hemen dibinde bir yaşam sürdüğünüzü fakat bu çizgiyi geçmek için bir çabanız olmadığını size hatırlatır. Hayatınızı değiştirmek istiyorsanız tek yapmanız gereken içinizdeki yaratıcı ruhu dışarı çıkarmak.

Tarot falı bakmayı öğrenmek ister misiniz?

tarot kursu.png

BU TAROT FALI HAKKINDAKİ YORUMLAR:

© Copyright
bottom of page