top of page
Starry Sky

TAROT FALINIZ:

7- SAVAŞ ARABASI (DÜZ)

Queen of wands.png

Bu kartın size getirebileceği mesajlar:

 • Güç sende artık

 • Başaracağını biliyorsun

 • Çatışmalar sona ermiş

 • İyi bir durum değerlendirmesi yap

 • İçindeki potansiyelin farkındasın

 • Ne yapman gerektiğini biliyorsun

 • Yönü sadece sen belirleyeceksin

 • Zıtların uyumunun meyvesini alacaksın

 • İki seçenekten sadece birini seçebilirsin

 • Artık hangi yönde ilerleyeceğini biliyorsun

 • Kontrolden çıkmış durum artık kontrol altında

 • İyi bir durum değerlendirmesi yap ve yola koyul

 • Amacını elde etmek için ihtiyacın olan her şey sende

Tarot falı - Savaş arabası (düz)

Tarot falında savaş arabası biri siyah diğeri beyaz olmak üzere iki sfenks tarafından yönetiliyor. İki olası birbirine zıt geleceği temsil eden zıt yönlerde karşılaşırlar. Sfenks bir gizem yaratığıdır ve bilinmeyeni temsil eder. Savaş arabasındaki adam bir risk alıyor ve gizemli sfenkslerin onu yönetmesine izin veriyor. Neyin önünde olduğunu bilmiyor, ama yine de riski alıyor. Siz de savaş arabası kartını tarot falı okumanızda gördüğünüzde iki zıt durumdan birini seçme riskini alabilirsiniz.

Kartın arka planında sabit duvarlarla çevrili büyük bir kale var. Bu, sahip olduklarımızın güvenliğini dünyaya açılmak için bir süreliğine bırakmayı temsil eder. Kaleyi çevreleyen büyük bir hendek de geçildi. Bu, genellikle kendini geliştirme konusunda bir engeli ya da süreci aşmaya işarettir. Savaş arabası, yıldızlarla basılmış bir örtü ile kaplıdır. Yıldızlar ebedi ve kadimdir. Bu yüzden savaş arabası artık “büyük resmi” gördüğünü sembolize eder. Yüksek benliğiniz sizi yönlendiriyor.

Tarot falı okumasında savaş arabası kartında biri siyah biri beyaz olan sfenkleri başarıyla dizginlemiş bu savaşçı aslında zıt yönlerden çekilmeyle başa çıkabilecek güce sahip olduğunuzu hatırlatır. Bu sfenkslerin birbirine zıt iki renk olan siyah-beyaz olması ve savaşçının omzunda iki farklı yöne bakan hilal bulunması onun artık tüm bu zıtlıklarla nasıl başa çıkabileceğini öğrendiğini gösterir. Bu savaşçı zıtlar arasındaki tüm çatışmalara son vermiş ya da verdirmiş ve artık dizginleri eline almıştır.

Savaş arabası kartı aynı zamanda tüm objelerin çift çizildiği kartlardandır ve bu yüzde çiftliği temsil eder. Pozitif ve negatif güçlerin bir arada bulunması, karşıt fikirlerle baş etmek ya da iki farklı yönde çekiliyor olmak ihtimali bu kart çekildiğinde var. İki farklı fikir ya da istikametten hangisine gidileceği konusunda da artık karar vermiş gibisiniz. Korkmanıza hiç gerek yok. Çünkü siz tüm bu zıtlıklarla nasıl baş etmeniz gerektiğini çok iyi biliyorsunuz. Ne yapmanız gerekiyorsa onu yapın ve mutlaka kazanan siz olun.Tarot falında savaş arabası kartını gördüğünüzde tıpkı bu cesur savaşçı gibi yaşam yolculuğunuzda nerede durduğunuz ve nereye gittiğiniz konusunda müthiş bir farkındalık kazanmışsınız. Artık hayallerinize ve amaçlarınıza ulaşmak için ne yapmanız gerektiğini ve neyi nasıl yapmanız gerektiğini biliyorsunuz. Fakat bilmek tek başına yeterli değil, harekete de geçmelisiniz. Karttaki erkek gibi siz de savaş sanatını kendi alanınızda nasıl kullanacağınızı çok iyi biliyorsunuz. Donanımlı ve tecrübelisiniz. Karşınıza çıkacak tüm engelleri yok edebilecek güce sahipsiniz.

Bu savaşçı ayakta tıpkı bir emir bekler gibi beklemektedir. Bu kart karşınıza çıktığında siz de harekete geçmek için bir şeyi bekliyor olabilirsiniz. Kendinizi hiç bu kadar hazır hissetmediniz. Bir şeyin olmasına hazırsınız fakat yine de sanki bir yerden haber ya da emir gelmesi gerekiyor. Tek hamle yapmak ve bu hamlede başarılı olmak istiyorsunuz. Şimdi savunma değil saldırı zamanı. Bunun için en doğru zamanlamayı hesap ediyorsunuz.

Savaş arabası kartı aynı zamanda tüm objelerin çift çizildiği kartlardandır ve bu yüzden çiftliği temsil eder. Pozitif ve negatif güçlerin bir arada bulunması, karşıt fikirlerle baş etmek ya da iki farklı yönde çekiliyor olmak ihtimali bu kart çekildiğinde var. İki farklı fikir ya da istikametten hangisine gidileceği konusunda da artık karar vermiş gibisiniz. Korkmanıza hiç gerek yok. Çünkü siz tüm bu zıtlıklarla nasıl baş etmeniz gerektiğini çok iyi biliyorsunuz. Ne yapmanız gerekiyorsa onu yapın ve mutlaka kazanan siz olun.

Tarot falı okumasında karşımıza çıkan savaş arabası kartındaki sfenkler savaşçının kontrol etmeyi öğrenmesi gereken zıt güçlerin simgesidir. Bu sfenkslerin her biri farklı yönlere gitmek için kozmik boyutta sık sık kavga ederler. Dolayısıyla, savaş arabası kartını çektiyseniz siz de kozmik boyutta birbirine zıt güçler tarafından iki zıt yönde çekiliyor olabilirsiniz. Fakat üzülmeyin, siz bu güçleri kontrolünüz altına alabilecek güçtesiniz.

Nadiren de olsa savaş arabası kartı gerçek anlamda da bir yolculuğu ve direksiyon başına oturmayı temsil ediyor olabilir. Hatta bir iş için uzak diyarlara seyahat etmek zorunda kalabilirsiniz. Belki de birbirine zıt bu iki sfenks sizin için iki farklı iş için uzak bir memleketten çağırılmayı temsil ediyor fakat siz sadece birini seçmek zorundasınız. Bu yolculuğa çıkabilmeniz için önce kararınızı vermelisiniz.

Tarot falı okumasında savaş arabası kartı aynı zamanda çevresel faktörlerle baş etmeyi öğrenip kontrolü sağlama ve zorlukların üstesinden gelecek güce eriştiğinizin altını çizer. Artık kendi kendinize yetebilecek bağımsızlık eşiğine ulaşmışsınız. Belki kendi evinize çıkıyorsunuz ya da uzak bir memlekete iş için gidiyorsunuz ve orada anne-baba olmayacak. Ya da boşanma sürecine başladınız ve eş desteği olmadan yaşayacaksınız. Kim bilir belki de yaşam yolculuğunda sınırlarınızın dışına çıkıp yeni şeyler ya da yeni iş alanları keşfetmeye karar verdiniz. Kendi kendinize yetecek durumda olduğunuzun farkındasınız ve risk almaya kararlısınız.

Savaş arabası tüm bunların yanı sıra size güç ve iradenin kullanımı konusunda kritik öneme sahip bir uyarı getirir. Bu yolculukta elbette önünüze engeller ve düşmanlar çıkacak ve güç kullanımı gerekecek. Fakat gücü yerli yersiz kullanmak yerine akıllıca kullanmalısınız. Savaş arabasının size getirdiği anahtar mesaj virajlarla ve dolambaçlarla dolu bir süreçle odaklanmayı, güveni ve kararlılığı sürdürmeniz gerektiğidir. Cesaretiniz bu amaç için gereken her şeye ulaşmanızı sağlayacaktır.

Tarot falında savaş arabası kartını gördüğünüzde anlamalısınız ki önünüzde biraz zorlu bir süreç var. Hızlı bir şekilde çözülebilir ancak savaş arabası güçlü bir karttır ve tüm zorlukları aşabileceğinizi size söyler. Muhtemelen engebeli yollardan geçecek, uzun yokuşlu yukarı eğimler yaşayacak, çıkmaz sokaklara sapacak ve acı verici aksilikler yaşayacaksınız. Fakat yine de iyi bir sonuç elde edebilecek güç ve donanıma sahipsiniz.

Tarot falınızda savaş arabasını gördüyseniz zaferin ufukta olduğunu bilmelisiniz. Fakat, bu sadece sahip olduğunuz güç ve donanımı uygularsanız mümkün olacak. İş, aşk ve para konularının hangisine yönelik sorunlarınız varsa tüm düşman ve rakiplerden daha avantajlı bir konumda olduğunuzu bilmelisiniz. Öyle bir durumdasınız ki neye el atsanız başaracaksınız. Fakat siz yine de elinizdeki gücü akıllıca kullanmayı ihmal etmeyin.

Tarot falı bakmayı öğrenmek ister misiniz?

tarot kursu.png

BU TAROT FALI HAKKINDAKİ YORUMLAR:

© Copyright
bottom of page