top of page
Starry Sky

TAROT FALINIZ:

7- SAVAŞ ARABASI (TERS)

Queen of wands.png

Bu kartın size getirebileceği mesajlar:

 • Henüz zamanı değil

 • Bir ikilemde kalmışsın

 • Hatalarından ders al

 • Yanlış kararlar veriyorsun

 • Hayatın dizginlerini eline al

 • Kontrolsüz güç güç değildir

 • Geçmişe değil geleceğe odaklan

 • Bu savaşa girmek istiyorsan önce donanımlı ol

 • Kaybettiğin dengeyi sağlamadan bu yolculuğa çıkma

 • Her şeyden önce hangi yönde ilerlemen gerektiğini belirle

 • Kontrolün dışına çıkmış durumu bir an önce kontrol altına al

Tarot falı - Savaş arabası (ters)

Savaş arabası karşımıza düz çıktığında tıpkı cesur bir savaşçı gibi yaşam yolculuğunda dizginleri elimize alırız. Fakat, bu kart ters belirdiğinde genellikle farklı yönlere çekilme, kontrol kaybı ya da dizginleri hala elimize almamış olduğumuzun altını çizer. Tek ihtiyacımız aslında nerede durduğumuz ve nereye gittiğimiz konusunda bir farkındalıktır. Eğer bu kartı ters görüyorsanız hala bu farkındalığı kazanmamışsınız.

Savaş arabası ters belirdiğinde bize cesur bir savaşçı gibi davranmamız gerektiği tavsiyesinde bulunur. Tıpkı cesur bir savaşçı gibi donanımlı olmalıyız ve amaçlarımıza ulaşmak için savaş sanatını uygulamayı bilmeliyiz. Bu kartı ters gördüğünüzde amacınıza yönelen yolda ya yanlış hamleler yapmaktasınız ya da hala ihtiyacınız olan savaş sanatını bilmemektesiniz.

Kendinize şu soruları sormalısınız: Hayallerime doğru mu ilerliyorum yoksa hayallerimden uzaklaşıyor muyum? Hangi zıt kuvvetler tarafından hangi yönlere çekiliyorum? Yaşamımın kontrolü benim mi yoksa başka birinin mi elinde? Bu sorulara verdiğiniz cevaplar sizi tatmin etmiyorsa savaş arabası kartının tavsiyesini mutlaka dinlemelisiniz.

Zıtlıkların ve çift olanların temsilcisi olan savaş arabası kartı karşınıza ters çıktıysa belki iç dünyanızda 2 farklı ses kafanızı karıştırmaktadır. Bir ses size bir yönde ilerlemeyi önerirken diğer bir ses o yönün tam tersini işaret ediyor olabilir. Yaşamınızda denge istiyorsanız öncelikle bu seslerin sizi iki farklı yöne çekmesine bir son vermelisiniz. İç karmaşalar, kararsızlıklar ve kafa karışıklıkları iç dünyanızda durduğu sürece yaşamda ilerleyemeyeceksiniz.

Eğer savaş arabasını ters gördüyseniz tek ihtiyacınız olan disiplindir. Bu disiplin iç dünyanızdaki öz disiplin ve kendi kendini kontrol etme yeteneğidir. Öncelikle kendinize bir amaç belirlemeli ve bu amaca doğru ilerlemek için bir program yapmalı ver her gün en azından bir adım atmalısınız. Enerjinizin hedeflerinizle aynı hizada durduğundan emin olmalı ve yapmış olduğunuz bu programın sizi amacınıza götüreceğinin sağlamasını da yapmalısınız. Şu andan itibaren bunu yapmazsanız kaderiniz kendi çizdiğiniz kader değil başka birinin ya da başkalarının sizin için belirlediği kader olacaktır.

Tarot falı okumasında biri siyah diğeri beyaz olan iki zıt sfenks tarafından yönetilen savaş arabası kartı ters döndüğünde yaşam yolculuğunda bir denge kaybına işaret edebilir. İki zıt yönün her ikisine birden çekiliyor ve hangi yöne gideceğinizi bilmiyor olabilirsiniz. Bu kartta karşımıza çıkan sfenks aslında bir gizem yaratığıdır ve bilinmeyeni temsil eder. Dolayısıyla, bilinmeyen gizli güçler ya da bazı zihinsel bloklar tarafından bir kararsızlık çıkmazına sürüklenmiş olabilirsiniz. Bazen evet mi hayır mı çıkmazı bazen de o mu bu mu seçeneklerinden hangisini seçeceğinizi bilmediğiniz zamanlarda ters savaş arabası kartı karşınıza çıkabilir.

Tarot falında karşınıza çıkan savaş arabasına dikkatle bakarsanız arkada sabit duvarlarla çevrili büyük bir kale görürsünüz. Düz belirdiğinde bu kaleyi (kendimiz için inşa ettiklerimizi) bir süreliğine bırakıp bir yerlere gitmemiz gerekir. Belki de gittiğimiz yer konfor alanının biraz dışarılarıdır. Fakat ters belirdiğinde hiçbir yere gidemeyiz konfor alanımızın dışına çıkamayız. Aslında savaş arabası kararlılığın ve belirlenmiş yönün simgesi bir kartken ters döndüğünde bunun yerini kararsızlık ve yönsüzlük alır. Konfor alanınızdan çıkabilmeniz için öncelikle bu kararsızlık çıkmazından çıkmanız gerekiyor.

Ters savaş arabası belki de sizin için hala yaşamınızdaki zıt güçlerle başa çıkamadığınız sinyalleri veriyor. Belki de ne siyah ne beyaz, orta ayarı bulmanız gerekiyor. Ya hep ya hiç zihniyeti sizi bir kör düğüm noktasına getirmiş olabilir mi? Düşünün bakalım sadece siyah-beyaz olmak üzere iki seçeneğiniz mi var? Belki de her ikisinin ortasında bir yerlerde bir üçüncü seçenek de var ama siz göremiyorsunuz.

Tarot falı okumasında savaş arabasını ters gören kişi öncelikle nerede durduğu ve nereye gittiği konusunda farkındalık kazanmalıdır. Bir hayale ulaşmayı sadece istemek ne yazık ki yetersiz. Hayale ulaşmak için adım atmayı da bilmelisiniz. Eğer bir şeylerin gelip kucağınıza düşeceğini sanıyorsanız yanılıyorsunuz. Fakat siz ona gidebilir ve onu alabilirsiniz. İşte savaş arabası da karşınıza ters çıktığında size bunu hatırlatır. Beklemek yerine gidip onu al der.

Savaş arabası kartı tüm objelerin çift çizildiği kartlardandır ve bu yüzden çiftliği temsil eder. Aynı anda bir arada bulunan pozitif ve negatif güçler, karşıt fikirler ya da zıt kişilikler. Eğer savaş arabasını ters görseydiniz belki tüm bunlarla başa çıkıyor olacaktınız fakat ters gören kişi büyük bir ihtimalle bu güçlerin arasında ve ikilemde kalmaktadır. Belki de 2 zıt seçenek var ve hangisini seçeceğinizden emin değilsiniz. Ya da bir evet-hayır veya tamam mı devam mı çıkmazında bocalamaktasınız. Zamana ihtiyacınız varsa acele etmeyin, en doğru kararı verdiğinizden emin olun.

Savaş arabası bazen gerçek anlamda bir yolculuğa ya da harekete dikkat çeker. Bir şehirden başka bir şehre yolculuk, bir işten başka bir işe geçiş ya da bir mekandan başka bir mekana hareket bu kart düz belirdiğinde belki sizin için mümkün olacaktı. Fakat ters belirdiğinde bu değişimin biraz ertelenmesi (belki de tamamen iptal olması) gerekmekte. Bir ihtimal de iki seçenekten sadece birini seçmek zorunda olduğunuz için bir çıkmaza saplanmanızdan dolayı bu hareketin şimdilik engellenmesidir.

Tarot falında ters savaş arabası aynı zamanda önünüzde gözünüzü korkutacak kadar zorlu bir süreç olduğu konusunda size bilgi getirir. Muhtemelen engebeli yollardan geçecek, uzun yokuşlu yukarı eğimler yaşayacak, çıkmaz sokaklara sapacak ve acı verici aksilikler yaşayacaksınız. Belki de henüz tüm bunlara hazır olmadığınızı düşündüğünüz için hareketsiz kaldınız. Eğer gerçekten başaracağınızdan emin değilseniz hareketsiz kalmaya devam edin. Çünkü “başaramam” diye başlayan hiçbir işi zaten başaramazsınız. Kendinizi toparlamanız ve güç kazanmanız için zamana ihtiyacınız varsa zamanı iyi kullanın.

Tarot falı bakmayı öğrenmek ister misiniz?

tarot kursu.png

BU TAROT FALI HAKKINDAKİ YORUMLAR:

© Copyright
bottom of page