top of page
Starry Sky

TAROT FALINIZ:

TILSIM DÖRTLÜSÜ (DÜZ)

Queen of wands.png

Bu kartın size getirebileceği mesajlar:

 • Hapsolmuşsun

 • Para her şey değildir

 • Biraz değişikliğe ihtiyacın var

 • Güvenlikle ilgili kaygıların var

 • Değişim kaçınılmazsa direnme

 • Dinlemeden hemen hayır deme

 • Kaybetme korkusunu abartıyorsun

 • Biraz kabuğundan çıkmayı denesen

 • Kendini ufak bir alana hapsetmişsin

 • Parayla ilgili konulara yaklaşımını değiştirmelisin

 • Hep aynı şeyleri yaptığından aynı sonuçları alıyorsun

 • Bu kadar mal varlığı içinde kıtlık korkusu mu yaşıyorsun?

 • Kendini bu kadar güvensiz hissetmene gerek yok güvendesin

Tılsım dörtlüsü kartında ayaklarıyla 2 tılsımı, elleriyle bir tılsımı, başının üstünde de bir tılsımı sabitlemiş bir erkek karşımıza çıkar. Adam paralarını kimseye kaptırmak istemez gibi oturmuş ve adeta bu pozisyonda kilitli kalmıştır. Onun bu paralarını koruma arzusu aslında hareketsiz kalmasına ve kilitlenmesine sebep olmaktadır. Adam hiçbir yere gidemez, kimseyle konuşamaz ve yaşamda ilerleyemeden o şekilde kalmıştır. Bu adam tek bir yerde sıkışmış: kaybetme korkusu.

Tılsım dörtlüsü kaderde risk alma korkusu yaşayıp kendinizi kilitlediğiniz bir noktaya vardığınız konusunda bilgi getirir. Şu anda içinde bulunduğunuz zihniyet şudur. “Elimdekiler bana yetiyor, hareket edersem bunları da kaybedebilirim, o halde neden risk alayım”. Aslında daha fazlasını elde etmeniz mümkün fakat elde ettiklerinizi korumayı şimdilik daha uygun görüyorsunuz. Fakat bu koruma dürtüsünü çok fazla abartmamalısınız.

Hem kafasında hem vücudunun farklı yerlerinde tılsımları sabit şekilde tutan bu adam aynı zamanda size hem ruhsal boyutta hem de bilinç düzeyinde fiziksel alem işlerine kendinizi aşırı kaptırdığınızı söyler. Ya bu sıralarda para pul işleri ya da mal alma satma işleriyle uğraşmaktan başka bir şey düşünemez hale gelmişsiniz ya da maddi aleme dair bir amaca ulaşmak için resmen ruhunuzu ve bedeninizi teslim etmişsiniz. Parayı bir araç olarak değil amaç olarak görmeye başlamış gibisiniz. Asla unutmamalısınız ki para sizin içindir, siz para için yaratılmadınız.

Bu kartta aynı zamanda hiçbir yere gidememe, hiçbir yere kıpırdayamama teması gizlidir. Ya para pul meselelerinden tatil yapacak vaktiniz yok ya da zihninizi dünyevi meselelerle (toprak elementi meseleleri) içinde o kadar hapsolmuşsunuz ki ne terfi edebiliyorsunuz ne de ilerleyebiliyorsunuz. Bir adım ileri gitmediğiniz gibi bir adım geri de gitmiyorsunuz. Değişime ihtiyacınız olabilir fakat değişim istiyorsanız içinde bulunduğunuz bu durumdan kendinizi salmanız (tılsımları bırakmanız) gerekiyor. Kendinizi özgür ya da bağımsız mı sanıyorsunuz? Hayır değilsiniz. Biraz daha bağımsızlaşmak ve kendinizi bir şeylerde ayrıştırmak zorundasınız.

Bu kart aynı zamanda çok ufak bir alana hapsolmak, kendini tek bir alanla sınırlandırmak ve o alanın dışındaki hiçbir gerçeği ya da fırsatı görememeyle ilgilidir. Yalnızca mezun olduğunuz bölümde iş aramak veya sadece bir alandaki işlerle ilgilenmek gibi bir sorununuz olmadığından emin olun. Çevrenizdeki alternatif kariyerlere ve farklı iş alanlarına da göz atın. Gerekiyorsa risk almayı ve kariyerde yeni keşifler yapmayı hatta iş ve aş için yolculuk yapmayı, aşka bir ülke ya da şehre gitmeyi deneyin.

Tarot falı bakmayı öğrenmek ister misiniz?

tarot kursu.png

BU TAROT FALI HAKKINDAKİ YORUMLAR:

© Copyright
bottom of page